דף הבית רפואה ובריאות הריון ולידה המדריך ליולדת - הלידה
המדריך ליולדת - הלידה
ניר חוכיימה 08/03/10 |  צפיות: 3749

אין צורך להכביר במילים על כמה משמעותית, אדירה ועצומה היא חווית הלידה לאישה. כל מי שעומדת לעבור את החוויה או עברה אותה מתכוננת פיזית נפשית ורוחנית לרגעים הללו.

הנה כמה טיפים לגבי צמחי מרפא, צמחים ושמנים אתריים שיכולים להעצים את החוויה, להקל במקרי כאב, לזרז ריפוי ולהנעים בכלל

המדריך ליולדת
ערכו של העיסוי עם שמנים ארומאטיים בזמן הלידה, היה ידוע עוד בימי קדם, עם המגמה כיום להפוך את הלידה לטבעית ככל האפשר, נשים מגלות שוב דרכים להיעזר בשמנים אתרים באירוע חשוב זה בחייהן .
ניקולאס קלפפר(קלפפר עסק בחקר רפואי של צמחים, ספריו הרבים מקובלים עד היום כמקור למידע על רפואה בצמחים. קלפפר תרגם מלטינית לאנגלית את כל המונחים הרפואיים ועורר עליו את חמתו של הממסד הרפואי)הוא כתב במדריך למיילדות כאשר צירי הלידה קשים משחו על הבטן ובצדי הגוף שמן שקדים מתוקים ,שמן חבצלות ויין מתוק, שמן שקדים הוא עדיין השמן הבסיס המקובל ביותר לעיסוי.

בשמן חבצלות אין משמשים בארומתרפיה, אך יש כמה שמנים אחרים היכולים לסייע מאוד בשעת הלידה, שכן הם מחזקים ומעמיקים את ההתכווצות ובמקביל משככים את הכאבים , השמנים היעלים למטרה זו הם היסמין והלבנדר .

ניתן לעסות כל אחד מהם בעדינות על הבטן או על הגב בתחתון, מתחילת הצירים וגם כמה ימים לפני מועד הלידה המשוער כהכנה .

חלק מן המיילדות בשיטה טבעית, יוכלו לעשות זאת לבד,אולם מוטב שיהיה במקום אדם נוסף שיבצע את העיסוי, סביר להניח שאבי התינוק ירצה לעשות זאת כדרך לעזור לאשתו.

ניתן להתחיל בעיסוי בשבוע שלפני הלידה הצפויה, אך לא הרבה קודם בשל הסיכון לגרימת צירים והקדמת לידה. חובה להקפיד על כך עוד יותר אם האישה ילדה לפני המועד הצפוי בהריונות קודמים, ניתן לעשות אמבטיות חמות עד 6 טיפות של שמן יסמין או אזוביון, ( לבנדר ) בשבוע האחרון של ההיריון ובמידת האפשר עם תחילת הצירים , הדבר יעזור לאישה להירגע ויכין את שרירי הרחם לעבודה הקשה המצפה להם.

לשמני האזוביון והיסמין יתרונות שונים אם כי הם בעלי תכונות דומות.

שניהם משככי כאבים, היסמין מעט יעיל יותר בהתכווצויות וקיצור משך הצירים, ניחוחו הנקי והרענן של האזוביון(שמן מחטא רב עוצמה וקוטל חיידקים ) עשוי להיות נעים יותר, (שמן מרגיע ומשרה שלווה ) ניתן להשתמש בו במספר דרכים נוספות מלבד עיסוי , כמה טיפות מהולות במים קרים הן תמיסה מרעננת מאוד שניתן לנגב בה את פניה של האם וגם את גופה , אם חם לה מאוד .

מספר טיפות שיטופטפו על הנורה בחדר או במתקן מיוחד לפיזור השמן האתרי למשל: מבער, ירעננו את האוויר בחדר לידה, האזוביון הוא מחטא רב עוצמה .

שמן האזוביון ידוע כשמן מרגיע מאוד בנשימה (מרגיע עצבנות ומתח המלווים דופק מואץ) ועל כן יכול לתרום רבות לשלוותה של היולדת .

בשמן היסמין יש להשתמש מיד לאחר הלידה כדי לסייע בפליטת השליה במהירות ובאופן נקי.

שמן זה יחזק את שרירי הרחם ויסייע בחזרתם המהירה שלפני ההיריון (אזהרה רק אחרי הריון ולא לפני הריון).

היסמין הוא גם אנטי-דיכאוני ולכן יעזור לאישה הסובלת מדיכאון אחרי לידה .

הערה: כל הכתוב הוא מידע בלבד ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון ו/או המלצה לטיפול זה או אחר(היות וכל מקרה נבחן לגופו). כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי ארומתרפיסט בכיר ותחת פיקוחו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ניר חוכיימה

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.
מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.
כניסה  לאתר -htpp://www.artist-massage.co.il

; 


מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה
 
מסאז'ים עד הבית
כאשר מזמינים עיסוי עד הבית יש לברר פרטים על הטיפול ועל המעסה משך זמן טיפול ?מחיר? מצד אחד חשוב להישאר שפויים מצד שני זול מדי יתבטא באופיו של הטיפול. בחירת מעסה צריכה להיעשות בקפידה שכן הנאתך,גופכם,ומיטב כספכם על הפרק. שנות נסיון המטפל ?אתר אינטרנט חשוב כדי להתרשם מהמעסה?הציוד איתו מגיע?אמצעי תשלום ?

שמנים אתריים שימושים וטרינרים
אם אינכם רוצים להרטיב את פרוותם. שמני הלבנדר ועץ התה טובים לטיפול בפצעים קלים : הוסיפו מספר טיפות שמן למים רותחים ומצוננים מעט ומרחו על עקיצות,שריטות ופצעים אחרים. פציעות כתוצאה מנשיכות או שריטות עלולים להזדהם ולהתמלא מוגלה משום שהעור נסגר לפני שהרקמות העמוקות יותר נרפאו . הנחת רטיות חמות עם שמן עץ התה בתדירות גבוהה תמשוך את המוגלה החוצה ותחטא את הפצע כך שהוא יתרפא כראוי .שמן ברוש טוב כנגד פצעים באוזניים נגבו את פנים האוזן פעמיים ביום עם טיפת שמן על צמר גפן .

עיסוי רפואי יותר מרק מהנה
המודעות לעיסוי רפואי נוגעת בד בבד עם מצבים של מתח,עומס בעבודה,קירבה,תשומת לב,שחרור מעצורים רגשיים,איזון גוף ונפש המטרה היא למנוע כאב ומחלות עתידיות אשר אם לא נלמד ונקשיב לגוף הוא לא יאחר להגיע. ישנו קשר ישיר בין מתח מתמשך להפתחות מחלות כגון:בעיות עיכול,לחץ דם גבוה,מגרנות,אסטמה.

שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה
שמן עץ התה אינו מגרה את העור,הוא אחד מן השמנים שאפשר להשתמש בהם ישירות על העור כאשר הוא אינו מדולל.מתאים למצבים של עור אדום,נפוח או מודלק,אקזמה,פטריות בציפרניים,פסוראזיס,דרמטיטיס,פצעיקור,אבעבועות רוח,הרפסים,יבלות,פצעי בגרות(אקנה),פצעונים המופיעים לפני מחזור(ממליץ על משחה ארומתרפית )טיפה יחידה של שמן עץ התה על הפצעון תביא להיעלמותו המהירה.

עיסוי מקצועי-קחו פסק זמן ממרוץ החיים
מסע החיים מוביל אותנו לרגעים טובים יותר או פחות הדאגה לרווחת המשפחה,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .

עיסוי ארומתרפי
אנשים רבים פונים אל הרפואה המשלימה בכדי ליצור איזון גוף ונפש,טיפול במחלות עור שהרפואה הקוונציונלית לא נתנה להם מענה ,הקניית שלווה,רוגע ומנוחה . אחד האלמנטים החשובים ביותר אשר נותנים מענה להיקף רחב של בעיות הוא הארומתרפיה .

השמנת יתר פתרון והתמודדות
31/01/11 | השמנת יתר
השמנת יתר ,ירידה במשקל, דיאטה , נשמע מוכר ? כולנו רוצים להיות רזים יותר,להיראות טוב יותר ואין ספק שזה דבר שנותן לאדם להרגיש טוב יותר מבחינה מוראלית ורגשית . אנשים רבים מנסים דיאטות בכל צורה שהיא,בכל סגנון אפשרי וכל זאת על מנת להשיג תוצאה אחת וברורה להיראות טוב יותר . דיאטות אלה מציבות אתגר במישורים הרגשיים והפיזיים, במאמרי אסקור את הפתרונות ואת דרכי התמודדות.

המדריך הארומתרפי למחלות עור
ניתן לטפל בעזרת שמנים אתריים בכל סוג של עור ובמגוון רחב של בעיות עור כמו פצעי בגרות,סדקים,סימני מתיחה,אקזמה , פסוריאזיס יבלות,פריחות (גם באיברים מוצנעים) שלבקת חוגרת פצעי חום,פצעי קור,פצעונים(עקב שינוי הורמונאלי),אדמומיות וגירויי עור.

המדריך ליולדת - הלידה
אין צורך להכביר במילים על כמה משמעותית, אדירה ועצומה היא חווית הלידה לאישה. כל מי שעומדת לעבור את החוויה או עברה אותה מתכוננת פיזית נפשית ורוחנית לרגעים הללו. הנה כמה טיפים לגבי צמחי מרפא, צמחים ושמנים אתריים שיכולים להעצים את החוויה, להקל במקרי כאב, לזרז ריפוי ולהנעים בכלל

הזדקנות העור
נשים רבות נלחמות בתופעת שמירת העור מפני הזדקנותו. האם באמת אפשר לשמר את העור שיראה מטופח עד מאוד? מאמר זה יענה על שאלותיכם הרבות, ייתן לכם טיפ לשמירה על העור מפני הזדקנותו. העור מזדקן בדרכים שונות עם הגיל ,ייתכן שינוי צבעו, יובש, חספוס ורפיון, לפעמים, גם מופיעים ורידים דקים בלחיים. טיפולי ארומתרפיה ומשחות המיוצרות ע"י צמחי מרפא יכולים להקטין בעיות אלה עד למינימום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI