רופא עיניים
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 14/09/14

העיניים הן ללא ספק אחד מאיברי הגוף היות רשמישים עבור כל אחד ואחת מאיתנו ואנו עושים בהם שימוש כמעט מסביב לשעון וללא ספק כל עוד אנו ערים. הראייה היא אחד הכלים השימושיים ביותר עבורנו ועל כן במידה ויש בעיית ראייה כלשהי כדאי במהרה לטפל בה באמצעות רופא עיניים ולמצוא פתרון בדמות משקפי ראייה או ניתוח במידת הצורך.

מתי יודעים שיש בעיית ראייה?

נידמה כי השאלה מתי שמים לב שיש בעיית ראייה היא בעלת תשובה רטורית בדוגמת "כשלא רואים טוב" אבל במיקרים רבים יש מאפיינים מקדימים לאיכות ראייה שהולכת ויורדת בעוד אנו עדיין לא שמים לב לכך או לא מודעים מספיק לבעיה הקיימת.

אם אתם רואים ספר או עיתון ומרגישים עייפות, אם אתם מרגישים כאב ראש לאחר צפייה בסרט קולנוע או אם אתם מרגישים צורך במאמץ בקריאה של שלטים מרוחקים וכדומה – יש לכם תסמינים של בעיית ראייה מתפתחת.

יש תסמינים – מה עושים?

אם אתם שמים לב לכאבי הראש שחוזרים על עצמם או לעייפות בכל מאמץ של קריאה או צפיה בסרט או תמונות אז חובה עליכם לגשת לבדיקה על ידי רופא עיניים כללית , רופא פרטי או בקופת החולים שלכם.

מה כוללת הבדיקה?

הבדיקה היא די שיגרתית וכוללת בדיקה של העין על ידי רופא העיניים במכשיר מיוחד המיועד לכך וקרוי אוטורפרקטומטר המסתכל באמצעותו לעומק העין, על המבנה שלה ומחשב את איכות הראייה. נוסף לכך ניתן לבצע בדיקה באמצעות פנס אור הקרוי רטינוסקופ הבודק את הרשתית על בסיס החזר האור המופק מהפעלת הפנס אל העין.

השלב השני בבדיקה כולל צורך לקרוא אותיות ו\או מספרים מלוח הניצב במרחק מספר מטרים מהניבדק כאשר בודקיםאת יכולת הקריאה בכל עין בניפרד. תוך כדי הבדיקה אם יש קושי בראייה של מספר או אותיות כלשהם הרופא מתקין עדשות דמה על העין הניבחנת עד שרואים בה בחדות משביעת רצון.

שיקלול של בדיקות אלו מביא את רופא העיניים לקבוע אם ישנה בעיית ראייה ואם כן איזה משקפי ראייה צריכים (מספר וצילינדר במידת הצורך).

 

רופא עיניים שמבצע בדיקה נכונה של מספר דקות יכול לחסוך לכם חודשים ושנים של כאבי ראש, עייפות וראייה מוגבלת ועל כן חשוב להיבדקת מיד כאשר מרגישים שיש צורך בכך.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44056.aspx