החשיבות של מדפים במחסן
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 14/08/17

זה לא משנה עד כמה אומרים כי עסק הוא דבר מורכב, נראה כי ישנם לא מעט בעלים של עסקים מסוגים שונים אשר לא ממש מצליחים להפנים כי ההוצאה כספית יכולה לגבור על גודל ההכנסה ולבסוף תגיע הסגירה של העסק, כפי שקורה לרבים ולא פחות טובים אחרים.

ההשקעה היא לא משהו שיכולים למנוע, ולא משנה עד כמה דוחים את הקץ, עדיין מגיעים אל הנקודה הזו שבה צריכים לחשוב בצורה קפדנית מהי רשימת הרכישות שאותה חייב כל בעל עסק לבצע, לא משנה עד כמה הוא מנסה לחסוך בהוצאות העסק. אחת מן ההוצאות היא עבור החלל של המחסן שבו חייבים לסדר מדפים למחסן עם תכנון נכון שבו חושבים קדימה והלאה אל עבר תנועה שיכולה להיות גדולה מן הרגיל ואולי אף שונה ממה שהתחזית הראשונה הכתיבה.


מניחים את זה נכון

מה צריכים לדעת כאשר מתכננים רכישה של סחורה ואותה להניח במחסן של בית העסק? כי לכל סחורה יש את הגדלים שלה ואת המשקל שהיא מפעילה על גבי המדפים שאותם רוצים לרכוש, ולכן, טרם הבחירה של מידוף כזה או אחר יש לשקול בצורה פרטנית את היכולת של הנשיאה של המדפים ואת האורל והרוחב שלהם לשם התאמה בין הגדלים של הסחורה לבין המדפים שעומדים לרכוש.

בסופו של דבר צריכים לתכנן הצבה של מדפים למחסן עם יצירה של גישה נוחה לכל אחד מאלה, וזאת כדי לייעל את הכניסה אל השטח של המחסן והוצאת כל פריט בצורה מהירה שאינה מאטה את הצנועה של צוות העובדים. רק תכנון מקדים של ההוצאות יביא להוצאה שמחזירה את עצמה בכל יום עסקים מחדש ומתוך ראייה שכזו חייבים להניע את הרכישות עבור העסק ולא לעצור או לחסוך בהן מלכתחילה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52201.aspx