תפקידיו של עורך דין תאונות דרכים
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 27/04/12

תאונות דרכים הן תופעה שכיחה בישראל. גם הנהג הזהיר והמנוסה ביותר אינו מחוסן מפני עברייני תנועה הנוסעים במהירות מופרזת או עוקפים מכוניות באזור האוסר זאת. מרבית האנשים אינם בקיאים בעסקי פיצויים בעקבות תאונת דרכים ועלולים להפסיד כסף רב המגיע להם לפי חוק. לפיכך, בין אם מדובר בתאונת דרכים שגרמה רק נזק לגלגל הקדמי של המכונית ובין אם הנפגע זקוק לטיפולים רפואיים רבים, באפשרות הנפגע לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים. עורך דין זה מייצג את נפגעי תאונות הדרכים מול מוסדות כמו חברות ביטוח והביטוח הלאומי. עורך דין תאונות דרכים יעריך את גובה הפיצוי המרבי שעל המוסדות לשלם לנפגע בתאונת דרכים וילווה את הנפגע בהליך הביורוקרטי מול חברת הביטוח ובהליך המשפטי.

כדי לייעל את עבודתו של עורך דין תאונות דרכים מומלץ לנקוט בכמה פעולות מיד לאחר תאונת הדרכים ועד להגשת התביעה. ראשית, יש לפנות למשטרה ולקבל ממנה את האישור המתאים לתביעה. שנית, יש לפנות למיון, גם אם התאונה נראית קלה ביותר, מחשש לפגיעות בלתי מורגשות ומדימומים פנימיים. שלישית, לאחר הטיפול בבית החולים רצוי להמשיך במעקבים ובטיפולי המשך. רביעית, אספו מידע רלוונטי לבית המשפט. כדי להוכיח לבית המשפט שהנזק הרפואי נגרם בעקבות תאונת הדרכים יש להמציא אישורים כמו תיק מבית החולים, טופס שחרור מהמיון, תוצאות ביקורי מעקבים אצל רופאים, תוצאות של בדיקות ועוד. ולבסוף, יש לשמור קבלות על הוצאות נוספות ששילמתם בעקבות התאונה ולהעבירם לעורך הדין. הוצאות אלה יכולות להיות נסיעה באוטובוס או במונית, רכישת תרופות, רכישת ציוד רפואי וכו'.

סכום הפיצויים שתקבלו עבור הנזקים בתאונת הדרכים תלוי רבות במקצועיותו של עורך הדין. לפיכך, מומלץ לאסוף מידע על עורכי דין תאונות דרכים. אפשר להתייעץ עם מכרים, חברים, בני משפחה או בפורומים עורכי דין באינטרנט. כמו כן, ניתן לקבוע פגישה ראשונה עם עורך הדין ולהתרשם מהתייחסותו אליכם ואל המקרה שלכם. הפגישה הראשונה תסייע לכם לבחור את עורך הדין ולראות האם הוא מתייחס לתיקכם בכובד ראש, האם הוא מפגין ידע בכל הנוגע למסמכים הביורוקרטיים ולטפסים שיש למלא והאם הוא נראה אמין דיו כדי לשמור על פרטיותכם. בנוסף לכך, יש לזכור כי עורך דין תאונות דרכים טוב הוא לא בהכרח עורך דין הגובה מחיר זול עבור שירותיו, אך יעילותו ומומחיותו עשויות להשתלם בסופו של דבר.


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28571.aspx