ג'ונתן סבג חייל של מופז
נכתב על ידי: ג'ונתן סבג
תאריך: 24/08/08

מתוך מדור "כוכב נולד" בעיתו ןTheMarker

חייל של מופז
 
 
כוכב נולד
 
 
 
ג'ונתן סבג, בן 26 בלבד, מונה באחרונה לתפקיד היועץ המקצועי הבכיר של שר התחבורה שאול מופז.

סבג לא מייחס חשיבות רבה לגילו הצעיר. "בכל מקום שהייתי בו עד היום הייתי הכי צעיר. אין ספק שהגיל נתפש כפרמטר משמעותי, אבל בסופו של דבר אנשים נבחנים על סמך היכולות שלהם, הלויאליות שלהם".

סבג התחיל את הקריירה שלו עוד בצבא, כששירת כרל"ש באגף התכנון ועבד עם עיבל גלעדי ויצחק הראל. בהמשך שימש כרל"ש סגני היועץ למדיניות חוץ וביטחון במועצה לביטחון לאומי. "הכרתי רשת רחבה של אנשים בתפקידים האלו", הוא מציין.

עם סיום השירות הצבאי החל את לימודיו האקדמיים והשלים בהצטיינות תואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה. אחר כך המשיך ללימודי תואר שני במדיניות ציבורית בתוכנית למנהלים של אוניברסיטת תל אביב, גם אותם סיים בהצטיינות.

במקביל ללימודיו, מיד עם שחרורו מצה"ל ב-2001, החל לעבוד כיועץ שר התחבורה, תפקיד אותו מילא אז אפרים סנה, והיה ליועץ הצעיר ביותר. "אפרים הכיר אותי מהפעילות הפוליטית שלי במפלגת העבודה", מספר סבג, שכבר בנעוריו היה פעיל נמרץ והקים את סניף נוער העבודה הנהריה. כעוזר של סנה היה סבג אחראי על התחום המוניציפלי ועל נושאים ביטחוניים.

בהמשך הצטרף למרכז רבין, שם עבד כשלוש שנים בתפקידים שונים, ביניהם עוזר מנכ"ל ומנהל מרכז המידע. "זה מקום נהדר, שמילא אותי בתחושת שליחות, אבל קיבלתי הצעה שלא יכולתי לסרב לה", הוא מוסיף.

סבג מציין כי גם ההצעה משר התחבורה הנוכחי התקבלה על רקע היכרות מוקדמת בין שניהם. "אין ספק שתרמה לכך העובדה שמילאתי תפקיד כמעט זהה לפני שנים מספר. כשנכנסתי לישיבת ההנהלה הראשונה במשרד ראיתי שאני מכיר את כל בעלי התפקידים הבכירים - עבדתי מולם עוד בתקופה הקודמת שלי במשרד", הוא מציין. "אני אחראי היום לכל מה שקשור לתחום המקצועי במשרד, לא בתחום הפוליטי", הוא מדגיש, "למרות הרקע הפוליטי שלי - אני היום חייל של מופז".

סבג, שעלה עם משפחתו לארץ מארגנטינה בגיל 3 וחצי, חולק עם בת זוגו לחיים בשבע השנים האחרונות את "חוויית העוזרים", כפי שהוא מגדיר זאת. "עדי היא רלש"ית בצבא. יש לנו הרבה חוויות דומות".

את הזמן הפנוי שלו הוא מקדיש לעדי, למשפחה, לחברים ולמסעדות טובות. "אין לי בעיה עם עבודה אינטנסיווית ושוחקת. זה הזמן שלי לעשות עבודה כזו ולהתקדם. בתפקידים שאני עושה יש לי הזדמנות לעבוד במחיצת אנשים מעניינים וללמוד המון. זו הזדמנות של פעם בחיים".


עינב בן יהודה 


 
אודות המחבר

ג'ונתן סבג

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article2132.aspx