הקושי הרב של נשים עגונות
נכתב על ידי: Inter-Dev
תאריך: 21/03/13

אך מאחר ואי אפשר לחייב את הגבר לתת גט לאשתו, הרי שהוא יכול להקשיח את עמדותיו ולסרב לכל בקשה הגיונית של האישה ולהפכה למסורבת גט.

גם במקרה שבו הגבר נעלם לחלוטין (בין אם ברח בכוונה למדינה זרה ובין אם הוא נעלם מסיבות טראגיות שאינן באשמתו), הרי שנשים בישראל הופכות להיות עגונות. עגונה אינה יכולה להתחתן בשנית ואין היא יכולה ליהנות מחייה כמו שאישה גרושה יכולה לעשות. הדבר אומר שעניין זה מכביד מאוד על כל ניסיון להתנהלות טבעית מצדה של אישה שרוצה ליהנות מאורח חיים נורמאלי.

הפחד משנים רבות ללא פתרון

התופעה של נשים עגונות ביהדות היא לא דבר חדש. יש לא מעט מקרים שבהם מוצאות את עצמן נשים טובות ומכובדות בסיטואציה שממנה אין הן יודעות כיצד להיחלץ. נראה כי רבים הם הישראלים ששמעו לא רק במדורי החדשות השונים על מצבן העגום של נשים כאלה. אם נחשוב על כך, הרי שנראה כי עגינות היא דבר שיכול להימשך זמן רב, ומכאן גודל הבעיה.

אם היה מדובר בתקופה של מספר שנים שבה מקשה הגבר על חייה של האישה עד למתן הגט המבוקש, הרי שהיינו יכולים להבין איכשהו את המצב הבעייתי הזה. אך אם אנו מדברים על מצב שבו חייה של האישה משתנים לחלוטין, והופכים להיות כאלו שאינם נמצאים כלל בשליטה, אזי נראה מיד עד כמה אין מדובר במצב קשה אך לגיטימי אלא בכזה שכל אישה תתקשה מאוד להתמודד איתו.

מהלך קשה מאוד מצדו של הבעל

לא תמיד אנו יכולים להבין את מהלכיו של הגבר ברגעים שבהם מתבצע מהלך כולל לקראת גירושין. אך נראה שבכל הקשור להפיכת אשתו לעגונה, אנו מתקשים מאוד להבין מה עובר במוחו של בעל יהודי. נראה כי כאן מדובר במין יצר נקמנות שבא להראות כי הגבר הוא כל יכול והוא זה שיכול להחליט עד כמה יהיה קשה לאשתו, גם אם היא רחוקה ממנו או כלל לא מעוניינת במשהו ממנו.

צעד כל כך קשה מצדם של בעלים שונים בישראל מביא לכך שנושא כמו עגונות הוא כזה שצריך להקדיש לו תשומת לב רבה. זאת כדי לנסות ליצור שינוי מהותי שיעזור מאוד לכל אישה. נראה שעם כל הכבוד לחוקי היהדות עתיקי היומין, הרי שאם לא יבוצעו שינויים רציניים או אם האישה לא תזכה לסיוע מקצועי אמיתי, היא תסבול מבעלה בצורה קיצונית ביותר.


 
אודות המחבר

שיווק באינטרנט

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37117.aspx