דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי מה זה בדיוק נוטריון?
מה זה בדיוק נוטריון?
הדס כהן 07/06/16 |  צפיות: 8583

לא כולם יודעים מה בדיוק עושה נוטריון או מהם תחומי עיסוקו. האמת היא שנוטריון הוא עורך דין שמחזיק ברישיון לשמש כנוטריון. עבודתו של הנוטריון נוגעת לשני תחומים עיקריים: תרגום מסמכים וחתימה על מסמכים שונים להענקת אישור ותוקף משפטי.

מה התחומים?

לפי סעיף 7 לחוק הנוטריונים אישור נוטריון ניתן לגבי מגוון נושאים ובהם אימות חתימה על מסמך, אישור על כך שהחתום על מסמך בשם אדם אחר היה מוסמך לעשות זאת, אישור נכונות העתק או תרגום מסמך, קבלה ואישור של תצהיר והצהרה אחרת, אישור העובדה שאדם פלוני חי, אישור על נכונותה של רשימת מצאי, עריכת העדה של מסמך סחיר, עריכה של מסמך או ביצוע בו פעולה אחרת שדרושה או מותרת להיעשות על ידי נוטריון על פי דין, ואימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין בין בני זוג.

תרגומי נוטריון

תחום עיסוקו של הנוטריון כאמור נוגע באופן לא מבוטל לתרגום מסמכים. במקרה כזה ניתן לקבל אישור נוטריוני לגבי נכונותו של התרגום. זה יקרה כאשר הנוטריון שולט בשפת המקור ובשפה המתורגמת ואז יינתן אישור שמוודא את שליטתו בשפת המקור והתרגום ומאשר את נכונות התרגום. האופציה השנייה תתקיים כאשר הנוטריון איננו שולט באחת או שתי השפות המעורבות בעבודה. במקרה זה הוא יפנה למתורגמן ששולט בשפות באופן מקצועי והאישור שיינתן יכלול הצהרה על כך שהמתרגם חתם במעמד הנוטריון על אישור נכונות התרגום.

עבודתו של נוטריון נוגעת לתחומי חיים נרחבים וניתן לראות עד כמה חשוב לבחור נוטריון אמין ובעל ניסיון שיוכל לא רק להעניק אישורי נוטריון נדרשים אלא גם לסייע ולכוון את הלקוח לגבי האישורים הנדרשים לטובת תרחישים שונים ומגוונים. ניסיון רב, מקצועיות וידע עשויים לסייע במקרים מורכבים ולשפר את עבודתו של הנוטריון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI