הסמכות להסכמי ממון
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 24/07/17

אם מביטים אל המצב של היום מבחינת הזמן שבו מערכת יחסים בין זוג שהוא נשוי מחזיקה מעמד, מבינים בצורה די ברורה לאיזה כיוון הרוח נושבת ועד כמה הסיכויים של שמירת מערכת הנישואים קיימת היא דבר שלא בהכרח יסתיים ללא גירושין.

כאשר חושבים על העניין של גירושין רואים עד כמה זוגות שהראו המון אהבה אחד לשני התקדמו אל עבר מערכות של מלחמת חורמה האחד כנגד השני במסגרת של הליכי גירושין מכוערים, יש כאלה שבוחרים לראות קדימה ולתכנן את החיים בהתאם עם עורך דין ונוטריון שמולו מנסחים הסכם שיכול ליצור סצנה שונה לגמרי בעת הגשת התביעה לגירושין. למה צריכים גם את התואר של הנוטריון? כי זו הסמכות לעריכה ואישור של הסכמים מעין אלה.


מי מעניק אישור הסכם ממון

אולי המהלך הזה של ישיבה אל מול עורך דין ונוטריון טרם הגירושים בצורה נעימה ועניינית עם בן/בת הזוג לשם עריכה של הסכם ממון טרם החתונה, הוא זה אשר ימנע את השיבה אל מול שני עורכי דין שונים כאשר מחליטים שמערכת היחסים הגיעה אל קיצה ורוצים להתגרש.

כאשר מערכת היחסים הגיעה אל מצב שבו רוצים להתגרש יכול בהחלט להיות מצב שבו ערוצי התקשורת כבר אינם ולא תהיה אפשרות לדון בצורה שכזו לגבי כל הרכוש והממון המשותף, כמו גם במשמורת על הילדים במידה ואלה גם כבר הגיחו אל אוויר העולם. יצירה של הסכם שבו מפרטים בצורה המוסכמת על שני הצדדים אל מול נוטריון שיכול לאשר את זהות שני האנשים שמולו ואת היות ההסכם מוסכם על שני אלה ולא נעשה בכפייה היא אולי הדרך המודרנית לפעול בצורה מוקדמת לקראת עתיד שהוא למרות הרצון הטוב, די צפוי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52075.aspx