ערבי גיבוש לחברות – כרטיס בכיוון אחד
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 26/07/12

אירועים לחברות

הטיפ הראשון לעריכת אירוע ברמה גבוה הוא היכולת שלכם לזהות כמנהלים/ות מה הצרכים של הצוות שלכם. בנוסף עליכם לזהות מה המטרה המרכזית שבגינה אתם רוצים לערוך ערבי גיבוש לחברות, שאלו את עצמכם מה אתם הולכים לחגוג באותו אירוע. שלושת הנקודות הללו יעזרו לכם להפיק אירוע לעובדים ברמה גבוה.

הדברים החשובים באמת

גתה מצוטטת בנושא של ניהול זמן נכון כי "אל להם לדברים החשובים באמת להיות נתונים לחסדי הדברים החשובים פחות. אם הוטלה עליכם להפיק ערבי גיבוש לחברות בררו מה התקציב שעומד לרשותכם, איזה דברים אפשר לחסוך בהם (מקום / פעילות / כיבוד). ערכו תאום ציפיות מול העובדים, העלו רעיונות נועזים ככול האפשר ואחר כך בשיטת האלימינציה בחרו את הרעיון הטוב ביותר. איסוף מידע צריך לעשות גם לגבי המוזמנים עצמם. מנהל/ת בכיר שיוזמנו על ידכם יוכלו להעצים את האירוע.

ערבי גיבוש לחברות כדי לצאת מהשגרה

פציינט הגיע לרופא שלו אחרי התקף לב קשה. הרופא אמר לו מהיום אתה צריך לשמור על עצמך, לא להתאמץ יותר מידי, לא לרוץ אחרי אוטובוסים, לא להשתגע מהאישה שלך. בקיצור עוברות עשר שנים והפציינט חוזר לרופא שלו הרופא מסתכל ואומר " תשמע אתה נראה מצוין.. אני מבין שעשית את כל מה שהצעתי לך" עונה לו הפציינט "בדיוק להפך", צחקתי, השתוללתי, עשיתי סקס ולא שמעתי בקולך למעט דבר אחד. "מהו?" שאל אותו הרופא ? החלטתי שאני לא משתגע יותר מאשתי אז פשוט התגרשתי ממנה. ערבי גיבוש לחברות נועד לצאת מהשגרה. אם ישנה לחץ ושחיקה בעבודה ניתן לבחור סדנת צחוק או סדנה על חשיבות ההומור.

ערבי גיבוש לחברות כדי להפגיש

במיוחד אם הגיעו אנשים חדשים אחרי מספר חודשים או שבועות כדאי לערוך אירוע שיתמקד גם בהכרות. ניתן להביא סדנת תקשורת בין אישית, סדנת גרפולוגיה או סדנת אימפרוביזציה שבה העובדים יכירו האחד את השני בצורה טובה יותר. טיפ אלכוהול גורם להורדת מתחים חברתיים (עד רמה מסוימת של שתייה). לעיתים מספיק הרמת כוסית מיד בתחילת האירוע כדי לשחרר מתחים.

ערבי גיבוש לחברות למסיבות פרידה

איך נאמר בחגיגה בסנוקר "כל אדם מגיע לפרקו". אירוע פרידה או מסיבת פרידה יכולים להיות קטליזאטור לגיבוש עובדים/ות. חשוב להצטייד בנאום קצר ובמידה והצוות קטן לתת אפשרות לכל אחד/ת להתבטא ולהיפרד. במקרים יוצאי דופן שבהם החברה עומדות לפשוט את הרגל היפגשו והרימו כוסית לחיי הימים הטובים, הבונוסים, הדיבידנדים, החופשות לחו"ל שלא יחזרו, זה הזמן להתחיל להתרגל לשכר המינימום. נכון שתמיד חלמתם להיפגש בבוקר מחוץ לכותלי העבודה ? תאמו את היום והשעה בסניף ביטוח הלאומי לקבלת קצבה.

ערבי גיבוש לחברות לסיום פרויקט 

תרבות ארגונית חזקה מעודדת חגיגת ניצחונות. כאן הקונספט צריך להיות על החגיגה. קריוקי, מסיבת ריקודים יכולים להוות תפאורה הולמת.

מקומות לאירועים

כדאי מאוד לעשות תאום מראש בין ההפעלה לבין בחירת המקום לאירוע. ככול שהמקום יתאים לפעילות כך האירוע יהיה מוצלח יותר. בנוסף אם העובדים גרים בסביבה התחשבו בהם מבחינת מרחק הנסיעה.

לופט - אין כמו ג'קוזי בכדי להרגיע את הגף ואת הנפש. לופט הינו מקום יוקרתי שהרבה מנהלים/ות משתמשים בו. בעקבות המיתון שווה לבדוק עלות של חדר באמצע השבוע.

חדר vip במסעדה - יש יתרון לערוך ערבי גיבוש בחדר פרטי במסעדה. אוכל פלוס מקום כמעט באותו המחיר. בדקו כמה החדר יכול להכיל.

שייט ביאכטה - אין כמו שייט על הים בכדי ליצור תחושה של חופש. זהירות לא לבעלי קיבה חלשה במיוחד. אם אתם נמצאים בצפון רמת הגולן ניתן לוותר על האטרקציה.

אולם אירועים - כאשר יש כמות של עשרות או מאות עובדים/ות כדאי לערוך פעילות באולם אירועים או אולם כנסים ובית מלון. השוו בין עלויות.

פארק ציבורי / חוף ים - זה המקום מצוין לפעילות ODT ובכלל לערבי חברה. בקשו מהעובדים להצטייד בבגדים ארוכים בכדי שהם לא יצטרכו לערך חרקים.

אירוע יוצא דופן

יצירת אווירה טובה, אירוע יוקרתי מכובד וסולידי או קליל ואנרגטי הדבר בידיים שלכם. הכול תלוי בקונספט שתבחרו. מעבר לעצות מועילות נוספות הקליקו על המשפט ערבי גיבוש לחברות


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31097.aspx