דף הבית חוק ומשפט נזיקין כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
עידן שלומן 18/02/19 |  צפיות: 6268

חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

למרות שהעניין נשמע פשוט ובחינה של שחור מול לבן, הרי שלא בדיוק כך פני הדברים והנושא המשפטי מעט סבוך יותר. מעבר לכך ניתן לציין שמרבית תביעות לשון הרע או תביעות הוצאת דיבה נדחות על ידי בית המשפט.

לכן, במידה וגם אתם חשים נפגעים בשל דבר מה שפורסם נגדכם ברבים ואתם חושבים לתבוע על לשון הרע, רצוי מאוד ראשית כל לקבוע שעת ייעוץ משפטי בעניין עם עורך דין לשון הרע המומחה לתחום זה.

עורך דין הוצאת דיבה ולשון הרע מתחיל באבחון של סיכויי התביעה להביא לזכייה וקבלת פיצויי עבור התובע. אם הסיכויים נמוכים מלכתחילה, ההמלצה תהיה שלא לתבוע בגין לשון הרע \ תביעת דיבה.

האבחון מתחלק לשלושה פרמטרים עיקריים:

  1. הזכות לשם טובמול חופש הביטוי – כידוע בישראל קיימת הזכות הבסיסית של חופש הביטוי המאפשרת לכל אזרח להתבטאבחופשיות בנושאים כאלו ואחרים, והכל במטרה למנוע הגבלה של האזרחים ופגיעהבזכות הכה בסיסית שלהם. לעתים קרובות חופש הביטוי מתנגש עם חוק לשון הרע וישלבדוק אם אכן יש לשון הרע במשקל גדול יותר מאשר זה הניתן לחופש הביטוי כדישתהיה סיבה לתביעה בעניין.
  2. היקף הנזקשנגרם לתובע – יש לבחון את מידת הנזק והיקפה עבור התובע. אם מידת הנזק המידיאו העתידי קטנים ואינם משמעותיים, הרי שאין באמת עילה לתביעה. רק אם מידתהנזק נחשבת משמעותית תהיה עילה לתביעה בעניין זה.
  3. האפשרותלפיצוי ללא הוכחת נזק – בהתייחס לסעיף הקודם ניתן לתבוע פיצוי סטטוטורי ללאהוכחת נזק כיוון שהנזק ייתכן וייגרם לאורך זמן ו\או בעתיד.

רק לאחר חישוב של כל הפרמטרים הללו יוכל עורך דין לשון הרע לייעץ ללקוח שלו האם יש עילה לתביעה וסיכויי טוב לקבלת פיצויים או שאין סיכוי גבוה ולכן הוא אינו מצטרף לתביעה או לפחות עורך תיאום ציפיות מול הלקוח.

במערכת המשפטית אין ספק שתביעות לשון הרע או כאלו העוסקות סביב הזכות לשם טוב נמצאות במגמת עלייה ברמת העניין, וזאת כיוון שאמצעי המדיה החדשים והרשתות החברתיות הובילו רבים להיות עם "יד קלה על ההדק", אך באותה נשימה נוסיף כי במרבית המקרים אנשים נוטים להיפגע יתר על המידה ולחוש שעל כל פוסט או תמונה ניתן לתבוע ולזכות בפיצויים בדרך הקלה ואין כך הדבר.

חובה על כל מי שחש כך לשכור שירותי עורך דין תביעות דיבה ולהתנהל בצורה חכמה מהרגע הראשון בצורה עניינית ושקולה ולא על בסיס אמוציות בלבד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI