השוואות מחירים למוצרים ושירותים
נכתב על ידי: מיכל ז
תאריך: 10/09/13

כולנו צרכנים. יש כאלה שקונים יותר מאחרים, ויש כאלה שקונים בסכומים גבוהים יותר, גם אם בכמות קטנה יותר, אבל בסופו של דבר כולנו אותו דבר- כולנו משקיעים את הכסף שלנו בקניות, שחלקן הכרחיות ונחוצות וחלקן מותרות בלבד.

אבל לא משנה מה אנחנו קונים וכמה, מה שחשוב זה שנעשה את הקנייה שלנו בצורה הנכונה, בין אם אלה בגדים, מכוניות, מזגנים בעפולה או ציוד לבית ספר.

רובכם, כל פעם שאתם משווים בין מוצרים ושירותים שונים, אין ספק שהמחיר משחק תפקיד, וזה מובן. עם זאת, המקום שאתם נותנים לו הוא הרבה פעמים לא מוצדק, ויש לתת לו חשיבות הרבה יותר נמוכה. אם מדובר במוצרים זניחים ופשוטים, כמו גפרורים, אין בעיה להסתכל אך ורק על המחיר, ולהסתפק בסוג הכי זול שמוצאים. אבל כשזה מגיע לדברים אחרים, אפילו קניות של מוצרי מזון בסיסיים, צריך לבחון לא רק את המחיר אלא גם את מה שמקבלים בתמורה.

אם אתם מחפשים טכנאי מזגנים בנהריה או שיפוצניקים, צלמי אירועים, רואי חשבון וכן האלה- כל אחד מנותני השירות ובעלי המקצוע האלה מספק לכם שירות, שהוא למעשה המוצר, ואתם נוטים מיד לבחור את מי שמציע את המחיר הכי זול עבור העבודה שאתם צריכים שתתבצע. אבל מה לגבי איכות העבודה ואיכות השירות? האין זה ראוי לתת להם משקל עוד יותר גבוה מאשר למחיר. אם אתם רוצים לעשות שיפוץ בבית, לא כדאי לקחת את השיפוצניק היקר יותר שיכול לבצע עבודה איכותית יותר, במקום לקחת את זה שעושה עבודה מהירה וזולה, וגם לוקח מחיר בהתאם?

לכל בחירה שאנחנו עושים יש מחיר, ואם אנחנו נבחר את המוצר או השירות במחיר הכי נמוך, יכול להיות שבסופו של דבר נשלם הרבה יותר. זו הסיבה שבקניות, ובעיקר רכישות של מוצרים יקרים יותר, ראוי לתת למוניטין של החברה או העסק לקחת חלק מרכזי בבחירה שלנו, ולבסוף לבחור בחברות ועסקים שידועים כבין הטובים ביותר שיתנו את התמורה הכי טובה לכסף שלנו.

אז בפעם הבאה שאתם מחפשים טכנאי מזגנים בעפולה , חברת ליסינג או השכרה, וכל מוצר או שירות אחר, השתדלו להיות גמישים במחיר ואל תתנו לו להשתלט על הבחירה שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39758.aspx