טיפים חשובים לרכישת קלנועית
נכתב על ידי: רותם וובז
תאריך: 16/09/14

 

קלנועית הינה רכב ממונע, הפועל על מצבר (סוללה), ובטיחותי מאוד יחסית לאופניים או כיסא גלגלים חשמלי. הקלות של הגעה ממקום למקום בעזרת כלי הרכב הקטן אל במאוד יציב משנה חיים של אוכלוסיות שלמות של קשישים או בעלי מוגבלות פיזיות. עם קלנועית ניתן לבצע פעולות פשוטות ללא מאמץ כגון נסיעה לסופר הקרוב לביתנו או למרכזי קניות אחרי, ניתן לנוע בתוך מרכזי הקנייה בקלות ולא לחוש מוגבלים.

מה חשוב לדעת שאנו רוכשים קלנועית חדשה או קלנועית יד שנייה

המושב

היום ניתן למצוא קלנועיות עם מושב אחד או שניים, החידוש הגדול בתחום הוא שניתן היום לרכוש קלנועיות עם מושבים אורטופדיים, המידע הנ"ל מאוד חושב במיוחד לאור העובדה שרוב הביקוש נובע מאוכלוסייה בוגרת הסובלת מבעיות גב. לכן מאוד חשוב במעמד הרכישה להתנסות במושבים שונים ולמצוא את המושב שהכי נוח למי שעתיד להשתמש בקלנועית.

משקלים והגבלה

קלנועית בגלל היותה כלי רכב מאוד קטן קיימת הגבלת משקלים שנעה בין 120-300 ק"ג, במידה והמשתמש העתידי סובל מבעיית משקל, יש לבדוק האם הקלנועית עומדת בתקן לנשיאת המשקל המדובר. כמו כן אם אתם מעוניינים לרכוש קלנועית שאמורה לשמש שני אנשים יש לבדוק שמשקלם יחד אינו עולה על המותר בתקן.

התאמת המידות

עוד נתון חושב שיש לבדוק טרם הרכישה הוא מידות הכלי רכב, על מנת להכל על חייו של המשתמש העתידי רצוי מאוד לבדוק כי המידות מותאמות לסביבה בו הוא נמצא, לדוגמא: מפתן הכניסה לבית, כניסות למועדוני קשישים, מכולת שכונתית או כל מבנה ציבורי שהמשתמש עתיד להיות בהם.

נסיעות ומרחקים

לקלנועיות יש זמן טעינה המיוחד למרחקים מוגדים מראש, לרוב טווח הנסיעה הממוצע עומד על 60 ק"מ, אך יש קלנועיות לטווח קצר יותר של 50 ק"מ או לטווח ארוך שיכולות להגיע עד 80 ק"מ. חשוב לבדוק מול המשתמש מהו טווח הנסיעה האורך ביותר שהוא עתיד לעשות עם הקלנועית.

טווח מהירות

טווח המהירות של קלנועיות הוא בסביבות 5-25 קמ"ש כאשר הממוצע עומד על 10-15 קמ"ש, מהירות זו מספיקה לנסיעות בתוך תחומי העיר. במידה ומדובר בשטחים פתוחים יותר, כגון קיבוץ או מושב, אולי עדיף מהירות יותר גבוהה מ- 10 קמ"ש.

מקום אחסון

חשוב לוודא, כי יש מקום אחסון מתאים בביתו של המשתמש, לדוגמא אם מדובר באדם שגר בקומת קרקע, אך ללא חצר או מתחם חיצוני, האם ניתן יהיה לאחסן את הקלנועית בתוך ביתו, האם היא תפריע להתנהלות יומיומית בתוך הבית? אלה הם דברים שחשוב מאוד לבדוק לפני הרכישה כמובן תוך כדי התייחסות, לשאר הפרמטרים שמנינו כגון: המשקל והמידה הנחוצים. כמו כן אם למשתמש יש מקום לאחסון על גבי הקלנועית, היום ניתן לראות שרוב הקלנועיות מגיעות עם מקום אחסון בחלקה הקדמי או האחורי.

 

לעוד טיפים בנושא כנסו לאתרנו גלגל יציב

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44084.aspx