דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה ניהול זמן ככלי להצלחה בדיאטה
ניהול זמן ככלי להצלחה בדיאטה
ענת לובלינסקי-אינדיך 31/08/09 |  צפיות: 3374

אחת מהטענות שאני שומעת אצל לקוחותיי היא שאין להם זמן. אין להם זמן לעשות ספורט, אין להם זמן להכין לעצמם אוכל בריא, לעשות קניות, להיערך מבחינת אוכל לימים שהם שוהים מחוץ לבית.  בסדרי העדיפויות שלהם נמצאים תמיד דברים אחרים יותר חשובים שדוחקים את העיסוק בדיאטה ובבריאות שלהם למקום צדדי ולא חשוב. מעבר לכך יש אנשים שבאמת היום שלהם מאוד לחוץ והם רצים ממקום למקום ולא מספיקים לעשות כלום, תמיד מאחרים, תמיד מפספסים ובטח שאין להם זמן להשקיע בעצמם ובדיאטה.

אני חושבת שכל אדם שסדר יומו הוא לחוץ ומתנהל בריצות ממקום למקום ימצא קושי מאוד גדול בעשיית דיאטה ושמירה על המשקל. לאדם שהתנהלותו היא כזו אפשר לתת תפריט ולהמליץ  מה כדאי לו לאכול כדי שיצליח להרזות אך הוא לעולם לא יצליח להתמיד בתפריט הזה כי כמו שיומו מתנהל כך גם הארוחות שלו מתנהלות - הוא חוטף משהו על הדרך, אוכל תוך כדי פגישות או נסיעה ברכב או סתם מה שמוגש ככיבוד בישיבות שהוא משתתף בהן ואלו בטח לא דברים בריאים שמתאימים לתפריט הדיאטה שלו.

אני מבינה היום שניהול זמן הוא אחד הכלים החשובים ביותר להצלחת הדיאטה וזה נושא שעולה שוב ושוב בפגישות האימון לדיאטה ולכן אני מאמינה שכדי שאדם שסדר יומו לא מתנהל טוב יוכל להצליח בדיאטה הוא צריך קודם כל לעבוד על ניהול הזמן שלו וכשזה ינוהל בצורה טובה הוא יוכל להצליח ולהתמיד בדיאטה לאורך זמן כמו גם בעיסוקים אחרים שלו שבוודאי נפגעים גם הם מאותה הסיבה.

אז איך עושים את זה?

1. ראשית אתם צריכים לבדוק את סדרי העדיפויות שלכם, אם נושא הדיאטה והירידה במשקל לא חשובים לכם, הם לא יקבלו את תשומת הלב הראויה להם ותמיד ידחקו לפינה. אם זה חשוב לכם גם מבחינת המראה שלכם, ההרגשה הפיזית שלכם, הבריאות  שלכם או כל מטרה אחרת שגורמת לכם לרצות לרדת במשקל, עליכם להחליט שאתם מפנים לזה זמן ומעלים את נושא הדיאטה בראש סדר העדיפויות, בלי ההחלטה הזו שום שינוי לא יוכל להתבצע.

2. שנית, עליכם לבדוק על מה "מתבזבז לכם הזמן" בדקו במשך שבוע מהם גזלני הזמן שלכם, איך מתנהל היום שלכם, האם אתם מנהלים יומן ויודעים מראש מה הולך להיות או שאתם זורמים עם היום?

כמה זמן אתם מדברים בטלפון עם חברים?

כמה זמן אתם יושבים וגולשים באינטרנט?

כמה זמן אתם יושבים וצופים בטלוויזיה?

בישולים, קניות, חוגים, הסעות, ניקיון כביסות ועוד ועוד....

3. אחרי שתבדקו כמה זמן לוקח מכם כל דבר, תבדקו מה אתם יכולים לצמצם ומה אתם יכולים לחלוק עם בני הבית ולהוריד מעצמכם. יכול להיות שחלק מעבודות הבית יכולות להתחלק עם בני משפחה נוספים. יכול להיות שתגלו ששעתיים ביום אתם מדברים בטלפון ואפשר לצמצם את זה (זה גם חוסך כסף) כנ"ל לגבי טלוויזיה ומחשב. יכול להיות שאתם מתפזרים על פני היום עם כל מני דברים ואם תרכזו אותם לשעה אחת או ליום אחד תוכלו לחסוך זמן. אני רוצה להוסיף בנקודה הזו שהצעד הזה הוא הקשה ביותר כי הוא מחייב אתכם לעשות שינוי בהתנהלות שלכם ולצאת מהמקום הנוח ולהחליט שאתם רוצים לשנות ולפנות לעצמכם זמן. יש כאלה שנתקלים בקושי לבזר סמכויות והרבה יותר קל להם שהכל בידיים שלהם והאחריות היא אצלם אך ההתנהגות הזו לא משאירה להם זמן פנוי, יש כאלה שלא מסוגלים לוותר על זמן הצפייה בטלוויזיה שזה הכיף הכי גדול שלהם במהלך היום. אז למרות שהצעד הזה הוא הקשה ביותר, אני מזכירה לכם שאם החלטתם שבסדרי העדיפויות שלכם אתם רוצים להרזות יש דברים שצריך לוותר עליהם בשביל להגשים את המטרה. מעבר לזה שאפשר אולי למצוא את השילוב של חלק מהדברים יחד עם ספורט כמו לצפות בטלוויזיה תוך כדי הליכה על הליכון, צעידה עם חברה במקום לפטפט בטלפון וכו'.

4. אחרי שפיניתם לעצמכם את הזמן, תתחילו לבדוק איך בזמן הפנוי שלכם אתם מכניסים פעילות גופנית, התארגנות מבחינת אוכל, הערכות ליציאות מהבית וכו'.

5. נהלו יומן - בעזרת ניהול יומן אתם יכולים לדעת מראש איך היום שלכם הולך להראות וכך להיערך אליו מבחינת האוכל. אם אתם יודעים שיש לכם יום שלם מחוץ לבית, קחו אתכם אוכל כדי שלא תגיעו הביתה מורעבים או תצטרכו לקנות אוכל משמין בחוץ. אם חשוב לכם לאכול ארוחה חמה כשאתם חוזרים מהעבודה ויודעים שכשתחזרו לא יהיה לכם כוח לבשל, הכינו את הארוחה בערב לפני ויישאר לכם רק לחמם אותה. תזכרו שאת כל הדברים האלו אתם בדרך כלל עושים בשביל הילדים שלכם, אתם מכינים להם אוכל לגן ולבית הספר, אתם דואגים שתהיה להם ארוחה חמה כשהם חוזרים, אז למה לא לעשות את אותו הדבר גם עבור עצמכם? לא מגיע לכם שתשקיעו בעצמכם?

ביומן הכניסו גם את הפעילות הגופנית כחלק מהיום שלכם, הגדירו מראש מתי אתם עושים ספורט והכניסו ליומן כפגישה לכל דבר שאי אפשר לבטל אותה והיא חלק מהיום שלכם.

6. תרגלו את הדברים - אחד הדברים החשובים להצלחה הוא תרגול, שינויים לא קורים ביום אחד וקשה לנו לעשות אותם ולא תמיד זה עובד על ההתחלה וכשאנחנו לא רואים תוצאות מידיות זה גורם לנו למשברים. תזכרו שכל תהליך מלווה בלמידה ולכן תרגלו, למדו מהמשברים עד שתצליחו ותגיעו למקום שבו תרגישו שהגעתם להישגים.

אני בטוחה שאם תאמצו ותתרגלו את השלבים במאמר תוכלו לאכול מסודר יותר, לעשות פעילות גופנית ולהצליח בדיאטה לאורך זמן. הכלים האלו נכונים וטובים לכל תחום אחר בחיים שאתם מרגישים שלא עובד לכם טוב.

בהצלחה!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ענת לובלינסקי-אינדיך

ענת לובלינסקי - אימון אישי לדיאטה

דיאטה - אימון דיאטה אישי 


מאמרים נוספים מאת ענת לובלינסקי-אינדיך
 
דיאטה ותזונה נכונה בזמן טיפולי פוריות
טיפולי פוריות וניסיונות חוזרים להרות יכולים להשפיע רבות על מצב רוחה של האישה. זוהי תקופה קשה, עם מצבי רוח משתנים, דיכאונות ואכזבות שיכולים להשפיע על המשקל ועל התזונה של האישה. במאמר הקרוב אני אתייחס קצת לנושא הדיאטה, התזונה והפעילות הגופנית ממקום של התמודדות עם הכאב וניסיון לעבור את התקופה הקשה הזו בצורה אופטימית וחיובית יותר.

ניהול זמן ככלי להצלחה בדיאטה
ניהול זמן לא נכון הוא אחד הגורמים לאי התמדה בדיאטות ולמשברים. במאמר הבא אני אתן כלים חשובים לניהול זמן בשביל הצלחה בדיאטה!

הצלחה בדיאטה - עניין של אנרגיות
ההחלטה להתחיל דיאטה היא מאוד קלה, אנחנו מקבלים את ההחלטה הזו מספר רב של פעמים במהלך החיים שלנו, מה שקשה בתהליך ההרזיה זה להמשיך ולהתמיד בו לאורך זמן, לחיות חיים בריאים ולעשות ויתורים גם כשקשה. הרבה מהלקוחות שמגיעים אלי לא מבינים למה הם לא מצליחים, למה כל פעם שהם החליטו שהפעם הם יגשימו את המטרות שלהם ויהיו רזים לתמיד, זה לא הלך ושוב הם חוזרים להרגלים הישנים שלהם, למה הם לא בוחרים בעצמם והולכים אחרי החלומות שלהם. אז מה כל כך קשה שם? למה אנחנו פוגעים בעצמנו ומחזירים את עצמנו כל פעם לנקודות ההתחלה? במאמר הקרוב אני אנסה לתת את התשובות לשאלות האלו.

דיאטה וסקס
כולנו שמענו על דיאטת אטקינס, דיאטת חלבונים, דיאטת מרק כרוב ואפילו דיאטת שוקולד... מישהו שמע על דיאטת סקס?

דיאטה - התמודדות עם שינויים
15/03/09 | דיאטה
המאמר נוגע בהתמודדות עם השינוי שכרוך בדיאטה. איך לצאת מהמקום הנוח שלנו ולהגשים את החלום להיות רזים

התמודדות עם דיאטה במרחב מוגן
07/01/09 | דיאטה
אנו נמצאים עכשיו בתקופה לא קלה, תושבי הדרום וישובי עוטף עזה נמצאים ימים שלמים במרחבים מוגנים וחוששים לחייהם ולחיי בני משפחתם וכל המדינה מקשיבה לחדשות וחרדה יחד איתם לעתיד לבוא. מצב של לחץ וחרדה יכול להביא לאכילה מיותרת כדי להתנחם באוכל או בניסיון להמתיק את התקופה הקשה. מעבר לזה ישיבה ממושכת בבית מבלי לצאת החוצה מביאה לאכילה משעמום. כאחת שלפני שנתיים וחצי חוותה את מלחמת לבנון השנייה וישבה חודש שלם בבית אני מבינה כמה זה קשה לשמור על המשקל בתקופה כזו ובטח שלא לעשות דיאטה ולהצליח לרדת. אך למזלנו, אנו יודעים שהמשבר הזה יגמר בקרוב ונחזור לשגרה שלנו, אך את המשקל שנצבור על גופנו יהיה לנו הרבה יותר קש

דיאטה - עשו לכם נס חנוכה משלכם
21/12/08 | דיאטה
חג חנוכה מתקרב ואיתו גם מאכלי החג המשמינים וכמו בכל שנה נצטרך להתמודד עם הקילוגרמים שהעלנו במהלך שמונת הימים של החג. אני לא יודעת למה, אבל אנחנו כל כך אוהבים את הסופגניות והלביבות הספוגות בשמן, פשוט קשה לנו לוותר עליהם. זה גם נמצא בכל מקום, בבית, בחדרי האוכל בעבודה, בהדלקת הנרות בגן או בבתי הספר של הילדים וגם אם החלטנו שהשנה אנחנו לא הורסים את הדיאטה שהתחלנו, מאוד קשה לנו לעמוד בזה. משום מה יותר קל להחליט שנתחיל דיאטה אחרי חנוכה רק כדי שלא נצטרך להתמודד עם הקושי בעמידה מול הסופגניות והלביבות. במאמר זה רציתי להזכיר לכם שחג חנוכה נסוב סביב דברים נוספים מלבד האוכל, זהו חג שמספר על נס גדול שקרה

דיאטה בחורף
18/11/08 | דיאטה
החורף הוא תקופה קשה לשמירה על משקל והתחלה של דיאטה . הימים הקרים, החושך שעולה מוקדם והשעות הרבות שנמצאים בבית, גורמים לנו לאכילה מרובה, לנשנוש בלתי פוסק ולשבירת כל הגבולות ששמנו לעצמנו בכזאת קלות בקיץ. במאמר תמצאו טיפים לשמירה על משקל בחורף.

דיאטה חיובית – איך תצליחו בדיאטה בעזרת חשיבה חיובית?
אחת הסיבות השכיחות ביותר לכישלון הדיאטות היא חשיבה שלילית. זה מתחיל עוד לפני שהתחלנו את הדיאטה וממשיך תוך כדי שאנחנו מנסים להרזות ובעצם מביא לכישלון שמביא איתו המון מחשבות שליליות וחוזר חלילה.....

איך לשמור על המשקל בחגי תשרי?
תקופת החגים היא תקופה קשה לשומרי המשקל. ההתמודדות עם ארוחות רבות, עם שפע של מזון ועם מתוקים רבים היא לא קלה גם לאלו שביום יום עושים את זה בקלות. אני מצרפת מספר טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הזו בשלום....
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI