דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טכנולוגיות חדשות ThetaRay הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות, מגייסת 31 מיליון דולר בסבב גיוס חדש בהובלת קרן JVP וקרן BGV
ThetaRay הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות, מגייסת 31 מיליון דולר בסבב גיוס חדש בהובלת קרן JVP וקרן BGV
איריס וינשטיין 18/05/21 |  צפיות: 1039

תל אביב, ניו יורק ולונדון, ה-18 למאי,2021ThetaRay הישראלית, המאפשרת האצת העברות כספים בין-בנקאיות והעברות חוצות גבולות, תוך הגנה על המוסדות הפיננסים בעולם מפני פשיעה פיננסית והבטחה לעסקים ולבנקים הקטנים להשלמת העברות אלו בזמן ובעלויות מוגדרות, מודיעה היום על השלמת גיוס של 31 מיליון דולר בהובלת קרן JVP יחד עם קרן BGV (Benhamou Global Ventures).

משקיעים נוספים שהצטרפו לגיוס: קרןBGVוקרן Saints אשר צירפה שותף מנהל לדירקטוריון ThetaRay כמשקיף, והמשקיעים הקודמים בחברה,OurCrowd , בנק הפועלים,SBTועוד.

סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעה בחברה לכ- 90 מיליון דולר. החברה מתכוונת להשתמש בהון שגויס להשלמת המהפכה הגלובלית שהיא מובילה בהגדלת שוק ההעברות הבינלאומיות, המוערך כרגע ב- 25 טריליון דולר בשנה, ובמניעת פשיעה פיננסית על ידי שיווק גרסת ענן למוצריה והרחבת קהלי היעד שלה לכל ארגון שמבצע העברת תשלומים חוצי גבולות.

לצד הגיוס מודיעה ThetaRay כי ממשלות ניגריה ואוקראינה רכשו את הפתרון שלה כדי להילחם בטרור ובשחיתות. ממשלות אלו הצטרפו לכמה מהבנקים הגדולים בעולם בהם Santander כך שהפתרון המהפכני של ThetaRay, מציב אותה בחוד החנית של הסחר הבינלאומי ובמלחמה כנגד פשיעה פיננסית גלובאלית.

הפתרון של ThetaRay מתמקד ביצירת ודאות והורדת הסיכון עבור תשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות (Cross Border Payments)ומאפשר הגנה על בנקים, חברות פינטק, וחברות פרטיות המציעות העברות תשלומים, מפני ניצול פלטפורמות העברת הכספים שלהן לטובת הלבנת הון מתוחכמת. בנוסף, מאפשר הפתרון של ThetaRay, הקטנת עלות הבעלות הכוללת (TCO), הגדלת הכנסות מהירה, שיפור שרות הלקוחות וקיצור זמן החזר ההשקעה מחודשים רבים לימים ספורים.

אחת התופעות הבולטות בהתנהלות השווקים הפיננסים בעידן פוסט קורונה הוא עלייה משמעותית בכמות העברות הכספים חוצי הגבולות (Cross Border Payments). מדובר בשוק הנאמד ב- 25 טריליון דולר בשנה. שוק זה סובל מהיותו מטרה עבור פשעים פיננסים של גניבה, הונאה והלבנת כספים. כדי להתמודד עם התופעה ולמנוע מצב של קריסת מערכת הכלכלה עולמית, ממשלות ורשויות אכיפה בעולם הגבירו את הפיקוח על העברות הכספים והחמירו את האכיפה כך שנוצרו חסימות בהתנהלות המסחרית הגלובאלית וכתוצאה מכך עסקים רבים חווים קשיים משמעותיים בהעברות כספים בין בנקים, תוך יצירת חוסר וודאות עסקית ואף ניתוק בנקים שלמים ולקוחותיהם מיכולות סחר בינלאומיות.

למעלה מ-10 מיליארד דולר מושקעים כיום באמצעי הגנה, חלקם אפקטיביים יותר או פחות, על מנת להתמודד עם אתגרים אלו. הפתרון של ThetaRay, משחרר את החסימות שנוצרו בעורקי המסחר הבינלאומיים, הוא זמין בענן, כך שהחברה יכולה להציע כעת נתיב העברות בטוח למערכת הפיננסית הגלובאלית, הכוללת בנקים בגדלים שונים, חברות פינטק, חברות תשלומים ועבור כל המטבעות ביניהם גם מטבעות דיגיטלים.

לראשונה, יוכלו ארגונים פיננסים פרטיים וממשלתיים, לתת שירות טוב יותר ללקוחותיהם, ולהגדיל באופן משמעותי את הכנסותיהם, בד בבד עם הקטנת הסיכונים והורדת עלויות התפעול, תוך שיפור העמידה בדרישות הרגולציה המתגברת.

