חיים העולם צבאי
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 07/04/17

כל צעיר מעל גיל 18 בארץ ישראל ימצא את עצמו בסופו של דבר בשרשרת החיול, אלא אם יש לו סיבה מוצדקת וחוקית שלא להתגייס. אלה אשר נכנסו אל המסגרת הצבאית צריכים לדעת ולהבין את העולם שאליו הם נכנסים מכיוון שלזה יש צורת התנהלות שונה מהחיים האזרחיים במידה ניכרת.


חקירות במסגרת הצבא

רק חייל אשר עמד בפני חקירה של משטרה צבאית יודע עד כמה התהליך מתנהל בצורה מאוד מסוימת, כזו אשר במידה רבה היא שונה מכל מה שמכירים בעולם של החקירות במשטרה האזרחית. למה הדברים מתרחשים בצורה שונה במסגרת הצבא? מטבע הדברים הצבא בנוי בצורה שהיא מאוד שונה מהחיים האזרחיים, וכאשר מדובר בפקודות, פקודים ומפקדים נוצר בצורה די מתבקשת עולם שלם של מושגים ודרכי פעולה אשר הולמים את המסגרת הצבאית, גם כאשר מדובר במקרה של חקירת מצ"ח עבור חשד לביצוע של עבירה כזו או אחרת של אדם שנמצא תחת מסגרת צבאית.


מבקשים ייעוץ עם עורך דין

כאשר נמצאים בסיטואציה לא מוכרת כגון הבקשה להיכנס אל חדר חקירות ששם נחקרים על ידי שוטרים של המשטרה הצבאית בגין ביצוע של עבירה כביכול שבוצעה במסגרת הצבא, חייבים להבין את חומרת העניין, וגם אם לא נראה כי מדובר בעבירה חמורה עדיין לדרוש ולקבל את הייעוץ עם עורך הדין שבקיא בתחום הצבאי על מנת להבין בצורה טובה יותר לאן הרוח נושבת.

הפגישה עם עורך הדין הצבאי יכולה להוריד מעטה של ערפל לגבי התהליך שאותו חייל עומד לעבור בחדר החקירות, וטרם הכניסה אל חקירת מצ"ח לקבל לידיו את המידע החשוב הזה אשר יכול לכוון את החקירה עד כמה שניתן לטובתו מבלי שזה מתום לב או שלא, ר יקעקע את האשמות שנגדו בצורה מבוססת יותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article51293.aspx