דף הבית חינוך ולימודים לימודי שפות תרגום טכני - מקצוע ייחודי
תרגום טכני - מקצוע ייחודי
dadon 26/05/15 |  צפיות: 10175

תרגום טכני הוא מקצוע ייחודי הדורש התמחות ספציפית. לא כל חברה אשר מספקת שירות בתחום התרגום (כמו למשל חברות אשר מספקות תרגום מסמכים) יכולה לתת שירות בתחום הטכני. לרוב, התרגום הטכני נדרש על ידי חברות היי טק וכל חברה אשר מבקשת תרגום שכזה מצפה לתרגום ברמה הגבוהה ביותר ולתרגום אשר עונה על כל הדרישות השונות שלה מבחינת השפה. תהליך התרגום כולל מספר שלבים:

  • תרגום

  • עריכה והגהה

  • הגשה

בעת בחינת החברה שתבצע את התרגום יש לבדוק כי היא מעסיקה רק מתרגמים מנוסים בתחום וכי היא מבצעת את שלושת השלבים כדי שאתם תוכלו לקבל את התמורה הטובה ביותר עבור התרגום.

תרגום טכני - שלב ראשון

השלב הראשון של התרגום הטכני הוא פשוט ביצוע התרגום עצמו. התרגום חייב להתבצע בהתאם לכללים הנדרשים והוא חייב להיות מקצועי. ההבדל בין תרגום טכני לתרגום רגיל הוא במקצועיות הנדרשת במונחים השונים וכן בכללי התרגום. לכן, כאשר בוחרים בחברת תרגום יש לבחון כי היא מקצועית בתחום הטכני וכי המתרגמים בעלי ניסיון בתחום.

עריכה והגהה - שלב שני

לאחר ביצוע התרגו הראשוני החברה מבצעת הליך עריכה והגהה. פעמים רבות התרגום הולך לאנשים מחוץ לחברה ולכן חשוב לבצע עריכה והגהה ולבחון כי כל חלק בתרגום מושלם. חשוב לבחון כי כל נקודה ופסיק נמצאים במקום וזאת מעבר לתרגום המונחים עצמם. תרגום טכני מחייב שהמפרטים יהיו מושלמים וכל זה בלי לוותר על עריכה והגשת מסמך ברמה הגבוהה ביותר.

הגשה - שלב שלישי

גם לאחר הגשת התרגום יש לזכור שהחברה פתוחה לתקשורת ולכן אם יש צורך בתיקון או שינוי הוא יתבצע. המטרה היא לספק את התרגום בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לדעת שאם יש לחברה המזמינה הערות היא מוזמנת להעביר אותן לחברת התרגום. בהזמנת תרגום שהוא טכני חשוב לדעת כי אם תצטרכו החברה תערוך שינויים במסמכים. חשוב לזכור כי פעמים רבות לא רק החברה רואה את התרגום אלא גם לקוחותיה או אלו שבאים איתה במגע ולכן לכל מילה ולכל סימן בתרגום יש משמעות גבוהה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.

הלב של הבית שלכם: סלון מעוצב
עיצוב הבית הישראלי הממוצע מציע מטבח רחב ידיים, חדרי שינה מזמינים, חדר שירותי פונקציונאלי וקטן, וסלון רחב ידיים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI