דף הבית רוחניות מדיטציה יש לי בית - פנינה אלון
יש לי בית - פנינה אלון
shimi 26/06/10 |  צפיות: 11184

יש לי בית . הוא נעים מאוד. מתאים בדיוק למידותיי. לא צריך לשנות בו כלום. לא ריהוט, לא צבע. הטמפרטורה מושלמת. אפילו באוגוסט, בחיי. לפעמים, כשאני בחוץ אני מזיעה, מסתבכת, מתבלבלת, אבל אני יודעת שיש לי בית מדהים לחזור אליו.

לא תמיד הוא היה שם. פעם הייתי בבית מאוד צר שקצת חנק אותי, אח"כ הייתי בבית אחר, כל כך גדול, ששמעתי את ההד חוזר אלי מהקירות. זאת חוויה מאוד מפחידה . המשכתי לחפש. בסוף, בלית ברירה, התחלתי לעשות מדיטציה. למה? ככה. כולם עשו, אמרו לי שקורה משהו מדהים. עשיתי ועשיתי. לא ידעתי שאני מסוגלת לחשוב על כל כך הרבה דברים, המכולת; החברות; הבעל; הילדים, די!!!

אמרו לי שזה נעים, למה אצלי זה לא ככה? במדיטציה האחרונה שהחלטתי לעשות, ידעתי שלא יקרה כלום. אני שוב אחשוב על כל מטלות היום, אפתח עיניים בסוף המדיטציה ואדע שאצלי זה לא עובד.

חשבתי על הכול כרגיל, ואמרתי לעצמי שהתסכול הולך להיגמר עוד מעט. ואז הייתה מוזיקה. היא התחילה שקטה ומלטפת ופתאום כוח גדול הצמיד אותי אל הכיסא. מישהו שפך על ראשי של דלי צבע. הלב שלי זרק את הצבע לכל העולם. חששתי שאני פוגעת במודטים מסביבי, שאני מפריעה, אבל לא יכולתי לעשות כלום בנידון. זה היה חזק ממני. זה היה יותר טוב מכל דבר שחוויתי עד אז. זה היה מושלם. זה היה הכי! ואז זה נגמר.

המורה שלי אמר לי שהיום נולדתי מחדש, שנפתח לי הלב ומזל טוב. חשבתי שהכול ישתנה ,אבל זה לא קרה. המשכתי למדוט כל יום קצת. לא חוויתי שום דבר. המשכתי לחשוב על אותם דברים מעצבנים שחשבתי קודם ולאט לאט הם פסקו. ואז בא השקט הגדול רק שקט לבן, מלטף, ריק, אין סופי של נעימות וליטוף. פתחתי את העיניים אחרי מדיטציה והשקט נשאר. לפעמים לשעה, לפעמים לדקה, אבל לפעמים גם לכל היום.

מי אני? אני חיה בעולם ומשתמשת בעשרות כובעים. אני אשת איש; אמא; מורה; מטפלת וכל תפקיד סוחף אותי למקום אחר. דומה אבל אחר. לפעמים אחרי ריב עם חברה אני מתבלבלת: מי זאת פנינה שרבה עכשיו? מה היא רצתה? למה היא התפרצה לחיים של? איפה פנינה? ואז אני עושה מדיטציה. השקט הזה, הנשימות שלי, לבן, מלטף, דממה, הבית נפתח. יש לי בית . הוא נעים מאוד. מתאים בדיוק למידותי.

לכולנו יש ליבה פנימית שהיא אנחנו. לא אגו, לא התפקידים שאנחנו בוחרים לגלם בעולם. לא מי שאמרו לנו שאנחנו. האמת, לא שום דבר, רק הוויה של קיום. דממה ריקה שיש בה הכול: שלמות ויופי ובעיקר שקט פנימי עמוק ומרגיע. קוראים לזה המהות שלי. כולנו חיים בתוך מבוך אינסופי של חובות ומטלות.

לפעמים אנחנו נעצרים בפקק בדרך לעבודה, מסתכלים על השמיים, הצבע שלהם יפה, השמש בזווית הנכונה. אנחנו יודעים שהחיים מושלמים ואז מישהו מצפצף. הרמזור התחלף לירוק. נוסעים... אנחנו יודעים שמגיע לנו יותר ממבט חטוף בשקט. אנחנו רוצים את זה כל הזמן. והאמת מגיע לנו.

