אדידס חברה פורצת דרך
נכתב על ידי: עומרי מעברי
תאריך: 12/06/14

אדידס חברה פורצת דרך

אדידס העולמית, אחת מחברות מוצרי הספורט הגדולות בעולם נחשבת חברה פורצת דרך בתחומה. כחברה המעסיקה 50,700 עובדים ביותר מ 160 מדינות, כנראה שאכן יש בדברים אלו אמת. החברה טוענת שכל עובדיה נבחרו עם תכונה אחת משותפת לכולם - אהבה לספורט. בין אם זה באופן פעיל או באופן אחר, האהבה של העובדים לספורט עוזרת לחברה להישאר בצמרת העולמית מספר רב של שנים. כל עובד מביא איתו את הניסיון שלו בתחום הספציפי בו הוא עוסק, בין אם באופן מקצועני או חובבני, בין אם זה ריצות, אימונים מחדר הכושר, טניס, כדורסל, כדורגל ועוד, ומביא לשיפור ניכר במוצרים של החברה. כל חוות דעת נלקחת בחשבון כדי לשפר עוד ועוד את המוצרים בכדי ליישם את חזון החברה להיות פשוט טוב יותר ממה שאתה עכשיו. אדידס בעצם טוענת שהיא יכולה לתרום לתוצאות הספורט של האתלטים ולשפר אותם. זו אמירה יומרנית לכאורה אך נראה שאכן יש דברים בגו.

קחו לדוגמא את הכדור החכם של אדידס - micoach Smart Ball

הכדור המיוחד המשמש לאימונים מעביר מידע למחשב או לסמארטפון באמצעות חיישן שנמצא באמצע הכדור בעזרת קישורית בלוטוס. המידע המועבר למחשב הוא על עוצמת הבעיטה, זוית הנגיעה, מיקום מדויק שלה ועוד. זהו כלי עזר מצוין למאמנים שיכולים לנתח את התוצאות ולהבין איך אפשר לשפר את ביצועי השחקנים בכל רמה, החל מפס פשוט ועד לבעיטה חופשית מסובכת.מכיון שפיפ"א העולמית נוטה בשמרנות מאז ומעולם ומנסה להימנע מהכנסת טכנולוגיה חדישה למשחקי כדורגל רשמיים, הכדור הזה בינתיים משמש רק לאימונים. למרות שיש קולות הולכים וגוברים לאפשר לטכנולוגיות האלה להיכנס - כמו בכדורסל. בכדורסל אם יש עבירה שנויה במחלוקת השופטים הולכים לצפות בשידור חוזר בעמדה מיוחדת כדי לקבל את ההחלטה הנכונה. בכדורגל זה עדיין לא מתאפשר, למרות החלטות שנויות במחלוקת ורבות השלכות במהלך השנים במשחקים רשמיים כמו שערים שלא היו, נבדלים, או פנדלים שנשרקו בטעות.

כמובן שהכדור של אדידס, בהיותו צורך אנרגיה בגלל הימצאות החיישן, חייב להיות בר טעינה. לכן אדידס ייצרו מעמד מיוחד לכדור שמטעין אותו באופן אלחוטי בעזרת טכנולוגיה מתקדמת. טעינה מלאה של הכדור יכולה לספק 165 שעות אימון או 2000 בעיטות או שילוב של השניים. לכן חשוב להטעין את הכדור בזמן לפני האימונים כדי שהאימון יוכל להתנהל כמו שצריך. אך כמובן שאין זה מחייב כי ניתן לעשות בו שימוש בעיקר בדברים שדורשים את סנכרון המידע החשוב כמו הבעיטות החופשיות, קרנות וכד'. באמצע משחק שוטף לרוב אין בעיה. אך האם הכדור החכם אכן יביא לשדרוג משמעותי ביכולות השחקנים? אנחנו עדיין רחוקים מלדעת זאת מכיון שאילו שחקנים מקצועיים ביותר שבלאו הכי הביצועים שלהם מצוינים. אך אכן נראה שאם המידע הזה יעובד וייושם כמו שצריך אז נראה שיפור. גם אם מינורי אבל גם זה מצוין


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43142.aspx