טיפול בחיות מחמד
נכתב על ידי: יעל בקר
תאריך: 16/10/11

אם יש לכם חיית מחמד בבית, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם במקום נגיש שכולם יכירו גם מספר טלפון של וטרינר חירום. זאת משום שממש כמו בני אדם, גם בעלי חיים נזקקים לפעמים לשירותי רפואה דחופה, מכל מיני סיבות, ביניהן: תאונת דרכים, שבירת רגל, תגובה אלרגית, מחלה קשה שגורמת לבעל החיים להרגיש מאוד לא טוב ולהראות סימני מצוקה ועוד. מכיוון שמקרים שכאלה יכולים להתרחש גם מחוץ לשעות הפעילות השגרתיות של המרפאה הווטרינרית או של הווטרינר הקבוע של בעל החיים שלכם, הרי שאתם צריכים להיות ערוכים ומוכנים עם כל הפרטים של וטרינר חירום שיוכל לקבל אתכם גם בשעות הקטנות של הלילה וגם בשבתות ובחגים.

לוודא שהמרפאה ערוכה

בכל עיר ובכל יישוב ישנו גוף המספק שירותי רפואה דחופה לבעלי חיים. זה יכול להיות וטרינר חירום שפועל גם במסגרת סטנדרטית וגם דואג לספק שירות בשעות לא שגרתיות, זו יכולה להיות מרפאה וטרינרית המעסיקה איש מקצוע תורן בשעות הלילה ובמועדים וזה יכול להיות בית חולים לחיות שפועל סביב השעון בכל ימות השנה. כמי שברשותם בעלי חיים, חשוב שתבררו מהן האפשרויות העומדות בפניכם בעתות מצוקה, ותבחרו את המקום שיוכל להעניק לבעל החיים שלכם את הטיפול המקצועי הטוב ביותר. לשם כך חשוב לברר איזה ציוד ישנו בכל מקום – האם במרפאה יש ציוד לביצוע בדיקות כגון אולטרסאונד, צילומי רנטגן, בדיקות דם וניתוחים במידת הצורך? האם יש אפשרות שרופא החיות יגיע אליכם הביתה וייקח את בעל החיים לטיפול במרפאה רק אם יחשוב שיש צורך? האם במקום נשמרים התנאים הסניטריים הדרושים לביצוע טיפולים רפואיים מבלי לחשוף את בעל החיים שלכם לזיהומים נוספים? האם הרופא המטפל הוא אדם מוסמך בעל ותק וניסיון בתחום שאכן יוכל להעניק לחבר הכי טוב שלכם את הטיפול הטוב ביותר? אם התשובות לכל השאלות הללו חיוביות, כנראה שמצאתם את המקום. דאגו, כאמור, לשמור את מספר הטלפון בהישג יד, על מנת שבמקרה הצורך (שהלוואי שלא יקרה) תוכלו להתקשר לשם כמה שיותר מהר ולהביא את בעל החיים שלכם לקבלת הטיפולים הדרושים לו.

חשיבות הקביעות

אם יש לכם אפשרות לבחור ברופא חיות המשמש גם ברופא בשעות הסטנדרטיות וגם בשעות הפחות סטנדרטיות, זה בהחלט עדיף. זאת משום שכך גם כשבעל החיים שלכם יהיה במצב של מצוקה. אתם תביאו אותו למקום שהוא כבר מכיר ויטפל בו אדם שהוא מכיר, מה שינסוך בו תחושת ביטחון הרבה יותר מאשר אם תביאו אותו אל וטרינר חירום שהוא לא מכיר. לכן, לפני שאתם בוחרים את רופא החיות שיטפל בבעל החיים שלכם, נסו לברר אם הוא מפעיל גם שירותי רפואה דחופה לבעלי חיים ובמידה שכן – התייחסו לכך כיתרון משמעותי על פני אנשי מקצוע אחרים שלא מספקים שירותים שכאלה. והעיקר, במו תמיד, הבריאות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article22032.aspx