דף הבית רפואה ובריאות הריון ולידה פירידוקסין (B6 ויטמין) - קובי עזרא
פירידוקסין (B6 ויטמין) - קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 18/11/09 |  צפיות: 3388

פירידוקסין (B6 ויטמין) - קובי עזרא


מחסור בו לא נותן תמונה מוגדרת, אבל צריכתו נפוצה מאוד עקב מגוון גדול של תהליכים ביולוגיים שהוא משפיע. במזון הוא מופיע ב- 3 צורות:
 
פירידוקסין.
פירידוקסל.
פירידוקסמין.


שלושתם בצורותיהם לא פעילים. P-5-P (פירידוקסל - 5 - פוספט) זו הצורה הפעילה של ויטמיו B6. אך בשביל זה אנו צריכים נוכחות של מגנזיום ו- B2. לB6 יש תפקיד מאוד חשוב במטבוליזם של החלבונים. ככל שכמות החלבון עולה כך הגוף צריך יותר B6.

חשוב גם למטבוליזם במוח של הסרטונין ומחסור ב- B6 גורם למחסור בסרטונין - האדם םחות רגוע - פחות שינה. משפיע על 60 תהליכים של ח' אמינו.

חשוב יותר לנשים בהריון וליצירה של לציטין וח' השומן GLA שבסופו של דבר הופכת ל- PGE1 בכדי להפוך טריפטופאן לניאצין צריך B6. ל- B6 תפקיד חשוב ביחד עם המגנזיום (סינרגסטיים) משפיעים על רגיע של מע' העצבים. מחסור ב B6 ספיגת האבץ תהיה לקויה, גלולות, צבעי מאכל כגון: טטרזין, דברים אלו מגבירים את צריכת ה B6. פעילות גופנית מעודדת הפיכה של ה- B6 לצורתו הפעילה PSP.


סימפטומים וסימני חסר: סימנים נפשיים: עצבנות, נדודי שינה ולפעמים קצת חולשה, בהמשך מצב דלקתי בעור דרמטיטיס, סבוראה, סדקים בזוית השפתיים, טעם רע בפה. לפעמים הלשון כואבת, יש גם מקרים של חוסר תיאבון, ירידה במשקל ויותר נטייה לזיהומים - בגלל שהוא חשוב ליצירת כדוריות דם לבנות.
 
שימושים תרפואיטים: יכול לסיים לילדים אוטיסטים, לסכיזופרנים מקבוצה מסויימת שבבדיקת שתן מוצאים חומר בשם קריפטופירול בכמות גבוהה ה- B6 מצמצם אותם בשתן + אבץ המשתתף בתהליכים אנזימטיים. לחולי ארטיריטיס PSP יכול להטיב, בעיקר לגבי האנשים עם נוקשות במפרק - מסייע לשפר את הגמישות.

PSP חשוב גם לנשים שמקבלות גלולות, לנשים בהריון עם בחילות וסכרת הריון - ישנה אידיקציה להוסיף את B6, בגלל שהעובר מתפתח אז ישנו מצב אנבולי וה-B6 משתתף ב- 60 תהליכים ביוכימיים של החלבונים. לנשים עם PMS, לאנשים עם נדודי שינה, דיכאון, עצבנות, לטיפול מניעת אבנים בכליות בעיקר קלציום - אוקסלט. מנגנון הפעולה - מונע את רמת ח' אוקסליט בדם (רמה גבוהה בדם - סינון דרך הכליות). תסמונת המערה הקרפלית (היווצרות של הרצועה על העצב) B6 מונע יצור הלציטין ומטבוליזם של שומן.
לחולי אפילפסיה B6 יחד עם מגנזיום.
 
איסורים: אסור לתת B6 לחולי פרקינסון שמקבלים תרופה שהחומר הפעיל הוא L-DOPA ה- B6 מגביר את הכמות בדם ומחריף את הסימפטומים. אך לחולי פרקינסון שלט נוטלים L-DOPA אם ניתן B6 +מגנזיום זה יועיל.
 
 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI