דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי אישורי נוטריון - מה הם בכלל?
אישורי נוטריון - מה הם בכלל?
הדס כהן 30/06/16 |  צפיות: 8627

יש בישראל לא מעט עורכי דין ואפילו הרבה יותר ממה שצריך. הרבה צעירים רוצים לרכוש את המקצוע הזה שמביא להם יוקרה וגם משכורת לא רעה, ואם גם אפשר לשמח את האמא הפולנייה באותה ההזדמנות אז למה לא.... אך עריכת דין הוא מקצוע שטומן בחובו מקצוע נוסף לאחר כמה שנים והוא הנוטריון. אישורי נוטריון אלו אישורים מעורך דין שצבר ניסיון וקיבל אישור להיות נוטריון. אישורים נוטריוניים הם כאלו שקבילים בבית המשפט במקרים בהם עד מסויים לא יכול להגיע או לא רוצים להביא אותו משיקולים כלכליים ואחרים. הנה כמה דוגמאות.

עדות רפואית

יש לא מעט מקרים בהם צריך עדות של איש מקצוע מתחום הרפואה. זו יכולה להיות תביעת נזיקין, תביעת ביטוח ותביעות אחרות, אך המשותף לכולם הוא הצורך בהערכת מצב רפואי. אם רופא מסויים לא יכול להגיע להעיד או לא כדאי להביא אותו מכיוון שזה יהיה יקר, ניתן להביא אישורי נוטריון שיהוו תחליף ראוי לעדות שלו. לשם אותם אישורים נוטריוניים צריך שהנוטריון יעשה בדיקה ואפילו ייצור קשר עם אותו רופא בשביל לקבל ממנו את האישור שהוא עומד מאחורי אותם מסמכים, וכך בית המשפט אמור לקבל את העדות שלו ובעיקר את החתימה שלו.

תרגום נוטריוני

אישורים נוטריוניים לא חייבים להיות מקומיים. יש תחום שלם שנקרא תרגום נוטריוני וכשמו כן הוא – אישור של נוטריון על מסמך שתורגם. אם נזכיר שוב את הדוגמא מהפסקה הקודמת, אז זה יכול להיות לצורך העניין תביעה של ישראלי במדינה אחרת בה הוא טייל ונפצע, והאישורים הרפואיים מישראל שיש עליהם חתימה של נוטריון אלו אישורים שקבילים ברוב המדינות המתוקנות בעולם בבתי המשפט שלהם, וניתן לעשות בהם שימוש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI