דף הבית מחשבים וטכנולוגיה טכנולוגיות חדשות תוצאות טובות לדאסו סיסטמס ברבעון הראשון של 2016
תוצאות טובות לדאסו סיסטמס ברבעון הראשון של 2016
אורית בלום 24/04/16 |  צפיות: 8907

2016 First Quarter Financial Highlights

(unaudited)

*In constant currencies

"האימוץ של 3DEXPERIENCE ממשיך להאיץ ככל שחברות רואות את העוצמה של הפלטפורמה ואת הערך של הפתרונות שלנו", אמר ברנרד שארלס, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס.

"רבעון זה היה דינאמי מאוד עבור 3DEXPERIENCE, עם מספר זכיות בלקוחות המציגות את היכולת של פלטפורמת 3DEXPERIENCE לנהל מורכבות וגיוון - דאגה גוברת בקרב לקוחותינו. זהו גורם משותף של מגזרים רבים, אשר הודגם היטב בזכיות שלנו ב- IPSEN, DCNS ו- ERICSSON, שם היכולת שלנו לייצר אינטגרציה של מערכות מורכבות בפלטפורמה אחת, הייתה גורם מבדל מרכזי".

"בנוסף, ENOVIA בשילוב פלטפורמת 3DEXPERIENCE מציגה את היכולת שלה לענות על הדרישות החיוניות של לקוחותינו. כתוצאה מכך, ENOVIA צמחה יפה גם בהכנסות וגם מבחינת דריסת רגל בשוק עם זכיות תחרותיות".

"חשוב לציין כי כישרונות המחקר והפיתוח שלנו, המהווים יותר מ- 40% מהמשאב האנושי שלנו, נמצאים בלב התהליך להוצאת החזון והאסטרטגיה שלנו אל השוק. בקרב קבוצה זו נמצא המיזם הוותיק שלנו 3DPLM, שלאחרונה הכרזנו על תוכנית לאינטגרציה מלאה שלו בתוך דאסו סיסטמס, ואנו מצפים לקבלו בברכה מאוחר יותר השנה".

2016 First Quarter Financial Summary

(unaudited)

*In constant currencies

· סך הכנסות IFRS גדל ב- 6%. סך הכנסות non-IFRS גדל ב- 5%, עם צמיחה של 4% בהכנסות תוכנה וצמיחה בהכנסות משירות של 7% (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

· החברה חוותה ביצועים טובים במגוון תעשיות במהלך הרבעון, במיוחד בהיי טק ובמגזר הים והחוף, על בסיס אימוץ 3DEXPERIENCE מצד חברות גלובליות מובילות בתעשיות אלה.

· ביצועים אזוריים non-IFRS היו דומים בשלושת האזורים בעולם, אבל שיקפו תוצאות מעורבות בתוך האזורים השונים. צמיחה בהכנסות non-IFRS של 4% באמריקה הובלה על ידי צפון אמריקה. באירופה, הכנסות non-IFRS צמחו ב- 4%, כשדרום ומרכז אירופה מספקות את הצמיחה החזקה ביותר. צמיחה של הכנסות non-IFRS ב- 5% באסיה הובלה על ידי סין. אירופה מהווה 42% מסך הכנסות non-IFRS, יבשות אמריקה 31% ואסיה 27% (כל השוואות הצמיחה במונחי מטבע קבוע)

· בהתאם לציפיות, תוצאות של הכנסות מרישיונות חדשים נטמעו במהלך הרבעון הראשון עם ירידה של 3% על בסיס non-IFRS, במונחי מטבע קבוע, המשקפים בסיס השוואה גבוה מאוד וכן ציפיות להמשך שנת 2016.

· הכנסות non-IFRS מרישיונות תקופתיים, תחזוקה והכנסות אחרות הקשורות בתוכנה גדלו ב- 7% במונחי מטבע קבוע. הכנסות חוזרות מתוכנה, המהוות 74% מכלל הכנסות התוכנה ברבעון הראשון של 2016, ביצעו היטב, כשהן משקפות צמיחה חזקה בהכנסות ממנויי תחזוקה ברחבי העולם וצמיחה מחודשת במנויי השכרה.

· על פי קו מוצרים ועל פי בסיס non-IFRS, הכנסות מתוכנת CATIA גדלו ב- 5% על בסיס צמיחה דו ספרתית ברישיונות חדשים. הכנסות תוכנת ENOVIA צמחו ב- 11% בהובלת צמיחה של 30% בהכנסות מרישיונות חדשים. הכנסות מתוכנת SOLIDWORKS גדלו ב- 8% כתוצאה מצמיחה חזקה במנויי תחזוקה. הכנסות מתוכנה אחרת ירדו ב- 2%, כשהן משקפות ירידה בעסקאות גדולות ברבעון הראשון של 2016 בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת. (כל השוואות הצמיחה במונחי מטבע קבוע)

· רווח תפעולי IFRS גדל ב- 11%. רווח תפעולי non-IFRS גדל ב- 6% ל- 181.7 מיליון יורו ברבעון הראשון של 2016, המשקף צמיחה בהכנסות ושיפור תפעולי. שיעור הרווח התפעולי non-IFRS גדל ל- 26.2% ברבעון הראשון של 2016, מ- 25.8% ברבעון המקביל בשנה שעברה, והוא משקף צמיחה ברווח תפעולי של כ- 60 נקודות בסיס נקי מכל השפעת מטבע.

· רווח נקי למניה מדוללת לפי IFRS גדל ב- 30% ל- 0.35 יורו למניה, בהשוואה ל- 0.27 יורו למניה ברבעון הראשון 2015. רווח נקי למניה מדוללת non-IFRS גדל ב- 19% ל- 0.51 יורו למניה עם השפעה של 5 סנט הקשורה לרכיב המס שאוזכר לעיל. ברבעון הראשון של 2015, רווח נקי למניה מדוללת non-IFRS הסתכם ב- 0.43 יורו.

המלצה על דיבידנד מזומנים

דירקטוריון החברה קבע מפגש משקיעים שנתי ב- 26 במאי, 2016, והמליץ על דיבידנד למניה בשווי של 0.47 יורו למניה עבור שנת הכספים שהסתיימה ב- 31 בדצמבר, 2015, המייצג גידול של כ- 9% בהשוואה לשנה הקודמת.

תחזית עסקית

תיבו דה טרזונט, סמנכ"ל הכספים של דאסו סיסטמס, אמר: "ההכנסות שלנו משקפות היטב את המסגרת ששרטטנו בכניסה לרבעון הראשון, אשר הובילה לסך הכנסות המגיע לקצה הגבוה של טווח הציפיות שלנו. הדבר מבטא שיפור בשיעור הרווח התפעולי של 60 נקודות בסיס בביטול השפעות מטבע, עמידה בקו אחד עם היעד שלנו לשנה המלאה, והתקדמות טוב ברווח למניה ובתזרים התפעולי".

"אנו ממשיכים לחזק את החיזוי של המודל הפיננסי שלנו, עם מיקוד מתמשך בהכנסות חוזרות מתוכנה. במהלך הרבעון, הכנסות חוזרות מתוכנה גדלו ב- 8% במונחי מטבע קבוע והן והם מהווים 74% מסך הכנסות התוכנה. בהתאם לציפיות, תוצאות של רישיונות חדשים משקפים בסיס גבוה להשוואה וכן ציפיה להשקעות מצד הלקוחות בחלק המאוחר יותר של השנה. במקביל, הרבעון משרטט היטב את התאוצה הנבנית, עם גידול של 33% בהכנסות מרישיונות 3DEXPERIENCE חדשים במונחי מטבע קבוע".

"בהתבסס על התוצאות הפיננסיות שלנו והתחזית אנו מאמתים את היעדים הפיננסים שלנו ל – 2016 ומותירים אותם ללא שינוי למרות ספיגה של התנגדות נוספת ממספר שערי מטבע".

היעדים הפיננסים של החברה לרבעון השני של 2016 ולשנה המלאה הם כדלהלן:

· יעד לסך הכנסות non-IFRSלרבעון השני של כ- 735-745 מיליון יורו, בהתבסס על השערות שערי חליפין בהמשך. רווח תפעולי non-IFRS של בין 29% ל- 30%. רווח למניה non-IFRS של כ- 0.53 יורו ל- 0.55 יורו.

· יעדי צמיחה בהכנסות non-IFRS ל- 2016 של כ- 6-7 אחוזים במונחי מטבע קבוע, עם 2.985 מיליארד יורו עד ל- 3.015 מיליארד יורו (בהתבסס על השערות שיעורי מטבע של 2016 המפורטים בהמשך)

· רווח תפעולי non-IFRS ל- 2016 של כ- 31%, בהשוואה ל- 2015 עם שיעור רווח תפעולי non-IFRS של 30.8%

· רווח נקי למניה non-IFRS ל- 2016 של כ- 2.40 יורו, המשקף יעדי צמיחה של כ- 7%, כפי שדווח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורית בלום


 


מאמרים נוספים מאת אורית בלום
 
Automat-IT הוכרזה כ- AWS DevOps Competency Partner
Automat-IT, חברה מובילה בתחום ה- DevOps והענן, מקבוצת מלם תים, גאה להודיע כי הוסמכה כשותף ביכולות DevOps של AWS, במסגרת תכנית AWS DevOps Competency. מדובר בהכרה טכנולוגית יוקרתית, שזכו לה עד היום רק שתי חברות ישראליות נוספות ופחות מ- 250 חברות ברחבי העולם.

מלם תים זכתה בפרס שותף מצטיין של חברת סיסקו לשנת 2020
קבוצת מלם תים גאה על זכייתה בפרס שותף השנה של סיסקו (Cisco) דרום אירופה לשנת 2020: Technology Excellence Partner of the Year Enterprise Networking & Cloud. הפרס החשוב, מהווה הוקרה והכרה בהישגים המשמעותיים של מלם תים לאורך השנה החולפת, ובהובלה ביישום פתרון Cisco Meraki, פלטפורמה לניהול רשתות בענן. השנה הוענק הפרס באופן וירטואלי, במסגרת כנס השותפים השנתי של סיסקו - Cisco Partner Summit Digital Awards 2020.

מלם תים מייצגת פתרון טכנולוגי מתקדם הוליסטי לבחינות מרחוק – Proctortrack מבית Verificient
בתקופה זו, בה מתקיימים הלימודים מרחוק, ישנה חשיבות רבה ביעילות תהליך הלימוד בכלל וביצוע בחינות מרחוק, בפרט. תחום זה דורש תשומת לב מיוחדת מאחר ומדובר על כיתות גדולות, תלמידים בגילאים שונים והצורך בפיקוח ובדיקת הצלחת התהליך. קבוצת ה- IT מלם תים נענתה לאתגר ולאחר מחקר בחרה לייצג את Proctortrack מבית Verificient הנחשב לפתרון מתקדם, מאובטח ונוח לשימוש, ליישום בחינות מרחוק.

מלם תים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase
מלם תים, קבוצת ה- IT הגדולה והמובילה בישראל, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase, ספקית מסד נתונים NoSQL ותייצג את פתרונותיה המתקדמים והאיכותיים בישראל.

מי דואג לטפל לך בנכס בימי הקורונה?
08/07/20 | נדל"ן
מאות אלפי דירות להשכרה קיימות בישראל (600,000 על פי נתוני הלמ"ס בשנת 2014). בעלי הדירות הם אנשים שרכשו דירה להשקעה, יורשים או תושבי חוץ המחזיקים בדירות גם בישראל. החזקת דירה להשכרה אינה פשוטה כלל וכלל

יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm: ה- IoT מגשים את ההבטחה - 58% מהחברות מיישמות IoT, 57% דיווחו על החזר גבוה על ההשקעה
לאורך 7 שנים, ביסס את עצמו סקר IoT Business Index של The Economist Intelligence Unit (EIU) כמחקר המשמעותי והעמוק ביותר של צמיחת ה-IoT. מחקרים קודמים סיפקו מבט מעמיק באשר לקושי הגדול של ארגונים – כולל מגזרים קמעונאות, עסקים ותעשייה – לפרוץ את המשוכות הטכנולוגיות והכספיות של ה- IoT. אבל הדוח החדש צופה שינוי משמעותי בעשור הנוכחי ומעריך כי חסמי האימוץ יוסרו לרוחב כל המגזרים

חברת Priority Software וחברת PRODAC Systems חתמו על הסכם לשיתוף פעולה טכנולוגי עבור לקוחות תעשייתיים בעולם
, חברה בינלאומית מובילה לפתרונות ERP חתמה על שותפות טכנולוגית עם PRODAC Systems, ספקית של פתרונות MES ( - Manufacturing Execution Systemמערכות חכמות לניהול ושיפור הייצור) חדשניים עבור מפעלי ייצור בישראל ובעולם. השותפות תאפשר לשתי החברות להציע פתרון חדשני, המשלב את היכולות של שתי החברות ומספק מענה לכל

סקר אוהדי הכדורגל של Booking.com לקראת יורו 2020: כחמישית מהישראלים מוכנים לאבד את עבודתם בשביל לנסוע לחו"ל לצפייה בגמר היסטורי של אירוע ספורט
ענקית התיירות Booking.com, שותפת האירוח והאטרקציות הרשמית של UEFA EURO 2020TM, ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב-12 מדינות באירופה (גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, בריטניה, רוסיה, בלגיה

מהפכה בתחום הדגרת הביצים: LIVEgg הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשנית המקצרת את הזמן הנדרש לזיהוי פוריות ביצים בהדגרה
LIVEgg מפתחת טכנולוגיה פורצת דרך אשר נועדה לייעל את תהליכי הדגרת הביצים וגידול העופות, להביא להתייעלות פיננסית משמעותית שעשויה להוזיל את מחיר הביצים ואף למנוע הרג מיותר של אפרוחים. היכולות האלקטרואופטיות הייחודיות של החברה מזהות את פוריות ביצי הרבייה כבר ביום החמישי להדגרה ומתקרבות

תחרות המארחים הטובים ביותר
ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור בין מטיילים למגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח נהדרים, חוויות ואפשרויות תחבורה נוחות, הכריזה לאחרונה על השקת המהדורה השלישית של תחרות Booking Heroes. במסגרת התחרות, החברה מזמינה את לקוחותיה לספר לעולם על מארחים שהפכו את הנסיעה שלהם לבלתי נשכחת. תחרות Booking Heroes היא דרכה של החברה לציין לטובה מארחים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI