דף הבית חוק ומשפט כללי איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
עידן שלומן 22/12/18 |  צפיות: 4006

ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.

חוק שירותי תעופה נוגע למספר מקרים בהם הנוסע עשוי להרגיש שנפגע על ידי חברת תעופה ויש לו את הזכות לקבל פיצוי הוגן ממנה:

פיצוי על ביטול טיסה

כאשר טיסה אינה יוצאת במועד שנקבע לה והאיחור בהמראת הטיסה עולה על 8 שעות הרי שהדבר ייחשב בתור ביטול טיסה שכן הטיסה שהנוסע רכש כבר איננה רלוונטית עבורו (במרבית המקרים) ולכן לנוסע מגיע פיצוי על ביטול טיסה מחברת התעופה.

פיצוי על עיכוב בטיסה

מקרים נפוצים מאוד הם איחורים בטיסות ולכן במקרה שהאיחור בהמראה הוא בפרק זמן של שעתיים עד 8 שעות מהמועד המצוין על כרטיס הטיסה, הרי שלנוסע מגיע פיצוי על עיכוב בטיסה אם הטיסה כבר איננה רלוונטית עבורו עכב האיחור.

פיצוי על הקדמת טיסה

מקרה הפוך לקודם הוא הקדמה של שעת הטיסה בפרק זמן שאיננו ריאלי עבור הנוסע, כלומר הקדמת טיסה ב 5 שעות או יותר מהמועד המתוכנן שלה. במקרה כזה גם כן מגיע פיצוי לנוסע שרכש כרטיס טיסה.

פיצוי על אובר בוקינג

אחד המקרים היותר "מרגיזים" עבור נוסעים הוא כזה בו הכל מתנהל כשורה והטיסה מתוכננת לצאת בדיוק בזמן שנקוב בכרטיס אבל לאותו הנוסע אין מקום ישיבה על המטוס כיוון שחברת התעופה ערכה אובר בוקינג (רישום יתר). דבר זה נהוג בקרב חברות תעופה רבות שכן הן יוצאות מנקודת הנחה שאחוז קטן מהנוסעים יבטלו את טיסתם בעצמם מסיבות שונות (תאונה, מחלה וכו') ולכן יהיו די מקומות לכל רוכשי הכרטיסים לטיסה. אך כאשר מצב שכז המתרחש, ואין מקום בטיסה אליה הנוסע רכש כרטיס או שאין פתרון ראוי ומקובל עבורו בטיסה חליפית, הרי שמגיע לאותו הנוסע פיצוי על אובר בוקינג בטיסה.

כל המקרים הללו מתרחשים כמעט מדי יום בשדה התעופה בן גוריון וחשוב מאוד שכל רוכש כרטיס טיסה לכל יעד שהוא ובכל חברת תעופה, מקומית או זרה, סדירה או אחרת, ידע שיש לו זכויות ואפשרות לתבוע פיצוי הולם מחברת התעופה שלא עמדה בתנאים אותם הציעה לו בעת רכישת כרטיס הטיסה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI