עורך דין נזקי גוף ותאונות תלמידים
נכתב על ידי: אופיר בן צור
תאריך: 03/05/12

עורך דין נזקי גוף ותאונות תלמידים

כל אדם , לרבות תלמיד רשאי לתבוע בשל נזק או נכות אשר נגרמה לו כתוצאה מרשלנות של הניזוק. מעבר לזכות לתבוע את הגורם לתאונה - המזיק, לתלמידים ישנה אפשרות (באמצעות הוריהם) לתבוע את חברת הביטוח המספקת ביטוח תאונות אישיות לכלל תלמידי ישראל. באילו מקרים ניתן לתבוע את חברת הביטוח? כיצד עורך דין נזקי גוף יכול לעזור?

באילו מקרים ניתן לתבוע פיצויים בשל תאונות תלמידים?

כל תלמידי מדינת ישראל הרשומים ולומדים במוסד לימודי מוכר וכן ילדים בגנים ובפעוטונים של הרשויות המקומיות מבוטחים בביטוח תאונות אישיות. בכל מקרה בו תלמיד נקלע לתאונה למשל:

· במסגרת הלימודים – טיול שנתי, בשטח בית הספר, בסיור וכו'

· מחוץ לשעות הלימודים - תאונות בבית, נשיכה של כלב, נזקי גוף מתקיפה ועוד

· מחוץ לגבולות המדינה – למשל בטיול משפחתי

· בכל מקרה בו התלמיד נקלע לתאונה ונגרם לו נזק קבוע

· במקרה של מוות

· פגיעה להורה המשתתף בפעילות בית ספרית – כגון מלווה בטיול למשל

ישנם כמה חריגים כגון תאונות דרכים, מחלה או פעולות איבה, מחלה שאינה נובעת מתאונה וכו'. אשר בגינם לא ניתן לתבוע מכח הפוליסה של תאונות אישיות תלמידים. כמו כן, יש לשים לב שתביעה מסוג זה מתיישנת בהגיעו של הנפגע – התלמיד לגיל 21. בכל מקרה בו קיים ספק לגבי התביעה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף הבקיא בתחום של תאונות תלמידים.

מתי ניתן לטפל בתביעה בכוחות עצמנו ומתי מומלץ לפנות אל עורך דין נזקי גוף?

במקרים בהם לא נגרם נזק ממשי לילד או נכות קבועה כלשהי, ניתן לתבוע את הביטוח בגין הוצאות רפואיות, אשפוז ועוד. במקרה בו מדובר בנכות צמיתה חשוב לערב עורך דין נזקי גוף, טיפול בילד נכה עשוי לעלות עשרות ואף מאות אלפי שקלים למשפחה, על כן חשוב להיערך בהתאם ומומלץ לתבוע את חברת הביטוח. עורך דין נזקי גוף מיומן ומנוסה, יוכל להבטיח למשפחה למצות את   זכויותיה במסגרת הביטוח ולקבל את המקסימום המגיע להם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28704.aspx