שיווק בעזרת אפליקציות לסלולארי
נכתב על ידי: רוני ארז
תאריך: 24/06/13

קיימים אמצעים מגוונים עבור פרסום בסלולר ואחד החשובים והמצליחים שבהם הינן אפליקציות, התופסות חלק נכבד מהשוק כיום. למעשה, ישנן מאות אלפי אפליקציות שונות, כאשר כמעט כל עסק וחברה מובילים בארץ הינם בעלי אפליקציות או שוקדים על פיתוחן. האפליקציות מורדות על ידי המשתמש למכשיר הסלולארי שלו והינם זמינות עבורו בכל עת, לכן משתמשות בהן חברות למגוון מטרות כגון מיתוג, הגדלת רשימות תפוצה ומכירות.

להוביל ולהתקדם בשוק הישראלי

על אף היותו קטן וממוקם באזור מרוחק, השוק הישראלי הינו מתקדם, עכשווי ותחרותי מאוד. אין פלא איפה כי עם חדירת תחום האפליקציות לארץ, במהלך שיווק עסקים קטנים וגדולים כאחד נעשה שימוש נרחב בטכנולוגיה זו. ואולם, על מנת להצליח בשוק המקומי צריך ליצור אפליקציה שהיא הרבה יותר מגימיק. למעשה, נחוץ להבין את התחום לעומקו ולדעת איך לייצר אפליקציה אפקטיבית ומושכת שתגרום לעניין בקרב המשתמשים אשר יורידו אותה למכשיריהם.

יצירת אפליקציה מוצלחת

על מנת ליצור אפליקציה מוצלחת ויעילה עליכם ראשית להבין את ייעודה, להגדיר את המוצר או השירות שאתם משווקים, וכמו כן לזהות את מאפייני קהל היעד המקומי או הבינלאומי. לאחר מכן יש לגבש קונספט בעל ערך מוסף למשתמש, ולערוך סקר שוק כדי לבדוק אפליקציות מתחרות בתחומכם או אפליקציות בעלות קונספט דומה. בהתאם לכך עליכם לתכנן בעזרת אנשי מקצוע אפליקציה טובה ומושכת יותר משל המתחרים. בשלב הבא נדרש תכנון מפורט של האפליקציה תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר, והעברת הרעיון לבית תוכנה לביצוע.

על קצה המזלג

חשוב לציין כי המידע המוגש כאן הינו קצה המזלג של תחום השיווק בעזרת אפליקציות, ושכל נקודה המצוינת לעיל כוללת פרמטרים רבים. על מנת להבין את התחום במלואו ולהכיר אפשרויות שיווק נוספות, מומלץ להירשם לקורס שיווק סלולארי מוכר ומומלץ. דוגמא בולטת לכך מהווה הקורס של מובייל מרקטינג אשר הוקמה על ידי תומר חן.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38520.aspx