מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 25/03/18

בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה  על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלול לעלות אח"כ ביוקר.

ההבדל העיקרי הראשון הוא שטיפול השתלת שיער באירופה חייב להעשות ע"י רופא מוסמך בהשתלות שיער  ששייך לאיגוד האירופאי להשתלות שיעראחרת אין לקלניקה/לרופא לגיטימציה לבצע את הטיפול. בתורכיה לעומת זאת הרופא הוא מעין סופרוויזר ומי שמבצע את ההשתלות שיער בפועל  ברוב המרפאות זה טכנאים שחלקם הגדול אינו מנוסה בהשתלת שיער ובטח לא בכירורגיה פלסטית.

הבדלים משמעותיים  נוספים הם בכמות הזקיקים שמשתילים.  המרפאות המובילות באירופה ישתילו מקסימום 3000 – 3500 זקיקים בטיפול אחד על מנת לשמר את האזור התורם של המטופל ובכדי להמנע מצלקות וסימנים  , בתורכיה לעומת זאת מוציאים כמוית של 6000 זקיקים ב 4 שעות והרבה פעמים הורסים ומצלקים את האזור התורם וגורמים לנזק בלתי הפיך למטופלים שמקבל משנה תוקף אם וכאשר הם ממשיכים להקריח ויצטרכו שיחזורי שיער נוספים בעתיד.

מעבר לזה יש את הפן האסטטי והאומנותי של ההשתלה .. ההשתלות באירופה הן עדינות יותר וטבעיות יותר עם שיערות בודדות בלבד בקו השיער ובכיוון צמיחה אחיד , קו השיער ממוקם במקום הגיוני ( לא גבוה מידי ולא נמוך מידי ) וישנה מחשבה מעמיקה על המשך ההתקרחות של המטופל. לעומת זאת בתורכיה ההשתלות גסות יותר,קו השיער נמוך מידי ,כיווני הצמיחה של השיער הם שונים ומגוונים אין מחשבה על המשך ההתקרחות של המטופל ושם המשחק הוא להוציא מקסימום שיער במינימום זמן בלי קשר לצרכים של המטופל.

הבדל נוסף וחשוב לא פחות הוא הפן הפסיכולוגי של המטופל והיחס שהוא מקבל מהרופא המטפל . בתורכיה, ברוב המיקרים הרופא יברך אותך לשלום , ישרטט לך את קו השיער וזו פחות או יותר תהיה האינטרקציה של המטופל עם הרופא האחראי.  הטיפול מתבצע בשיטת "סרט נע " ולעיתים הם עושים 8 /9 השתלות שונות ביום וכל הפן הפסיכולוגי האישי שכולל צרכים ורצונות של המטופל לא קיים. לעומת זאת במרפאות האירופאיות המעורבות של הרופא היא הרבה יותר גדולה עוד בשלב של תכנון ההשתלה ותאום הציפיות מול המטופל. במרפאות האירופאיות מבצעים מקסימום 2 מטופלים שונים ביום , יש יותר יחס אישי והקשבה לצרכים והרצונות של המטופל וישנו ליווי צמוד של הרופא גם בימים של לאחר ההשתלה וכמובן מספר חודשים לאחר ההשתלה שמנתחים את התוצאה של המטופל וכמובן את העמידה ביעדים.

לבסוף יש את עניין ההתחייבות של המרפאה כלפי המטופל. ברוב המרפאות באירופה המטופל יקבל כתב התחייבות לטיפול ולצמיחה של 80 אחוז ומעלה עם התחייבות לבצע תיקון במידה והשיער  המושתל לא יצמח.

לעומת זאת ברוב המרפאות בתורכיה אין התחייבות לאחוזי צמיחה ולטיפול,מה שהופך את כל הסיפור להרפתקאה מסוכנת והימור .

אם עדיין לא השתכנעתם תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה : אם הייתם צריכים סתימה בשן או טיפול שורש הייתם מוכנים שהסייעת של רופא השיניים תבצע את הטיפול ? ובכן זה אותו הסיפור עם השתלות שיער – רופאים מנוסים צריכים לבצע את הטיפול. השתלת שיער היא לא פחות מורכבת מניתוחים אסטטים אחרים כגון : ניתוח אף , הגדלת חזה ,שאיבת שומן , השתלת שיניים וכל טיפול אסטטי כירורגי אחר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53665.aspx