נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
נכתב על ידי: ברטה חני
תאריך: 14/09/14

יש חדשות בתחום אמצעי הקירור והחימום לבתים פרטיים, למבנים גדולים ולמוסדות והם נקראים משאבות חום צ'ילרים. כולם יסכימו כי רמת החיים אשר נהוגה היום היא כזאת שעצם הקיום של מיזוג אוויר הוא חובה בכל מקום, וזה הפך לסטנדרט גם בבתים פרטיים וגם בבתי עסק. בגלל שמדובר בפריט שהוא הכרחי והשימוש בו ממושך אנו נרגיש זאת בגובה חשבונות החשמל, כלומר כאשר זמן הצריכה עולה - עלות הצריכה גם היא עולה בהתאם.

צריכת האנרגיה היא בעיה אשר אנחנו שומעים עליה לאחרונה לא מעט, מדובר בעניין קריטי הקשור לאיכות הסביבה וביצירת אנרגיה אשר מזהמת גם את האוויר וגם את הקרקע. נכון להגיד שכאשר אנחנו נהנים מאיכות חיים ונוחות מקסימלית, יש מי שמשלם את המחיר הכלכלי והאקולוגי. לאור העובדות הללו, נוצרו פיתוחים בעניין אשר מאפשרים לנו לתעל את הצריכה מבלי לפגוע בנוחות שלנו.

מיזוג אוויר צ'ילרים הם מכשירים בעלי שיטה מהפכנית אשר שדרגה את אמצעי הקירור שהיו קיימים עד אז, ומתאימים במיוחד למבנים גדולים כשל משרדים, מפעלים, בניינים וגם לבתים פרטיים אשר נמצאים על שטח רחב.

המבנה של מיזוג אוויר צ'ילרים

קיימים שני סוגים של מערכות צ'ילרים: בעלי טכנולוגיה מכאנית ובעלי טכנולוגית ספיגה. ישנן מערכות קירור אשר בדומה למשאבות חום פועלות באמצעות מנוע של מדחס חשמלי, וישנן אשר חוסכות לחלוטין את עלות הצריכה החשמלית, אך מעלות את עלות צריכת המים, ופועלות על פי טכנולוגית ספיגה.

חשוב לציין כי עקרון הפעולה של שתי המערכות נחשבות חסכוניות בחשמל ובאנרגיה, ומערכות אלו מבטיחות תפעול ועמידות לאורך שנים, ומדובר בניצול אנרגיה כפולה. באמצעות משאבות חום וצ'ילרים הסופחות אליהן את החום הקיים בסביבה ושימושו בתהליך העבודה, ניתן להבטיח קירור וחימום בכל הבית לכל אורך היום.

המבנה של הצ'ילרים מורכב ממערכת סגורה ונרחבת של חלקים אשר ביחד יוצרים את התפעול המקסימלי ומאפשרים שילוב של צריכה מינימלית עם הנאה מקסימלית, באמצעות קליטת אוויר ופליטתו תוך חימום או קירור מים הנמצאים בתוך מערך של צינורות הנמצאים בכל רחבי המבנה. המערכת מורכבת ממשאבות, מפוח, מעבה, מקפיא, צנרת וכלי לאגירת מים, אשר למעשה זרימת המים מהווים את הגורם המקשר בין כל היחידות והגורם המבצע את המעבר בין הקירור לחימום וליהפך. כמו כן, ניתן לווסת את הטמפרטורה על פי הצורך ולשלוט באזורי החימום והקירור בבית.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44059.aspx