דף הבית רפואה ובריאות בריאות הנפש טיפול בלוגותרפיה, ההתחלה
טיפול בלוגותרפיה, ההתחלה
יחי כהן 17/12/14 |  צפיות: 9292

טיפול בלוגותרפיה הינו פרי פיתוחו והמצאתו של רופא וינאי בשם ויקטור פרנקל. ספרו המפורסם "האדם מחפש משמעות" מתאר ויקטור פרנקל מקרה בו טיפל ברופא מבוגר שסבל מדיכאון חמור. הסיבה לאותו דיכאון היא מותה של אשת הרופא. אותו דיכאון נמשך שנתיים עד אשר נפגש הקשיש עם ויקטור פרנקל, וויקטור שאל אותו: אם הוא היה נפטר לפניה איך אז היא הייתה מרגישה לדעתו? הקשיש ענה שאשתו הייתה סובלת סבל רב, אז אמר לו ויקטור כי על ידי כך שהיא נפטרה קודם הוא חסך ממנה סבל רב..., טיפול בלוגותרפיה כולו מסתכם באמרה זו, ניתנה משמעות לסבל של הקשיש, משמעות זו עזרה להבין ולשאת את היגון טוב יותר. טיפול בלוגותרפיה משמעו טיפול במתן משמעות חדשה לחיים ולמצבים רגשיים בהם אנו נמצאים, לוגו = משמעות, תרפיה = טיפול.

טיפול בלוגותרפיה, המשמעות

טיפול בלוגותרפיה למעשה היא הבנה פילוסופית שמשולבת רוחניות, הרבה יותר מאשר שיטה מוגדרת לטיפול. ויקטור פרנקל מעולם לא הגדיר באופן חד משמעי מהי הדרך לטיפול בלוגותרפיה. האפשרות של פסיכואנליזה עם ניתוח חלומות ושימוש באסוציאציות חופשיות כל אלו יכולים לשמש ככלי בידי הלוגותרפיסט. טיפול בלוגותרפיה מאפשר גם טיפול בחרדות כאשר ויקטור פרנקל המליץ שמבקרי חרדה מומלץ להשתמש בשיטת הכוונה הפרדוקסאלית, שיטה זו להבדיל מטיפול בלוגותרפיה למעשה דוחפת את המטופל לבצע את הפעולות שמהם הוא חושש וחרד מכל, לדוגמה אם ישנה חרדה מכלבים אז ההמלצה היא לשהות בקרבת כלבים ואף לאמץ כלב.

טיפול בלוגותרפיה, המשמעות היא ערך הישרדות

טיפול בלוגותרפיה לפי ויקטור פרנקל למעשה יוצרת משמעות שעבורה כדאי לחיות, לכן טיפול בלוגותרפיה מלמד את המטופל למצוא משמעות חדשה למצבים בו הוא נמצא. יתרה מכך טענתו של פרנקל היא שהאדם המחפש משמעות נותן ערך שונה במצבים שונים כלומר בריאות עבור החולה היא משמעות נעלה לעומת אדם בריא שהבריאות היא מובנת מאליה, טיפול בלוגותרפיה למעשה מבין את צורכי המטופל ועוזרת לו להרחיב את שדה ראייתו על מנת שיוכל למצוא ולהתאים משמעויות חדשות לחייו ולמצבים בוא הוא נמצא.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI