דף הבית בידור ופנאי תחביבים חשיבות תכנון בריכות נוי
חשיבות תכנון בריכות נוי
ubebig@gmail.com 16/05/15 |  צפיות: 11089

בריכות נוי מוסיפות הרבה לכל בית וגינה, בריכות נוי מוסיפות אווירה פסטורלית והרבה יופי וחן. עם זאת על מנת להשיג פריט מרהיב שכזה יש לבחור בין שתי האופציות הבאות: או שמזמינים חברה שמתמחה בנישת בריכות נוי והיא כבר מעניקה שירות מא' ועד ת' כך שהתוצאה מצריכה רק תחזוקה שוטפת, או שלחלופין ניתן לפעול לבד מא' ועד ת' על מנת לזכות בבריכת הנוי הרצויה.

שתי אופציות עבור תכנון בריכות נוי

אם אתם מאלו שבוחרים באופציה השנייה ועל כן בוחרים להקים לבד בריכת נוי, נראה שעליכם לקבל כמה החלטות מהותיות. ראשית יש להבין האם מדובר על בריכת נוי שעשויה מיצירת בטון או שמא מדובר על בריכת נוי שעשויה מיריעות PVC, פיברגלס או פלסטיק- כאשר לכל אופציה היתרונות שלה לצד השלכות שנוגעות להיבט התקציב ולאופי המיקום.

שיקולים מקדימים

תכנון של בריכות נוי אינו נוגע רק לנראות, לעלות ולחומריות, אלא גם להיבטים סביבתיים שעליהם יש לתת את הדעת בטרם בוחרים במיקום. כלומר תכנון בריכות נוי מצריך להתייחס לקרבה של עצים נשירים אל הבריכה, (שלכת עשויה גם לפגוע באסתטיקה וגם באיזון האקולוגי- כיוון שהעלים מכילים אמוניה רעילה שעשויה להשתחרר אל מי הבריכה) כמו כן לאתר ולמנוע נזילות בכל מחיר

דגשים לגבי תכנון בריכות נוי

יש להיות מודעים לכך שתכנון בריכות עבור נוי הנו רק השלב הראשוני, אך לאחר מכן יש לטפל בבריכות, הן על מנת להבטיח שהמראה נשאר אידאלי ומעניק את האפקט המרבי הרצוי והן על מנת להבטיח שהבריכה אינה הופכת למושבת יתושים שתעיק על חיי השגרה. כמו כן בעת תכנון בריכות נוי יש לקחת בחשבון שככול שהיא יותר עמוקה, כך היא דורשת מערכות ניקוי יותר משוכללת ויותר יקרות ועל כן אם יש בעיית תקציב או שפשוט מבקשים לחסוך, הרי שמוטב לבחור בבריכה שאינה עומדת על יותר מ50 ס"מ ואינה ארוכה יותר ממטר וחצי. לסיכום, תכנון בריכה עבור נוי מאוד משמעותי ויציאה לדרך ללא תכנון בקלות עשויה להתגלות כטעות. על כן אם ממהרים להגשים חלום, יש לעצור ולעבור היטב על תכנון מוקפד וראוי.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ubebig@gmail.com


 


מאמרים נוספים מאת ubebig@gmail.com
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI