משאבות חום אינוורטור
נכתב על ידי: ברטה חני
תאריך: 24/10/14

כאשר מדברים על משאבות חום אינוורטור מדברים על הדור הבא של משאבות החום. מה זה בעצם? זוהי הדרך המתקדמת ביותר לחימום הקיימת היום בעולם ובעלת יתרונות רבים אשר מספקים חימום אחיד ולאורך זמן בעלות מינימלית.

 

משאבה זו פועלת עם מדחס בעל יכולת לשנות את תדריו בזמן עבודתו, כלומר משנה את העצמה של העבודה בהתאם לדרישה. פונקציה זו היא יעילה ביותר משום שכך יש לה אפשרות להתאים את עצמה על פי הצורך ומאפשרת עבודה רציפה ללא שיבושים הנובעים מעודף הפעלה וכיבוי של המערכת בהתאם לצורך, וגם מאפשר חסכון בחשמל עודף משום שפועל לפי הצרכים ולא בלי סיבה.

 

בצורה זו פעולת הקירור והחימום בבית מותאמות ומאוזנות על פי גודלו וצרכיו, כאשר באינוורטור להביל מהמשאבות הרגילות, המערכת יכולה לשלוט בהזרמת החום על פי המיקום בבית ולפי הצורך המידי. כלומר, במידה ואין צורך כעת בשימוש במים, אזי היא תעביר את אספקת החום שלה לאוורור וליהפך, כך תעבוד תמיד לפי מטרה מסוימת ולא תהיה אנרגיה מבוזבזת. אפשרות זאת נותנת לנו שליטה ובקרה על מידת ההפעלה וצריכת האנרגיה המופעלת בכל חלק של המבנה.

 

משאבות חום טובות יותר ממערכות חימום אחרות

 

מוצר זה היינו האופציה הזולה ביותר בשימוש השוטף לאורך זמן כאשר מחשבים עלות מול תועלת, משום שמספק אנרגיית חום ביעילות ויכול להתאים גם כאשר בחוץ קר מאוד והטמפרטורות נמוכות משמעותית. בנוסף, עובד בצורה שקטה ללא רעשי רקע מטרידים ועצם פעולתו האיכותית מספקת אוויר חם / קר ונעים ולא יבש כמו שהתרגלנו ממערכות אחרות, דבר המשפיע גם על התפקוד שלנו וגם על בריאותינו.

 

כמו כן, משאבות חום מומלצות לספק אוויר חם / קר ובנוסף יכולות לספק גם חימום מים לטמפרטורות גבוהות ללא הגבלת כמות לרחצה ואף לברכות שחייה בגדלים שונים. היתרון כאן זה שהחימום אינו נעשה ע"י מיכלי גזאו דלק, אלא באמצעות הפעלה פשוטה ובטוחה המתאימה לכל אחד ללא התכוננות מראש או הכנות מיוחדות. ולכן, השימוש במכשיר זה נפוץ בעיקר במוסדות הן ציבוריים והן פרטיים כגון אוניברסיטאות, מפעלים, בתי חולים, בתי אבות ועוד. הסיבה לכך היא יכולתו לספק מים חמים במיידי וללא המתנה כלל.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44362.aspx