עיצוב, בנייה, תכנון ותכנות אתרי אינטרנט
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 21/05/14

אתר אינטרנט בשנת 2014 הוא צורך קיים של כל חברה, עסק ובעל מקצוע חופשי שמעוניינים לפרסם את עצמם. אתר אינטרנט מפרסם את השירותים והמוצרים אותם העסק משווק לקהל יעד ספציפי ומבטיח אפשרות לחשיפה גדולה שתוביל לקונים פוטנציאלים רבים.

בניית אתרים- תהליך לא פשוט

אמנם חברות רבות מציעות שירות בניית אתרים ולעיתים נראה כי מדובר על תהליך קצר ופשוט, אך הדבר לא כך.  בנייה של אתר אינטרנט הוא תהליך לא פשוט ולעיתים ארוך ולכן חשוב מאוד לבחור בחברה הנכונה. הדברים החשובים ביותר טרם בחירת חברה:

  • תקציב- חשוב להחליט מראש מה התקציב המיועד לבנייה של האתר ולוודא כי החברה אליה פונים יכולה לבנות עבור הלקוח אתר בהתאם לסכום שיש ברשות הלקוח.
  • ניסיון ומוניטין- חשוב לבחור חברהבעלת מוניטין מוצלח וקהל לקוחות מרוצים.
  • מומחיות- יש סוגים שונים של אתרי אינטרנט וחשוב לוודא כי המומחים הם בעלי ניסיון בכל הקשור אל תכנון ותכנות אתרי אינטרנט מאותו הסוג בו מעוניינים.

תחום בניית האתרים מאגד מעצבים, מתכנתים, בוני אתרים ומומחים נוספים שאמונים על כל הצדדים של האתר.

בניית אתר אינטרנט- תהליך הבנייה

  • הכנה מקדימה- השלב הראשון בתהליך בניית אתר אינטרנט תמיד יהיה הכנה של מסמך בו הלקוח ירשום את כל הדרישות והציפיות שלו מאתר האינטרנט שייבנה ומאנשי המקצוע של החברה אותה הוא שוכר לביצוע העבודה. המסמך יציין את המטרה של בניית אתר האינטרנט, קהל היעד, שפה,סוג האתר, תקציב וכל דבר שחשוב ללקוח.
  • בחירת החברה- או אנשי המקצוע שמנוסים בכל הקשור אל איפיון אתר אינטרנט, תכנון ותכנות אתרי אינטרנט,עיצוב והגשת התוצאה הסופית ללקוח. תמיד יש לבדוק את תיק העבודות של החברה ולוודא כי מדובר על חברה בעלת מוניטין מוצלח ועשייה של לפחות שנתיים שלוש.
  • אפיון- אפיון יכיל את החלקים העיקריים של האתר, החלקים המשניים, תזרים מודולים, דרישות מיוחדות של הלקוח, סוג תכנים, עיצוב ומצגת ממשק מסך.
  • עיצוב- אפיון עיצוב תמיד יעשה בפגישה משותפת עם המעצב, בונה האתרים והלקוח. המעצב בדרך כלל ישלח מספר סקיצות (בהתאם להסכם החתום) והלקוח יאשר את הדברים. (נעשה במקביל לאפיון הכללי).
  • יישום- בנייה סופית של אתר האינטרנט לאחר שהכל כבר מוכן. העיצוב, התכנים וכו'. יתבצע תכנון ותכנות של האתר, תיבחר הפלטפורמה המתאימה וייכתב הקוד המתאים והמאושר בהתאם לסטנדרטים המקובלים.

אלו הם השלבים של בניית אתר אינטרנט. חשוב להבין כי בניית אתר תמיד מערבת עבודה משותפת של צוות מומחים בו כל אחד אמון ובעל ניסיון ומומחיות בתחום ספציפי. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה טרם בחירת חברה ולוודא כי החברה אכן מציעה מקצועיות, מומחיות, ניסיון ומתחייבת לספק את התוצאה הרצויה ללקוח.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42914.aspx