אראל מרגלית, מייסד JVP ויו"ר ThetaRayאמר: "מחברה שהובילה טכנולוגית את תחום ה- AML ( Anti-Money Laundering), ThetaRay משנה את התמונה ומביאה מוצרים מהפכנים לתחום התשלומים חוצי הגבולות ( Cross Border Payments), שמאפשרים לבנקים להגדיל את הכנסותיהם , בצורה דרמטית, על ידי מעבר בטוח וחופשי של כסף גם בבנקים גדולים וגם בבנקים הקטנים. המהפכה הזו תאפשר לארגונים ולאנשים רבים בעולם, להעביר כסף מהר יותר, בטוח יותר ועם הרבה פחות עמלות ותחנות בדרך.

מה שהסוויפט עשה לעולם הבנקאות לפני 25 שנה, ThetaRay תעשה לעולם הבנקאות בעשר השנים הבאות. בטחון לעסקים ועבודה משותפת בין מדינות יתאפשרו כאשר פושעי סייבר יישארו מחוץ למערכת הבטוחה ש- ThetaRay יוצרת יחד עם הבנקים".

לדברי מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay : "אנו נמצאים בפתחה של מהפכה אמיתית בכל הכרוך באבטחת המערכת הפיננסית העולמית. בתקופה זו, שבה רשת התשלומים חוצי הגבולות הפכה לתשתית הסחר העולמי, ThetaRay מייצרת ודאות ומורידה את רמת הסיכון עבור תשלומים בין-בנקאיים ותשלומים חוצי גבולות (Cross Border Payments)בנוסף, הפתרון של ThetaRay מאפשר הקטנת עלות הבעלות הכוללת (TCO), הגדלת הכנסות מהירה, שיפור שרות הלקוחות וקיצור זמן החזר ההשקעה מחודשים רבים לימים ספורים.

שוק היעד שלנו הפך לכמעט אינסופי עם השקת הפתרון שלנו בענן, מה שמבטיח לחברה צמיחה אגרסיבית בשנים הקרובות. אנו מודים למשקיעים הקיימים ובראשם לJVP- על האמון שלהם בחברה ובפתרונות שלה ומקדמים בברכה את המשקיעים החדשים שהצטרפו אלינו."

אריק בן חמו, מייסד ושותף כללי של BGV, הוסיף: "הכושר הטכנולוגי של ThetaRay מרשים באמת. המוצר שלה מאפשר לגופים פיננסיים להפחית את סיכוני ההונאה הקשורים לבנקאות מקושרת, להפחית את עלויות התפעול, לשפר את השירות ולהגדיל את הרווחים שלהם. אני בטוח שההשקעה ב- ThetaRay תניב ל- BGV תשואה משמעותית ואני שמח לחבור לצוות ברמה עולמית המניע חדשנות משבשת בשוק התשלומים העולמי ".

ThetaRay , צומחת באופן עקבי ומשמעותי משנה לשנה. גרסת הענן של מוצרי ThetaRay מאפשרת לבנקים קטנים וחברות פינטק ותשלומים להתחרות בהצלחה במערכת ההעברות התשלומים שכללה עד עתה מעורבות של הבנקים הגדולים שיכלו להבטיח עמידה ברגולציה ואמינות. הבנקים הגדולים הנמנים על לקוחות ThetaRay בוחנים את פתרון הענן כדי לתת שירות טוב יותר ללקוחותיהם להגדיל, באופן משמעותי, את הכנסותיהם, בד בבד עם הקטנת הסיכונים והורדת עלויות התפעול שלהם .

הפתרון של ThetaRay מבוסס על אלגוריתם שפותח על ידי מתמטיקאים מובילים במשך עשור, ועל למידת מכונה מתקדמת שיכולה לזהות סימני הלבנת הון או פשיעה לפני שבוצעה. אחוז התראות השווא, הנמוך במיוחד, תורם אף הוא ליעילות הפתרון בהתמודדות הבנקים עם סיכוני הלבנות ההון וסיכונים תפעוליים שונים. ThetaRay אף זכתה בפרסים רבים עבור הפתרון הטכנולוגי הטוב ביותר לעמידה ברגולציה למוסדות פיננסים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
Infinidat הוכרה כמובילה ברבוע הקסם של גרטנר לשנת 2021 לאחסון מרכזי זו השנה השלישית ברציפות
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הוכרה כ"מובילה" (Leader) ברבוע הקסם של גרטנר לאחסון מרכזיים (Gartner® Magic Quadrant™ for Primary Storage) לשנת 2021, זו השנה השלישית ברציפות.

מיזוג בין שתי מובילות Cyber Security
חברת Forcepoint רכשה את חברת Bitglass, זאת כחלק מהגשמת חזון SASE Data First שלה ארכיטקטורת ה Data-First SASE של Forcepoint עם יכולות אבטחת נתונים וקישוריות מתקדמות יחד עם פלטפורמתBitglass Security Service Edge תפשט באופן מהפכני את האופן שבו לקוחות יכולים לגשת, להגן ולהשתמש בנתונים בבטחה וביעילות בכל מקום ובכל מכשיר.

