נוטריון ותפקידו
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 12/07/12

נוטריון זהו אדם המתמחה בתחום המשפט, אשר תפקידיו מגוונים וכוללים חתימה על אישורים נוטריונים למסמכים אשר עברו תרגום נוטריון וחתימה על אישורי נוטריון המעניקים תוקף להצהרת מתרגמים, במידה והנוטריון עצמו לא ביצע תרגום לאותם מסמכים. כיצד אדם רשאי לעסוק במקצוע זה? קודם כל עליו להיות בעל וותק בתחום המשפטים, אשר עולה על עשר שנים, על מנת להבטיח כי אותו נוטריון בקיא בכל הסוגיות המשפטיות הדרושות לשם הענקת אישורים נוטריונים כנדרש. שנית, עליו לדעת מספר רב ככל האפשר של שפות, ברמה המספיקה לחתימה על אישורי נוטריון למסמכים בשפות זרות אשר להם הוא יבצע תרגום נוטריון לעברית. שלישית, אדם במקצוע הזה יכול לעבוד בשיתוף עם כמה נוטריונים על מנת להגדיל את מאגר הלקוחות שלו וכן לפתוח שותפות עם חברת תרגום המציעה תרגום לשפות אותן הוא אינו מכיר. במקרה זה, תפקיד אותו נוטריון הוא לחתום על אישור הצהרת המתרגם המעניק למסמכים תוקף משפטי.

תחת ידיו של משרד נוטריונים עובר מגוון רחב של מסמכים, החל מתעודות לידה ונישואין, וכלה בדרכונים ומרשמים רפואיים הנחוצים לאנשים על מנת שיוכלו לטייל, ללמוד, לבקר משפחה או לעבוד בחו"ל. לא חשוב לשם אילו מהמקרים הללו אתם נדרשים להשתמש בשירותיו של נוטריון, כדאי שתדעו היכן נמצא משרד נוטריונים איכותי אשר יכול לספק לכם אישורים נוטריונים בעזרת תרגום נוטריון, או לחתום על אישורי נוטריון לעבודת מתרגמים הנעשים על המסמכים שלכם.

את אותם משרדי נוטריון בוודאי תמצאו בערים הגדולות, ופרטים מדויקים עליהם ניתן למצוא באינטרנט באתרים אותם הקים כל משרד על מנת להקל על לקוחותיו ליצור עמו קשר, תוך שכל המידע אודותיו נמצא לנגד עיניהם - השירותים שהוא מעניק, כולל אישורי נוטריון למסמכים להם ביצע תרגום נוטריון וחתימה על אישורים נוטריונים לדרכונים אותם חברה חיצונית תרגמה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30677.aspx