התאמת מטבחים אישית
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 21/09/14

מטבח לא נהוג להחליף כל שנתיים וגם לא כל שמונה שנים. בגדול מטבח נועד להיות שם לאורך זמן, עד שמחליטים לעבור דירה, לעשות שיפוץ כללי, או לחלופין כשיש בעיה נקודתית שדורשת חידוש מיידי. על כן כשאנשים עומדים לבחור, מוטב שהם ייקחו בחשבון שני דברים. ראשית שהבחירה של היום תלווה אותם כמה שנים קדימה ושנית שהבחירה של היום צריכה להחזיק מעמד לאורך זמן, ועל כן לעיתים שווה להוציא כיום כמה אלפים יותר, וזאת על מנת להבטיח חיסכון עתידי, להבטיח בלאי מזערי.

פרקטיקה ועיצוב

כאשר מדובר על בחירה נכונה של מטבחים, יש לציין שמדובר על שני מישורים. פעם אחת במישור הפרקטי ופעם שנייה במישור העיצובי. כאשר מדובר על בחירת מטבח יש להתחשב בעובדה שהטעם שלנו עשוי להשתנות עם השנים, ועל כן אם לדוגמה כיום אנו אוהבים צבעים עזים וחזקים, אין זה אומר שנמשיך לחיות עמם בשלום גם עוד עשר שנים, ועל כן מומלץ לא לבחור בדגם קיצוני, אל בדגם שלא ימאס ממנו מהר. בנוסף יש לבחור במטבח שבאופן פרקטי יהיה ידידותי אלינו גם בעתיד, גם כשנהיה יותר מבוגרים והגוף שלנו עשוי לא להיות גמיש כשם שהוא כיום. על כן יש לשקול מדפים נשלפים, פתיחה נוחה, מדפים יוצאים וכדומה.

טיב החומרים

אחד החלקים החשובים במטבח הנו הפרזול. פרזול מהווה קריטריון חשוב מבחינת איכות המטבח. פרזול איכותי יבטיח אורך חיים וגם יהיה יותר ידידותי עבור מבוגרים וילדים. על כן כאשר מקבלים הצעת מחיר לגבי מטבח, תמיד יש לוודא על איזה סוג פרזול מדובר, ובמקביל על איזה סוג עץ. כי ירידה לפרטים עשויה להכריע לא רק לגבי שביעות הרצון הנוכחית, אלא גם על זו העתידית.

מנגר או מחברה?

אחד השיקולים שחוזרים על עצמם פעם אחר פעם נוגעים לשאלה ממי לרכוש את המטבח. האם מנגר, או לחלופין מחברה. אומנם לא ניתן להכריע באופן גורף, אך כן ניתן לומר שבאופן כללי מטבחים מחברה יהיו יותר זולים באופן משמעותי מהמחירים שניתן למצוא בחוץ אצל החברות, אך יחד עם זאת רכישה אצל נגר מבטיחה איכות והתאמה מלאה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44103.aspx