התקנה והדבקה של מדבקות קיר
נכתב על ידי: ליאת ראובן
תאריך: 24/08/13

מדבקות קיר הן מוצר מאוד פופולארי בשל היתרונות הרבים הגלומים בהן החל משפע העיצובים והאפשרויות דרך המחיר השווה לכל כיס ועד להתקנה הפשוטה. הדרך לעצב חללים באמצעות מדבקות קיר היא יחסית קלה אך נדרשת היערכות מסוימת על מנת שההדבקה תצא טובה.

רוב מדבקות הקיר מגיעות בגיליון אחד כאשר האלמנטים שלהן חתוכים בחיתוך לייזר. כלומר, בחיתוך שהוא מסביב לאלמנט. החיתוך נוצר להקל על ההדבקה ולאפשר לכם להדביק ולפזר את האלמנטים השונים כפי שאתם רוצים.

חיתוך אותיות לעומת זאת מייחס לכך שהחיתוך הוא בצורה מדויקת סביב הצורה כמו באותיות. חיתוך כזה יתאים למדבקות מסוג מסוים למשל מדבקות מספרים או לייזר.

כשבאים להדביק את המדבקה צריך לבצע מספר פעולות על מנת שההדבקה תהיה חלקה ולא יהיו לה בועות אויר. אם מדובר בגיליון אחד ארוך שאין בו חיתוך אלמנטים אז ההדבקה היא מורכבת יותר ועלולה להצריך את ניסיונו של איש המקצוע. בכול מקרה, כשמדביקים צריך לדאוג שמשטח ההדבקה יהיה נקי וחלק ולא מלוכלך. אם מדובר במדבקה שהרקע שלה לבן היא תסתיר את הפגמים אבל מדבקה שהרקע שלה שקוף עלולה לא לכסות את הכתמים האלו.

דבר נוסף הוא להדביק על משטח יבש. אם ניקיתם את הקיר באמצעות מטלית לחה, חכו שהקיר יתייבש ורק אז הדביקו את המדבקה.

הדביקו באופן הדרגתי. אל תסירו את כל המדבקה מהגיליון כי אז היא עלולה להתקמט ואתם עלולים להתקשות להדביק אותה. הצמיד את הקצה של המדבקה והסירו באופן הדרגתי כך שהמדבקה תישאר מתוחה לגמרי.

ישנם סוגי מדבקות שונים וההבדלים ביניהם מתבטאים גם בסוג הדבק. ישנן מדבקות רב פעמיות ירוקות ואקולוגיות לגמרי שניתן להדביק אותן ולהסיר אותן ואז להדביק שוב. טכנולוגיה זו מאפשרת לכם לעבור דירה ולקחת אתכם את העיצוב הישן, ממש כמו תמונה.

רוב מדבקות הקיר עשויות מויניל, Pvc שהוא חומר ידידותי לסביבה ובטיחותי לילדים אך מדבקות אלו ניתנות לשימוש חד פעמי. הויניל הוא חומר שמסייע לשמור על עמידות המדבקה כך שלאחר שהדבקתן אותה אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהיא תחזיק מעמד לאורך שנים. אמנם אחד היתרונות במדבקות קיר הוא שמדובר במוצר זול יחסית המאפשר לנו להחליף עיצוב מדיי פעם ולא להישאר עם אותו עיצוב לאורך שנים אבל אם לא תרצו להחליף עיצוב אז דעו שהמדבקה עמידה לאורך שנים.

צריך לזכור כמובן שהמוצר הזה פופולארי בעיקר לחדרי ילדים ותינוקות כך שמאחר והילדים גדלים מה שמתאים לתינוק לא בהכרח יתאים לילד בן שש לכן סביר להניח שתרצו להחליף עיצוב אחת לכמה זמן וכפי שאמרנו עלותו של המוצר בהחלט מאפשרת לגוון את העיצוב אחת לתקופה מבלי להרגיש את זה בכיס.

כדי לקבל רעיונות לעיצוב חפשו באתרי מדבקות ותופתעו לגלות איזה מבחר אדיר של מדבקות קיר לחדרי ילדים, נוער וסלון, קיים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39532.aspx