מנורות בכלל ומנורות בפרט
נכתב על ידי: יחי כהן
תאריך: 08/06/15

מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה. עד לפני שנים מספר נורות הליבון שלטו בעולם התאורה ומנורות שונות היו מותאמות לנורות שונות בהתאם להספקים המותרים, הסיבה לכך פשוטה וברורה, נורות ליבון מבוססות על חוט להט שמתלהט, החום יוצר אור, ככל שרוצים יותר אור היה צורך בחוט להט שמסוגל להתחמם יותר, וככל שההספק הנדרש היה גבוהה יותר כך הנורה הייתה חמה יותר ובשל כך היו מייצרים מנורות מותאמות לפי ההספקים. למעשה אם היינו מתקינים נורה של 100 וואט בגוף שמותאם ל 60 וואט היינו מסתכנים בשריפה.

עיצוב חללים ומנורות

עיצוב פנים הינו טרנד מהמובילים בעולם וככזה הוא רותם אליו מגוון סגנונות ואלמנטים, מבין האלמנטים הבולטים הם המנורות. עיצוב גופי תאורה הפך את עיצוב הפנים לזוהר יותר ומושלם יותר, בזכות התאמה מדויקת לצרכים של המעצב, נישות ותמונות מקבלים תאורה ישירה או משחק בצללים על ידי שימוש בנורות בעלות שטף אור שונה אחת מהשנייה. יחד עם זאת השימוש בנורות לד הביא לשינוי משמעותי בעיצוב גופי תאורה, לא אחת אנו מוצאים עיצובים מדהימים ביופיים שכל כולם נעשה עם רצועות של נורות לד. למעשה עידן הנורות החסכוניות בכלל ונורות הלד בפרט הפך את קערת העיצובים של המנורות על פיה,חומרי הגלם שהיו עד לא מזמן מוגבלים התרחבו לאין ספור אפשרויות שביניהן נייר, קרפ, ניילון ופלסטיק.

בחירת מנורות בהתאמה אישית

כאמור את העיצוב המושלם ניתן לקבל בעזרת שילוב של כל האלמנטים יחד, בין אם אלו הצבעים, הפרזול של הדלתות או גופי התאורה שבחרתם לאותו חלל. ישנם כל כך הרבה סגנונות ועיצובים שמאפשרים יצירת הרמוניה מושלמת בין כל האביזרים שקיימים באותו חלל מעוצב. לא אחת גם קורה כי אנו מוצאים מנורה מושלמת ויפה, בדיוק כמו שחיפשנו אולם הייעוד שלה במקור הוא עבור נורות עם תבריג או לייבון, ישנם כיום פתרונות מעולים שמאפשרים לנו לעשות הסבה לכל המנורות שאנו חפצים בהם ולהפכם למנורות שניתן להתקין בהם לד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46245.aspx