אישורי נוטריון - מה הם בכלל?
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 30/06/16

יש בישראל לא מעט עורכי דין ואפילו הרבה יותר ממה שצריך. הרבה צעירים רוצים לרכוש את המקצוע הזה שמביא להם יוקרה וגם משכורת לא רעה, ואם גם אפשר לשמח את האמא הפולנייה באותה ההזדמנות אז למה לא.... אך עריכת דין הוא מקצוע שטומן בחובו מקצוע נוסף לאחר כמה שנים והוא הנוטריון. אישורי נוטריון אלו אישורים מעורך דין שצבר ניסיון וקיבל אישור להיות נוטריון. אישורים נוטריוניים הם כאלו שקבילים בבית המשפט במקרים בהם עד מסויים לא יכול להגיע או לא רוצים להביא אותו משיקולים כלכליים ואחרים. הנה כמה דוגמאות.

עדות רפואית

יש לא מעט מקרים בהם צריך עדות של איש מקצוע מתחום הרפואה. זו יכולה להיות תביעת נזיקין, תביעת ביטוח ותביעות אחרות, אך המשותף לכולם הוא הצורך בהערכת מצב רפואי. אם רופא מסויים לא יכול להגיע להעיד או לא כדאי להביא אותו מכיוון שזה יהיה יקר, ניתן להביא אישורי נוטריון שיהוו תחליף ראוי לעדות שלו. לשם אותם אישורים נוטריוניים צריך שהנוטריון יעשה בדיקה ואפילו ייצור קשר עם אותו רופא בשביל לקבל ממנו את האישור שהוא עומד מאחורי אותם מסמכים, וכך בית המשפט אמור לקבל את העדות שלו ובעיקר את החתימה שלו.

תרגום נוטריוני

אישורים נוטריוניים לא חייבים להיות מקומיים. יש תחום שלם שנקרא תרגום נוטריוני וכשמו כן הוא – אישור של נוטריון על מסמך שתורגם. אם נזכיר שוב את הדוגמא מהפסקה הקודמת, אז זה יכול להיות לצורך העניין תביעה של ישראלי במדינה אחרת בה הוא טייל ונפצע, והאישורים הרפואיים מישראל שיש עליהם חתימה של נוטריון אלו אישורים שקבילים ברוב המדינות המתוקנות בעולם בבתי המשפט שלהם, וניתן לעשות בהם שימוש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49040.aspx