זברה טכנולוגיות מינתה את יפתח פריזדה למנהל פעילות Force5
יפתח פריזדה, מונה למנהל פעילות Force5, הפעילות המשותפת ל- F5 וזברה טכנולוגיות. במסגרת תפקידו יהיה אחראי פריזדה על ניהול הדור הבא של פלטפורמת ההפצה של מוצרי F5 בישראל. פריזדה מביא אתו למעלה מ- 12 שנים של ניסיון בתחום המכירות, שיווק וניהול תיקי לקוחות.

זברה טכנולוגיות מקימה פעילות הפצה חדשנית לF5 בשם Force5 בהשקעה של מאות אלפי שקלים
זברה טכנולוגיות מקימה פעילות חדשנית ופורצת דרך בשם Force5. Force5 תספק שירותים מתקדמים הכוללים מעטפת מקצה לקצה למגוון מוצרי F5, וכן שירותים מנוהלים בהתאם. השירותים שתספק הפעילות המשותפת מיועדים לשותפים (Resellers) וכוללים הדרכה, תמיכה, הטמעה ותחזוקה של המוצרים, במודל היברידי ובמודל ענני מלא, במטרה לייצר סביבה תומכת לשותפים.

חברת הסטארט-אפ הישראלית Cyolo המציעה פתרון ייחודי לקישוריות מאובטחת השלימה גיוס של 21 מיליון דולר
חברת הסטארט-אפ הישראלית Cyolo המציעה פתרון ייחודי לקישוריות מאובטחת השלימה גיוס של 21 מיליון דולר *** הגיוס ישמש להרחבת הפתרון שמחבר עובדים למערכות הארגוניות המותאם לצורת העבודה של ימינו ולהכפלת עובדי החברה עד סוף שנת 2021. סבב הגיוס הובל על ידי קרן הון הסיכון Glilot Capital Partners

כלי ניהול נתונים מהדור החדש נותנים לארגונים יתרון יחסי מול מתחרים בעידן של חדשנות דיגיטלית ופוסט קורונה
26/07/21 | תוכנה
כלי ניהול נתונים מהדור החדש נותנים לארגונים יתרון יחסי מול מתחרים בעידן של חדשנות דיגיטלית ופוסט קורונה ניהול נתונים מתקדם, מאפשר לארגונים לרכז מידע ממקורות שונים במקום מרכזי אחד, לטייב אותם ולקבל מהם תובנות קריטיות להמשך

מחקר F5 Labs: מספר התקפות ה-DDoS עלה בשנת 2021 וההאקרים מתוחכמים יותר
ניתוח חדש של F5 Labs קובע כי התקפות מניעת שירות מבוזרות (DDoS) גדלות הן במספרן והן במורכבותן. נתונים שנאספו על ידי מרכז ה-SOC של F5 Silverline וצוות ה-SIRT של החברה מצאו כי התקפות DDoS עלו ב -55% בין ינואר 2020 למארס 2021. ברוב האירועים הללו (54%) נעשה שימוש בוקטורי תקיפה מרובים, דבר שמצביע על תחכום הולך וגובר ועל תוקפים נחושים יותר.

ענקית הדאטה סנטרים OFFSITE בוחרת ב- Infinidat על מנת להגדיל את אחסון הנתונים לפי דרישה
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הודיעה כי OFFSITE, ספקית אמריקאית לשירותים מנוהלים ותפעול דאטה סנטרים, בחרה בטכנולוגיית האחסון של Infinidat כדי לתמוך בצמיחה של עסקיה. טכנולוגיית האחסון של Infinidat החליפה את מערכי ה-flash ש- OFFSITE השתמשה בהם על מנת לעמוד בדרישות הטכנולוגיות של לקוחות האנטרפרייז שלה.

צים ו-Data Science Group מקימות מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית
חברת הספנות הבינלאומית צים (NYSE: ZIM) וחברת Data Science Group (DSG), מקימות במשותף מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית. המרכז, יעסוק בפיתוח פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה, משלב הרעיון עד לשלב המימוש, במטרה לייצר ערך תחרותי משמעותי לצים בזירה הגלובלית. בין התחומים בהם יתמקד המרכז ניתן למנות את תחומי הלוגיסטיקה, התפעול, הפיננסים והמסחר.

חברת Data Science Group ממנה את ד"ר אדם קובני לדירקטור למדעי הנתונים
חברת Data Science Group (DSG), מובילה גלובלית בפיתוח מוצרים, פתרונות ומודלים מבוססי AI לארגוני אנטרפרייז, ממנה את ד"ר אדם קובני (42) לדירקטור למדעי הנתונים. במסגרת תפקידו ד"ר קובני יוביל פרויקטים אסטרטגיים בתחום למידת המכונה ויהיה שותף לעיצוב החזון האלגוריתמי של החברה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI