עורך דין דיני משפחה
נכתב על ידי: אופיר בן צור
תאריך: 13/06/12

עורך דין דיני משפחה

דיני משפחה בישראל נבדלים מיתר התחומים במשפט, בכך שחלקם נידונים במסגרת ערכאת שיפוט דתית. במקרים של נישואין וגירושין, הסמכות הייחודית נתונה לבית הדין הרבני, ואילו במקרים של סירוב למתן גט, מזונות אישה וילדים, חלוקת רכוש, ירושות וצוואות, משמורת ילדים, חלוקת נכסי קריירה ועוד כיו"ב, אלו אינם מצויים בסמכותה הייחודית של הערכאה הדתית, וניתן יהיה להגישם לבית המשפט לענייני משפחה. עורך דין דיני משפחה יכול לסייע בכל התחומים, לרבות תחומים הכלולים בתוך "מעמד אישי" (כגון נישואין, גירושין, הורות, דת ויוחסין), וכן בכל הנוגע לזכויות וחובות של איש משפחה.

באילו מקרים יכול עורך דין דיני משפחה לסייע?

עורך דין דיני משפחה יכול להעניק סיוע משפטי בעת גירושין לדוגמה. הליך הגירושין הינו הליך טעון ביותר, וכמעט תמיד עולה הצורך בשירותיו של עורך דין דיני משפחה על-מנת להסדיר את מתן הגט, חלוקת הרכוש, המשמורת על הילדים ודמי המזונות. לעיתים הליך זה יכול להתדרדר לפסים אישיים מכאיבים, ולכן יש צורך בעורך דין דיני משפחה, אשר מתמחה בתחום זה, ויכול להבטיח לכם סיוע מקצועי והגנה משפטית.

עורך דין דיני משפחה יכול גם לסייע לזוגות לקבל תוקף משפטי כידועים בציבור. עורך דין דיני משפחה יכול להדריך אותם עד לעריכת ההסכם. בנוסף לכך, עורך דין דיני משפחה יכול גם לסייע במקרה של עריכת צוואות, לרבות צוואות הדדיות של שני בני זוג, צוואות אשר ניתנות בחיים לעניין הנחיות למתן טיפול רפואי, ובקשה לקיום צוואה ועוד.

מדוע חשוב לפנות לייעוץ של עורך דין דיני משפחה?

עורך דין דיני משפחה יכול לספק לכם את המידע המקצועי הרלוונטי, ולהבטיח לכם הגנה משפטית בעת הצורך. עורך דין דיני משפחה מקצועי ובעל ניסיון, מכיר את התקדימים ואת החוקים אשר נוגעים לתחום הזכויות והחובות מתוקף מעמדכם כבן משפחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29956.aspx