אז מה זאת מדיטציה? מדיטציות זה כלי שבעזרתו ניתן לאלף מחשבות, לקלף שכבות, לאמת שקרים, לפתוח את הלב ולהיות אנחנו כפי שנבראנו לפני שמילאו לנו את הראש בשטויות, לפני שהמצאנו כל כך הרבה סיפורים שסיבכו לנו את החיים, לפני שהבירוקרטיה התחילה.... זה רק כלי. זאת פעולה שבה אתה אחד עם עצמך, בה כל הסובב נעלם ויש רק את הרגע הזה. לא קרה שום דבר לפניו ולא יקרה שום דבר אחריו. יש רק את השקט השלם, הנוכחי. זה אפילו לא חייב להיות בישיבה עם עיניים עצומות. יש לי חברה שמוכנה להישבע שאצלה מדיטציה זה לשטוף כלים. איזה כיף לה... יש אלף דרכים ללכת בדרך הזאת, אלף שיטות אלפי גורואים וכולם צודקים. לא צריך לריב. בסוף כל הדרכים מתחברות לדרך הראשית הגדולה של המהות שלנו. הם כולם צודקים כי זה היה שם תמיד, המהות שלנו. אפשר להיכנס פנימה דרך נשימות, דרך מנטרות, דרך אמנות, זה לא משנה העיקר שאפשר לפגוש שוב את עצמנו.

מה זאת מדיטציה? זה שקט פנימי עמוק ונפלא שבתוכו אגורה העוצמה שלי. הלב, שיכול להכיל את כל האמיתות, גם אם הן סותרות. הלב שמכיל את הרגשות של הסובבים אותי גם אם הם לא רגשות נעימים. וזה הדבר הזה שנותן לי את התזכורת למי אני ואיפה באמת הבית שלי ומה באמת חשוב.

אז מדיטציה היא כלי, זו פעולה, זה שקט אבל הכי חשוב - זה החיים. ברט, המורה שלי, שאל אותנו "נכון שזה מדהים לעשות מדיטציה על פרח? איך אנחנו מתמזגים עם היופי שלו, אפופים ברוגע וההרמוניה שהוא משרה עלינו. מדהים, נכון? כשאתם עוברים ליד פרח ברחוב אתם חשים אותו הדבר?" נאלצתי להודות שביום יום אני לא בטוחה, שאני אפילו לא שמה לב לפרח. אז מה זה שווה לסגור את החדר לעמעם את האורות ולהתחבר? כל זה שווה אם מדיטציה זה הדבר הזה שאנחנו יוצאים איתו אח"כ לחיים והופכים את ההוויה הזו לחיינו.

רק אז כל הקצוות מתחברים ויוצרים את השלמות הזאת של החיים. אני ממליצה בחום לנשום עמוק ולהיכנס לחדר, אבל אני ממליצה בחום יותר רב לנשום בחוץ ולהיכנס לחיים.

אקהרט טול אמר את כל זה יותר פשוט ממני: When you loose touch with inner stillness you loose touch with yourself. when you loose touch with yourself you loose yourself in the world your innermost sense of self of who you are, is inseparable from stillness. this is the I Am that is deeper then name and form תוויות: מדיטציה | תרגול מדיטציה | סדנת מדיטציה | מדיטציה בתל אביב

שם הכותב: פנינה אלוןאודות הכותב: מטפלת ברפואה סינית מזה 7 שנים, מעבירה קורסי מדיטציה 5 שנים. לימדתי במזרח מערב 5 שנים הנחיה קלינית. נשואה ואמא לשניים
לפורום מדיטציה באתר נומיינד


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 shimi


 


מאמרים נוספים מאת shimi
 
שיעורי קונטקט מה זה כולל?
10/09/11 | מדיטציה
הריקוד ידוע כדרך הטובה ביותר ליצירת איזון בין הנפש לגוף באופן בלתי אמצעי ומשחרר. לימודי קונטקט מאפשרים לכל אחד לחוות את הריקוד דרך טכניקת תנועה של מגע זוגי או קבוצתי בתנועות מיוחדות הנותנות דגש על העברת שיווי המשקל מנקודה לנקודה באופן מאולתר לחופש יצירתי וביטוי עצמי אופטימלי.

מהו דמיון מודרך?
10/09/11 | מדיטציה
דמיון מודרך היא שיטה אשר באמצעותה ניתן להביא את החלומות והרצונות הפנימיים לידי מציאות אמיתית לשינוי דפוסי המחשבה הרגילים והמקובעים על ידי שימוש בדמיון שבו ניתן לראות כתמונה חיה את הכל מתגשם תוך כדי מתן דגש ותשומת לב לכל פרט ופרט ותחושה כאילו המדובר בחוויה עצמה עד אשר היא תתגשם

כרתים – כובשים את אי היווני
נומיינד ו Yoga Travels חוגגים עשור להקמתם – ומטיסים אתכם לחגיגה שלא נראתה עד היום. פסטיבל ריקוד מדיטציה, מסיבות וסדנאות עם מיטב המורים ל 5 לילות באי הקסום כרתים. 2 מטוסים, 350 משתתפים ב 3 מתחמים עם חגיגה ענקית במפרץ הכי יפה באי כרתים יוון.

יוגה צחוק - זה לא צחוק
18/06/11 | יוגה
במאמר זה החלטתי לתת במה למוסד הזה - יוגה צחוק - שנכנס בשנים האחרונות גם לארץ, נכנס בחטף וסחף המונים. אני חייבת לציין כי ההתהדרות הזאת של כל סדנה איזוטרית במושג יוגה קצת מכעיסה אותי אבל יחד עם זה אני מודה ומתוודה, עכשיו, לאחר שקראתי קצת חומרים בעניין, כי בכל זאת יש כאן משהו.

ואם סדנאות ה יוגה צחוק מאמצות אי אילו כלים מעולם היוגה על מנת לשחרר עכבות ולעודד צחוק - לכבוד הוא לנו - אנשי היוגה.


מדיטציה ודמיון מודרך חלק ב'
18/06/11 | מדיטציה
מדיטציה, על שלל סוגיה, היא מסע. כמו לקראת כל מסע מוצלח כדאי להתכונן מראש: להכיר את המקום, לאן כדאי ללכת, איך כדאי להתלבש, מה קוד ההתנהגות המקומי. מכאן, השמים הם הגבול. לכו תדעו את מי תפגשו, לאן תתגלגלו, ואילו חוויות מדהימות תאספו בדרך.

מדיטציה ודמיון מודרך - חלק א'
18/06/11 | מדיטציה
אחר צהרים אחד, לפני כחמש שנים, אחרי תקופה של כמה חודשים בחו"ל, ללא עבודה, ללא דירה ועם תחושה של יאוש צורב ומחלחל, התפללתי אל אלוהים מכל ליבי שיעזור לי למצוא את הכח להמשיך ואת הנתיב שלי למקום טוב יותר.

סיימתי את התפילה בתחושה של הקלה, וכמה דקות אחר כך תפסו עיני את הספר "כוחו של התת מודע" של ד"ר מרפי. קניתי את הספר כשנתיים לפני כן בעקבות המלצה של ידיד ומעולם לא עיינתי בו. הפעם הרגשתי צורך לפתוח אותו מתוך תחושה שזה המענה של אלוהים לתפילה שלי.

מאז ועד היום אני עושה מדיטציה מידי יום, וחיי השתנו לבלי הכר. החוויה הקיומית של בלבול וחוסר אונים פינתה עם הזמן את מקומה לתחושה של שמח


הומאופתיה- מה זה אומר, באמת?
תמצית ההיגיון ותפיסת העולם ההומאופטית - מלווה בדוגמאות המובאות בגוף הטקסט. זהירות!!!! המידע המוגש בשורות הבאות, יכול, בקלות יחסית, לשנות את תפיסת מציאות החיים.

על הטופו לבדו
מקורו של הטופו מפולי הסויה והוא מהווה מרכיב עיקרי וחשוב בתזונת ארצות המזרח. אנחנו פוגשים אותו בחנויות הטבע ובסופר, רואים אותו מופיע ככוכב" טרנדי" בתפריטים וספרי בישול ולא תמיד מפנימים את יתרונותיו הרבים והאפשרות לשלבו במטבחנו.

היכונו היכונו ל 21 בדצמבר!!
מבחינה אסטרולוגית ה 21 בדצמבר הוא יום בעל חשיבות עילאית, בו השמש עוברת ממזל קשת אל מזל גדי, דרך נקודת רום השמיים המשמעותית. זהו זמן המעבר הרישמי בין הסתיו אל החורף. זהו הזמן, על פי מפת הלידה, שבוא אדם מגיע לבגרות.

סלט סלק עם שומר ונענע
פעמים רבות יוצא לנו להיתקל באנשים שאינם אוהבים סלק. לחלקם, בעיקר יוצאי מזרח אירופה, טראומות ילדות מסירים עמוסי סלק המתבשלים על הכיריים לצורך הכנת בורשט תוך כדי הפצת ריח דומיננטי בחלל הבית. אחרים פשוט נרתעים מהשורש הסגול הזה המשאיר את הידיים מוכתמות כאילו זה עתה סיימנו משמרת בבית מטבחיים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI