הנפשות הפועלות מאחורי עיצוב אתרים
נכתב על ידי: יוסי בוזגלו
תאריך: 24/01/12

עיצוב אתרים הוא מונח המאגד מאחוריו אנשים רבים שנדרשים להפיק את האתר. עיצוב אתר הוא לא כמו עבודה על חוברת צביעה, צריך להשקיע מחשבה בכל שלב ושלב. לכן חשוב מאוד להכיר את הנפשות הפועלות ולראות עד כמה עיצוב אתרים הוא תחום מורכב שדורש אנשי מקצוע שיתנו דעתם וגם את מגע הקסם שלהם.

האדם הראשון הוא מנהל ההפקה. כאשר בונים אתר צריך לדעת בדיוק מהם צרכי הלקוח והדבר הזה חייב להתבצע בין הלקוח ובין איש קשר של חברת בניית האתרים או המעצב. מנהל ההפקה הוא שזה שמקיים פגישות פרונטאליות עם כל לקוח ומוציא את דף הדרישות הבקשות ואת הבריף הכללי לטובת המשך העיצוב.

העיצוב והתוכנית הנדרשת לשינוי

אדם מאוד חשוב בתהליך של עיצוב אתרים הוא המעצב. הרי בסופו של דבר צריך לתת למישהו להשתמש בכל הכלים המקצועיים, בידע ובתוכנות כדי שניתן יהיה להפיק את האתר המושלם ללקוח. המעצב הוא זה שיושב על המחשב ומוציא תחת ידיו את כל הנגזרות הויזואליות של הדרישות והבקשות מטעם כל לקוח.

המתכנת הוא איש מקצוע שלא תמיד צריך את ניסיונו, זה בתנאי שהעיצוב מתבצע על פי תבנית מוכרת וקיימת ויש את האפשרות הזו. אך יכולים להיות מצבים שבהם עיצוב אתרים לא יכול להיות על פי תבנית, אלא נדרשת התאמה אישית לממשקים וכיוצא בזה ולכן נדרש המתכנת להפעיל את יכולותיו ולהתאים את האתר לדרישות.

לעבוד עם מקדם אתרים טוב

עיצוב אתרים לא יכול לעמוד בפני עצמו, אלא מדובר על תהליך ארוך המורכב מכמה שלבים. התוצר הסופי של העיצוב חייב להיות גם מקודם במנועי החיפוש וצריך לעבוד עם מקדם אתרים מקצועי. בסופו של תהליך העיצוב, חייבת להיות נגישות של האתר לגולשים השונים וביצוע אופטימיזציה מבוססת לא אחת על העיצוב.

כל הנפשות הפועלות חייבו לעבוד בתיאום מושלם וכל בעל מקצוע צריך להתאים את עצמו לשלב המקדים ולשלב שאחרי. כך כולם יכולים ליהנות מהעבודה ובסופו של תהליך גם הלקוח נהנה מהתהליך עצמו ועל אחת כמה וכמה מהתוצר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article25356.aspx