מה לומדים כדי להיות מנעולן
נכתב על ידי: קובי לוי
תאריך: 16/12/13

מנעולן הוא אחד המקצועות החופשיים המבוקשים מכיוון שבסיום הלימודים ניתן לעבוד בתור עצמאי ולספק מגוון רחב של שירותים. סיבה נוספת לפופולאריות של תחום לימודים זה נובעת מכך שהלימודים אינם ארוכים ובסיומם בוגרים שעמדו בכל דרישות הקורס מקבלים תעודה מקצועית עימה ניתן להתחיל לעבוד מייד. בנוסף לכך, מדובר על מקצוע שמבוקש תמיד ובכל מקום, בלי קשר למקום המגורים של המנעולן וההכנסה הקבועה מובטחת לכל המנעולנים שסיימו את הלימודים המקצועיים והם בעלי אישור מיוחד מטעם משטרת ישראל. אם כן, היכן ניתן ללמוד מקצוע זה, מהם תנאי הקבלה, כמה זמן עורכים הלימודים ומהם נושאי הלימוד בקורס מנעולן, על כך נספר לכם במאמר שלפניכם.

מוסדות לימוד

על מנת להירשם לקורס מנעולן, עליכם לפנות לאחד מבתי הספר המקצועיים שפועלים בפריסה הארצית. על מנת להתקבל ללימודים אלו, נדרש רק רקע טכני ולא יותר מזה, לכן כל מי שמעוניין להיות מנעולן, יכול בקלות לרכוש את המקצוע המבוקש הזה. את הקורס ניתן ללמוד במסגרת לימודי ערב או במסגרת לימודי בוקר מה שמאפשר לשלב את הלימודים עם העבודה. משך הקורס הוא בין 12 ל-20 מפגשים, תלוי בסוג המסגרת שנבחרה. בסיום הלימודים בוגרים מקבלים תעודת מנעולן מקצועי LSM  ויכולים להגיש בקשה לקבלת היתר מקצועי גם ממשטרת ישראל.

נושאי לימוד

על מנת להפוך למנעולן מקצועי, נדרש ידע מעשי עם דגש על מערכות נעילה. במסגרת לימודים אלו, מנעולנים לעתיד לומדים כיצד להתקין את המערכות וכיצד לתחזק אותן, כיצד למנוע ליקויי התקנה וכיצד לבצע פריצה בהתאם לדרישות הבטיחות. לשם כך, קורס מנעולנים כולל נושאים כמו סוגי מנעולים וצילינדרים, מנעולי קודים ועבודה עם מכשור מיוחד המיועד לזיהוי הקוד, גלמי מפתחות וזיהוי של מיני גלמים. בנוסף, נלמדים בקורס גם שיטות שכפול של כל סוגי המפתחות, גם אלו  המגיעים עם קוד וכמו כן נלמד גם תהליך קידוד השלטים. מנעולן לעתיד לומד גם את יסודות החוק, על מנת להכיר את הדגשים של מה מותר ומה אסור, את אמצעי ההגנה  ואת הדרישות שמציבות חברות הביטוח. בנוסף, סטודנטים נחשפים גם להיבט המשפטי של עבודת המנעולן לשם כך הם עוברים תרגול מעשי על מנת להתנסות באופן מעשי בכל החומר התיאורטי שנלמד בקורס.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41178.aspx