דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר כמה באמת עולה אמנות
כמה באמת עולה אמנות
הדס כהן 15/02/18 |  צפיות: 8487

תחום האמנות הוא תחום שקשה למקד אותו על פריט אחד או שניים, היות והוא מתפרס על מגוון עצום של פריטים כמו שירה, ריקוד, ציור, כתיבה, פיסול, צילום ועוד. כל אדם מרגיש שהוא מתחבר לסוג מסוים של אמנות או אפילו לכמה סוגים גם כשמדובר באמנות שאין לנו באמת מושג מי עומד מאחריה ומה הערך האמיתי של היצירה שלו. אך לצידו קיים גם פן נוסף, הערכת אמנות.

תמונה אחת, הון גדול

גיליתם תמונות עתיקות על קירות ביתכם או במחסן? יש סיכוי שאחת מהן, או כולן, שוות לא מעט כסף. הערכת אמנות היא מקצוע שבו יש המון ידע ונסיון בתחום והכרת האמנות והיסטוריית האמנות.

מהי אמנות שוות ערך

למצוא תמונה מקורית כבעלת ערך אומנותי זה לא דבר פשוט. רוב התמונות בז'אנר הזה מוצגות במוזיאונים שונים ברחבי העולם או קיימות בבתי אספנים פרטיים ואמידים מאד. מצד שני מדי פעם עולות כותרות על מקרים בהם אנשים מספרים שקנו תמונה מהשוק ולאחר זמן מה מגלים שהתמונה היא עבודה מקורית של צייר ידוע ושווה למעשה סכום גבוה.

אם גיליתם גם בביתכם הפרטי תמונה שיכול להיות שתהיה בעלת ערך גבוה ויסתבר כי היא מקורית בדיקה מסוג זה תוכלו לבצע רק אצל אנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מיוחדת לשם בדיקת התמונה והינם בעלי עין מיומנת וציוד מקצועי על מנת לזהות אם מדובר בתמונה מקורית או מזויפת.

כמה זה שווה לנו

את הערכת שווי התמונה מבצעים מעריכי אומנות המגיעים למקום בו נמצאת התמונה ומתחילים בתהליך בסיומו יגלו את שווי התמונה ואת מקוריותה. תהליך זה עלול לקחת זמן אך הסבלנות משחקת כאן תפקיד מאד משמעותי, כי בסיומו אולי תגלו שהינכם בעלי פריט אומנותי שווה ערך ותהיה לכם ביד הערכת אמנות מקצועית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
ספירת מלאי לעסקים – ניהול נכון
18/01/22 | ניהול ידע
ניהול מלאי מקצועי לעסק הוא הפכית העסק ליעיל גם בימים בהם בעבר נאלצתם להשבית אותו. החדשנות כיום מגיעה לכל תחום אפשרי, גם כאשר מדובר על מערכות ניהול מלאי. אך על מערכות אלו יש להיות מותאמות בצורה אישית כל עסק ועסק, וזאת על מנת להימנע מתקלות עתידיות.

הערכת יהלומים – יהלום מזויף, לא תאמינו מה אפשר ללמוד עליו
ליהלום יש מוניטין חזק מאד שהולך לפניו. בעיקר כזה שמדבר גם על תחליפים לכסף, או כהשקעה. זאת בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים מנסים לזייף אותו. נכון שיש זיוף "טוב" שהוא זיוף עבור תכשיטים בלבד. אך יש גם זיוף בזדון. זיוף רע הוא זיוף שגורם לצרכנים לרכוש יהלום מזויף בשווי של יהלום אמיתי, כאשר הם חושבם ובטוחים שהיהלום שהם רוכשים הוא אמיתי לגמרי. לכן מקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.

מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI