אבקת חלבון
נכתב על ידי: לירית אשכנזי
תאריך: 24/09/13

אבקת חלבון הינו מבין תוספי תזונה הבולטים והמרכזיים בשוק. תוסף זה המכיל חלבון שמשווק לרוב לספורטאים. מקור החלבון בתוך האבקה יכול להיות מהצומח או מהחי ואליו בדרך כלל מוסיפים גם חומרי טעם וריח ולפעמים אף מינראלים וויטמינים המסייעים בספיגתו. עיקר השימוש באבקה מיועד לצרכי "דיאטת עליה במשקל", כאשר עיקר הפעילות של האבקת חלבון היא בהגדלת מסת השריר בגוף האדם. משווקים ממליצים למהול את האבקה בתוך משקה וזה יכול להיות חלב, מים או מיץ ואפילו שייק פירות. ניתן לצרוך את המשקה לפני אחרי ולפעמים אפילו תוך כדי האימון הפיזי. צרכנים אחרים מעדיפים לצרוך אותו יחד עם ארוחה או במקומה.

הרכיבים של האבקה

אבקת חלבון מכילה כ-90% חלבון ויש בה גם מעט פחמימות ושומנים. היא משתייכת למשפחת תוספי תזונה שמסייעים בהשלמת הצריכה הנכונה של החלבון. מי שרואה בה אבקת קסם שיכולה לנפח את הגוף, טועה מכיוון שאבקת חלבון מיועדת לא לניפוח הגוף אלא להגברת צריכת החלבון. המרכיב העיקרי של האבקה הוא מי גבינה שנספגים טוב יותר מכל סוג אחר של חלבון, לכן מומלץ לצרוך את האבקה דווקא בבוקר, מיד כשמתעוררים או מיד לאחר סיום האימון הגופני, כאשר הגוף נמצא במצב ספיגה מקסימאלי.

מדוע מומלץ לצרוך אבקת חלבון לשם הגדלת מסת השריר

חלבון הוא המרכיב העיקרי של השרירים שלנו והוא גם אבן יסוד של האנזימים שאחראיים על פיתוח מסת השריר. בעת ביצוע פעילות גופנית, הגוף שלנו נכנס למצב של סטרס, מה שעלול לגרום לפירוקם של השרירים והדבר נכון במיוחד בפעילויות במאמץ גבוה שמעוררת מצב סטרס מוגבר אפילו עוד יותר. על מנת שזה לא יקרה ועל מנת לספק לגוף את החלבונים הדרושים לו להגדלת מסת השריר, מומלץ לצרוך לאחר האימון חלבונים מרוכזים בצורת אבקה. במילים אחרות, האבקה מסייעת לשמור על השרירים שלנו וגם גורמת לצמיחת המסה שלהם.

מוצר נוסף שיכול לסייע ולהשלים את אבקת החלבון הוא עשב חיטה. עשב חיטה משמש להזנה וניקוי הגוף כאשר היתרון הגדול שהוא מהווה הינו כתחליף לפירות וירקות שכולנו כל כך זקוקים מבחינת הויטמינים והאנרגיות שהם נותנים.

למידע נוסף, מוזמנים לפנות אלינו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39892.aspx