דף הבית חוק ומשפט פטנטים מרעיון לפטנט
מרעיון לפטנט
הילה מרום 26/04/10 |  צפיות: 5235

התלבטויות של אנשים שונים בנושאים שונים ויומיומיים  מביאים להעלאת רעיון או רעיונות כדי לצורך פתרון בעיות ו/או קידום נושאים שונים. על פי רוב לפיתוח המצאות ופטנטים קודם שלב העלאת הרעיון או הרעיונות.

הרעיון נובע בדרך כלל כתוצאה ממחשבה יצירתית במטרה לפתור או לקדם פתרון לבעיה. ממצאי פטנטים מתאפיינים בדרך כלל כבעלי רעיונות חדשים ומקוריים, המסוגלים להעלות או להגות רעיונות חדשים ולהביא אותם לכדי מימוש על ידי המצאת המצאות והגיית פטנטים חדשים. בעלי רעיונות שכאלה נקראים גם רעיונאים או הוגי רעיונות.

רעיון טוב יהיה על פי רוב תוצאה של מחשבה יצירתית, תוצר ידע, תוצר דמיון, תוצר חוכמה או ניסיון. רעיון קשור על פי רוב בקשר אמיץ לדמיון, כפי שאמר בזמנו הממציא האמריקאי המפורסם אדיסון "כדי להמציא המצאה, יש צורך ב- 99% דמיון ובאחוז אחד של ידע".

הוגי רעיונות חושבים בצורה מקורית על חידושים, לעיתים חידושים אלו עשויים להפוך להמצאה מקורית אשר אפשר יהיה להגיש בגינה בקשה למתן פטנט.

לשיפורם של פטנטים והמצאות קיימים יש צורך בדמיון והגיית רעיונות חדשים ורצוי כמובן, מקוריים. ניתן להגות רעיון או רעיונות חדשים ומקוריים על ידי גיוסם של תכונות כגון דמיון פורה, דמיון מודרך, דמיון פרוע וכדומה.

לעיתים, ממציאים המעוניינים להגיע לרעיונות חדשים עובדים בצוותי חשיבה המורכבים ממומחים מתחומים שונים על מנת למקסם את יכולת "ההפרייה ההדדית" בין חברי הצוות לשם הגיית או פיתוחו של רעיון חדש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הילה מרום


 


מאמרים נוספים מאת הילה מרום
 
מרעיון לפטנט
26/04/10 | פטנטים
התלבטויות של אנשים שונים בנושאים שונים ויומיומיים מביאים להעלאת רעיון או רעיונות כדי לצורך פתרון בעיות ו/או קידום נושאים שונים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI