יום גיבוש בדרום לעובדים- לשים X על השגרה
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 10/07/12

הפקת יום גיבוש בדרום לעובדים

בדרך כלל נהוג להתחיל ברשימת אטרקציות מדליקות להפקת יום גיבוש לעובדים בדרום. הפעם בחרתי בזווית שונה. אתמקד בכוח המשיכה המאחד של הדרום. הקשיים שהתושבים עוברים בגלל המצב הביטחוני המיוחד מחבר בין כל קצוות העם. בדרך כלל נהוג לעשות יום כיף לעובדים באילת או בים המלח אולם אם תתחילו את הטיול בצפון הנגב ותתאמו את תחילת הטיול בשדרות כך שהעובדים/ות המנהלים/ות יראו את התפתחות "טיל הקאסם" וישמעו על מצוקת התושבים הדבר יתרום לדו שייח ביניהם ואולי ימתן לרגע קונפליקטים.

סדנאות ליום גיבוש בדרום לעובדים

העובדים/ות חזרו מטיול גמלים או טרקטורונים ועכשיו צריך גם פעילות גיבוש חברתית מצחיקה ומהנה עם חומר למחשבה בערב. לפניכם מספר רעיונות מיוחדים.

1.אימפרוביזציה – לעובדים עם אדרנלין גבוהה במיוחד שאין להם בעיה להשתחרר ולזרום.

2.גרפולוגיה – הדברים שכל אחד צריך לדעת על כתב היד. זוגיות, תקשורת יצרים ועוד.

3.שפת גוף – אומנות הפיתוי של שפת הגוף שלנו. לצחוק על ההבדלים בין גברים לנשים.

4.תקשורת בין אישית – תחרויות בקבוצות ומשחקי זוגות לחיזוק הקשר והתקשורות.

5.לחץ ושחיקה – לחץ חיובי מול לחץ שלילי ודרכים לצאת מהם.

6.יוגה צחוק – פעילות מצחיקה ומשעשעת שתוריד שמונה קלוריות על כל דקת צחוק.

7.טריפל קטלני – שילוב בין שלושה תכנים על פי בחירתכם.

פסטיבלים בדרום

ישנם לא מעט פסטיבלים המתקיימים בדרום. אחת מהדרכים לחסוך בעלויות זה לבדוק פרסומים איזה פסטיבלים מתקיימים בתאריכים שאתם מוציאים את העובדים לטיול. העובדים/ות יכולים/ות ליהנות מהופעות במצדה כמו נבקו, כרמן, פסטיבל לילות אהבה עם דיווד או ליהנות מפסטיבל של המועצה האזורית תמר שמתקיימת כבר שלושה עשרה שנה ברציפות בקיץ.

ים המלח ומדבר יהודה

ים המלח נמצא בשולי מדבר יהודה והוא בסיס נהדר ליציאה לטיולים. לראות את כף קוסטיגין וכף מולינה, להבין את בעיית הבולענים. לטייל בשמורת נחל עין בוקק / תמר/ ולעבור בגן הבוטני שבעין גדי ולצפות בנחל שפך הערוגות. חלק מהיופי זה לחוש את הטבע בעוצמתו לכן אפשר לערוך טיולי רכיבה על ג'יפים או גמלים. אם תעברו דרך מכתש רמון תוכלו לעשות "סנפלינג" לעובדים או ליהנות ממרכז המבקרים הכולל גם את "חי רמון" שבו הם יוכלו  להתוודות לבעלי החיים שבמדבר. אטרקציה נוספת היא חוות האלפקות.  אם העובדים/ות מאוד רוצים להיות במוזיאון תוכלו לקחת אותם "למוזיאון ערד המקראית או לבקר בביתו של דןד בן גוריון. המדבר הביא אליו אנשים מתרבויות שונות. כפר דריג'את מספק הצצה נדירה לאורך חיים "לא עירוני".

פינוק וספא לעובדים בדרום

אם הקונספט של יום גיבוש לעובדים בדרום הוא להירגע. רוב בתי המלון יציעו לכם מגוון של טיפולים וספא כולל חמי עין גדי. אפשר להכין רשימה מראש ולהעביר במייל כך שכל עובד/ת יכול לבחור מראש מה הוא רוצה ותוכלו לדווח לבית מלון. זה יחסוך זמן ו"בלבול מוח". לקבלת עצות לסדנאות ופעילויות הקליקו על המילה יום גיבוש בדרום לעובדים


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30599.aspx