דף הבית עסקים עבודה מהבית 7 צעדים לעצמאות כלכלית באמצעות האינטרנט
7 צעדים לעצמאות כלכלית באמצעות האינטרנט
שי באטון 16/06/08 |  צפיות: 3806
מאת שי באטון, רו"ח *

מה אם להגיע לעצמאות כלכלית היה קל כמו לקחת את הרכב ולהגיע לכל מקום אחר בארץ? מה היית אומר לו היתה דרך טובה וקלה להפוך לחופשי מבחינה כלכלית? אם יש לך חלום להגיע לחופש כלכלי, כדאי שתדע שהמעצמה הגדולה בעולם – ארצות הברית של אמריקה – נוסדה על בסיס החלום לחופש.

מהי המשמעות של להיות חופשי? להיות במצב בו אינך מוגבל פיזית ע"י אזיקים, או מוגבל ע"י שליטה חיצונית הדורשת ציות.

מבחינתי, בתפיסת העולם שלי להיות חופשי משמעותו אחת: האפשרות לבחור. אני מאמין שרוב האנשים היו שמחים לו היתה להם האפשרות לבחור. לבחור היכן לחיות. לבחור באיזה רכב לנהוג. לבחור היכן ואיך לחנך את ילדיהם. לבחור מה לעשות עם זמנם.

האינטרנט יצר יותר מיליונרים ומיליארדרים מאשר כל ענף אחר בהיסטוריה העסקית. מייקל דל (מחברת דל מחשבים), ביל גייטס (מיקרוסופט), לארי אליסון (אורקל), סטיב ג'ובס (אפל), לארי פייג' (גוגל), ג'ף בזוס (אמזון) והרשימה עוד ארוכה – כל אלו עשו הון תועפות או הכפילו את הונם עשרות מונים בזכות האינטרנט.

לפי מגזין אוקטובר 2007 של 400 האנשים העשירים בעולם של מגזין פורבס, יותר ממיליון (!) אנשים רואים באתר המסחר האלקטרוני ebay כמקור ההכנסה העיקרי או הנוסף שלהם.

אז הנה כמה צעדים שעליך לעשות בכדי להפוך את האינטרנט ככלי מפתח לעצמאותך הכלכלית:

1. אתר קבוצה גדולה של אנשים שיש להם שאלה, בעיה או תחום מסוים בחייהם שהם אינם מרוצים ממנו. ייתכן והם ירצו ללמוד איך לעשות משהו. ייתכן והם ירצו למצוא משהו. ייתכן והם ירצו לשפר משהו.

2. מצא כיצד לעזור להם לפתור את הבעיה, לענות להם על השאלה או לשפר את התחום ממנו הם אינם מרוצים בחייהם. תוכל לעשות זאת באמצעות קריאת ספרים בנושא, לקחת קורסים, ולראיין מומחים לנושא. לאחר שתעשה זאת, תגלה שבידך משאב רב-ערך לעזור לאותם אנשים התרים אחר פתרונות.

3. הקם אתר אינטרנט. אתר שאנשים יוכלו להירשם אליו כמנויים. כתוב ספר אלקטרוני שהם יוכלו לקרוא, או הקלט קבצי אודיו שהם יכולים להקשיב להם, כל אלו במטרה לשפר את מצבם.

4. קדם את אתר האינטרנט שלך. ישנן דרכים רבות לעשות זאת. כגון פרסום במנועי חיפוש עליהן תשלם לפי הקלקות. תוכל גם לבצע קידום מקצועי לאתר שלך באמצעות מומחה לנושא. תוכל להשתמש ברשתות חברתיות כגון myspace, facebook. תוכל לאנדקס את האתר שלך באתרי אינדקס שונים שמטרתם היא לתת קישורים לאתרים שונים. עוד אמצעי חשוב הינו לכתוב מאמרים ולפרסמם באתרים כגון articles.co.il, reader.co.il.

5. מצא שותפים (affiliates) שיהיו מוכנים לקדם את המוצר שלך תמורת אחוזים מההכנסות (בדרך-כלל בין 25%-75%, אם המוצר שלך דיגיטלי העמלה גבוהה יותר).

6. הקם לך רשימת דיוור. חשוב מאוד שתשיג את שמם והמייל של האנשים שמתעניינים במה שיש לך להציע. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לתת להם משהו חינם שהוא בעל ערך אולם לך עולה מעט או כלום. אפשר גם לתת טיפים או מידע רלבנטי חשוב, מאמרים וכו'.

7. שמור על קשר עם הרשימה שלך. כאשר יש לך רשימה רצינית של שמות ומיילים של אנשים המחפשים את הפתרון שיש לך להציע, תוכל לשמור על קשר באמצעות המייל, וחשוב שתעשה זאת. חשוב מאוד לשלוח מידע בעל ערך ולא רק פרסומות כדי שאנשים יסכימו להישאר ברשימה שלך.

אם תעקוב אחר כל הצעדים שלעיל, תגלה שלא יעבור זמן רב עד שתוכל ליצור את הכנסתך העיקרית בהשקעה של פחות ממשרה מלאה באמצעות האינטרנט.

אני מאמין שביל גייטס ידע מה הוא אומר כשציין פעם: "בשנים הקרובות יהיו שני סוגים של עסקים: כאלו שיעשו עסקים באינטרנט, או כאלו שלא יעשו עסקים".

רוצה ללמוד עוד על עצמאות כלכלית באמצעות האינטרנט?

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שי באטון

הכותב הינו רואה חשבון, בוגר כלכלה וחשבונאות מאונ' בן-גוריון. מנכ"ל ומייסד משותף של cash flow israel, המרכז הישראלי ליזמים ומשקיעים המפעיל מכללה ובה קורסים מגוונים בתחומים הפיננסיים והעסקיים: נדל"ן עסקים שוק ההון כסף באינטרנט . 


מאמרים נוספים מאת שי באטון
 
רכישת נדל"ן מושכר: מה לבדוק?
16/06/08 | נדל"ן
השתמש ברשימה להלן לצורך בדיקת נאותות לפני שאתה רוכש נכס נדל"ן מניב ומושכר – בין אם בנין, דירה או נכס מסחרי. הוא יסייע בידך להימנע מהפתעות של "היום שאחרי" הרכישה.

רכישה או השקעה בעסק: מה לבדוק?
16/06/08 | השקעות
קיבלת החלטה עקרונית להשקיע או לרכוש עסק? ללא קשר למהות החלפת הנכסים או איך מתבצעת העסקה, בין אם רכישת מניות, מיזוג, רכישת פעילות עסקית, רכישת ציוד ונכסים וכו', כדאי לוודא שאתה יודע למה אתה נכנס באמצעות השגת מידע מפורט מהמוכר אודות מצבו העסקי והפיננסי של העסק. להלן רשימת תיוג (צ'קליסט) הכוללת את המידע והמסמכים שעליך לאסוף ולבדוק:

משכיר לעצמאי – המדריך למעבר
העבודה שלך משעממת והיא כבר לא "מה שהיה פעם"? הבוס שלך שולט בסדרי העדיפויות שלך ובזמנך, ואתה לא מצליח למצוא כר פורה להתלהבות והיצירתיות המפעמים בך – אתה משתוקק לצרוח "אני שונא את העבודה שלי!!!"? ובכן, אולי הגיע הזמן שתכיר בעובדה: אתה מתנודד על סולם הקריירה שלך, ואתה רוצה לקפוץ ממנו!

7 צעדים לעצמאות כלכלית באמצעות האינטרנט
מה אם להגיע לעצמאות כלכלית היה קל כמו לקחת את הרכב ולהגיע לכל מקום אחר בארץ? מה היית אומר לו היתה דרך טובה וקלה להפוך לחופשי מבחינה כלכלית? אם יש לך חלום להגיע לחופש כלכלי, כדאי שתדע שהמעצמה הגדולה בעולם – ארצות הברית של אמריקה – נוסדה על בסיס החלום לחופש.

עבודה מהבית: טיפים להקמת עסק אינטרנט ביתי מצליח
הכנסה נוספת הפכה לכורח המציאות
עם העלייה המתמדת בהוצאות המחיה של משק הבית, יצירת הכנסות נוספות מעבר לעיסוק היומיומי הפכה לצורך כמעט הכרחי במשפחות רבות. רבים ממשקי הבית בימינו אינם יכולים להסתמך רק על משכורתם בכדי להתקיים ברמת-חיים סבירה, לכן רבים מהם פונים לאינטרנט בתקווה להקים עסק ביתי מצליח משלהם שיעזור לכסות את הוצאות המחיה ואולי אף להגיע לעצמאות כלכלית בשלב כלשהו בעתיד


משקיע? השתמש באינטליגנציה הרגשית שלך
16/06/08 | השקעות
חושב שהמשקיעים המצליחים ביותר הם אלו שהינם החכמים ביותר? תחשוב שוב. השקעה קשורה יותר ל- אינטליגנציה רגשית (EQ) מאשר למנת משכל (IQ). רוצה דוגמא? בבקשה.

4 צעדים לשמירה על משמעת עצמית בשוק תנודתי
16/06/08 | שוק ההון
האם אי פעם האשמת את עצמך בכך שאין לך משמעת עצמית מספקת בכדי לעקוב אחרי תוכנית המסחר שלך?

למה צריך תוכנית מסחר?
16/06/08 | שוק ההון
תוכנית מסחר הינה אחד הרכיבים החשובים של "משחק" המסחר. תוכנית המסחר שלך אמורה להגיד לך במה להתרכז: קריטריונים לכניסה, קריטריונים ליציאה, ניהול כספי ועוד. לרוע המזל, סוחרים רבים מתעלמים מאלמנט חשוב זה בעסק המסחר שלהם.

מה מניע משקיעים, והאם הם באמת שונאי סיכון?
16/06/08 | השקעות
במאמר זה נדון כיצד לצמצם מכות כואבות שעלולות לבצע "סיכול ממוקד" לתיק ההשקעות שלך, ונראה עד כמה לעשות את מה שנראה "טבעי" עלול בעצם להיות נתיב בטוח להתרסקות.

עבודה מהבית: האם עסק ביתי הוא בשבילך?
מה נדרש בכדי להצליח בעסק מהבית? אמביציה, יכולת הנעה אישית, מוטיבציה, תשוקה ויכולת התמדה עיקשת הן תכונות סף. ללא אלו, כל הקשרים והכישורים שבעולם לא יעזרו לך להצליח. ברם, אם תשלב אותן עם כישוריך האישיים, ניסיונך וקשריך, סביר להניח שיהיה לך מה שנדרש.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI