דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
ברטה חני 14/09/14 |  צפיות: 3400

יש חדשות בתחום אמצעי הקירור והחימום לבתים פרטיים, למבנים גדולים ולמוסדות והם נקראים משאבות חום צ'ילרים. כולם יסכימו כי רמת החיים אשר נהוגה היום היא כזאת שעצם הקיום של מיזוג אוויר הוא חובה בכל מקום, וזה הפך לסטנדרט גם בבתים פרטיים וגם בבתי עסק. בגלל שמדובר בפריט שהוא הכרחי והשימוש בו ממושך אנו נרגיש זאת בגובה חשבונות החשמל, כלומר כאשר זמן הצריכה עולה - עלות הצריכה גם היא עולה בהתאם.

צריכת האנרגיה היא בעיה אשר אנחנו שומעים עליה לאחרונה לא מעט, מדובר בעניין קריטי הקשור לאיכות הסביבה וביצירת אנרגיה אשר מזהמת גם את האוויר וגם את הקרקע. נכון להגיד שכאשר אנחנו נהנים מאיכות חיים ונוחות מקסימלית, יש מי שמשלם את המחיר הכלכלי והאקולוגי. לאור העובדות הללו, נוצרו פיתוחים בעניין אשר מאפשרים לנו לתעל את הצריכה מבלי לפגוע בנוחות שלנו.

מיזוג אוויר צ'ילרים הם מכשירים בעלי שיטה מהפכנית אשר שדרגה את אמצעי הקירור שהיו קיימים עד אז, ומתאימים במיוחד למבנים גדולים כשל משרדים, מפעלים, בניינים וגם לבתים פרטיים אשר נמצאים על שטח רחב.

המבנה של מיזוג אוויר צ'ילרים

קיימים שני סוגים של מערכות צ'ילרים: בעלי טכנולוגיה מכאנית ובעלי טכנולוגית ספיגה. ישנן מערכות קירור אשר בדומה למשאבות חום פועלות באמצעות מנוע של מדחס חשמלי, וישנן אשר חוסכות לחלוטין את עלות הצריכה החשמלית, אך מעלות את עלות צריכת המים, ופועלות על פי טכנולוגית ספיגה.

חשוב לציין כי עקרון הפעולה של שתי המערכות נחשבות חסכוניות בחשמל ובאנרגיה, ומערכות אלו מבטיחות תפעול ועמידות לאורך שנים, ומדובר בניצול אנרגיה כפולה. באמצעות משאבות חום וצ'ילרים הסופחות אליהן את החום הקיים בסביבה ושימושו בתהליך העבודה, ניתן להבטיח קירור וחימום בכל הבית לכל אורך היום.

המבנה של הצ'ילרים מורכב ממערכת סגורה ונרחבת של חלקים אשר ביחד יוצרים את התפעול המקסימלי ומאפשרים שילוב של צריכה מינימלית עם הנאה מקסימלית, באמצעות קליטת אוויר ופליטתו תוך חימום או קירור מים הנמצאים בתוך מערך של צינורות הנמצאים בכל רחבי המבנה. המערכת מורכבת ממשאבות, מפוח, מעבה, מקפיא, צנרת וכלי לאגירת מים, אשר למעשה זרימת המים מהווים את הגורם המקשר בין כל היחידות והגורם המבצע את המעבר בין הקירור לחימום וליהפך. כמו כן, ניתן לווסת את הטמפרטורה על פי הצורך ולשלוט באזורי החימום והקירור בבית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ברטה חני


 


מאמרים נוספים מאת ברטה חני
 
ייעוץ עסקי הכרחי לטובת העסק
הקמת עסק היא החלום של אנשים רבים, אשר מרגישים מסיבות שונות שזהו המקום שלהם להתפתח ולצמוח ממנו, אך העובדה כי הנכם בעלי בטחון בידע מקצועי בתחום שלכם ומלאי אמביציה – לא אומר בהכרח כי אתם יודעים לנהל את העסק. ייעוץ עסקי הוא דבר הכרחי לכל עסק, בכל תחום ובכל גודל, על מנת ללמוד על החולשות של המקום, לטפל בעניינים הכספיים, לטפל בחלוקת התפקידים בחברה ועוד, וכך לצאת לדרך חדשה ויציבה.

עוברים דירה עם עבודות מנוף
07/11/14 | תעשייה
פעולת העברת דירה, בית עסק או מפעל היא פעולה מורכבת ואתם צריכים לידכם חברה מקצועית אשר תבצע את העבודה בבטיחות, ביעילות ובמקצוענות. בנוסף, היא צריכה לתת את הדעת על זמני העברה ולתת פתרונות בשטח לעבודות מנוף במידה ומדובר בציוד כבד לנשיאה או הרמה לגובה רב.

משאבות חום אינוורטור
משאבות חום אינוורטור הן כיום אמצעי החימום המתקדם ביותר בעולם והדבר לא מפתיע אודות וליכולתן. הן מספקות אוויר חם / קר בצורה נעימה תוך איוורור לשמירה על סביבה נעימה ולא יבשה כמו מערכות חימום אחרות, ובנוסף בעל יכולות לספק גם מים חמים ללא המתנה וללא הגבלה.

כלי עבודה חשמליים – בעלי חיבור חשמלי או נטענים?
עולם הכלי עבודה השתנה מאוד בשנים האחרונות, והיום ניתן למצוא יותר ויותר מכשירים אשר פועלים על ידי הטענה במקום חיבור לנקודת חשמל עם כבלים מארכים וללא הפעלת מאמץ כפי שהכרנו עם מכשירים מכניים.

נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
עולם הקירור והחימום עבר מהפכות רבות וכיום לא קיים המקום בו אין משתמשים במיזוג אוויר, ועקב השימוש התכוף במערכות לקירור עלו בהתאם גם הוצאות החשמל ובזבוז האנרגיות. צ'ילרים הם האופציה החסכונית ביותר הקיימת היום והם שינו את עולם הקירור כפי שהכרנו אותו עד כה.

מעמיס טלסקופי – למה הוא משמש
17/07/13 | רכב
מעמיס טלסקופי נועד לשאת משקלים כבדים ומכאן שמו. למעמסי זרוע שנעה בצורה אופקית ואנכית. להפעלת מעמיס טלסקופי נדרשת תעודת הכשרה לכך. משמש לעבודות הנדסיות שונות, עבודות בניין, חקלאות ועוד.

כסאות גלגלים ממונעים מהם ולמי הם מיועדים?
כסאות גלגלים ממנועים הם קלים יותר לתפעול עקב המנוע אשר מניע אותם. בכסאות מזג זה המשתמש לא מפעיל לחץ על הידיים. בעזרתם ניתן לנוע בדרכים משובשות יותר ולאו דווקא במשטחים ישרים, מאפשרים למשתמש לטייל ולקיים אורך חיים רגיל.

מנעולנים – מתי אנו זקוקים להם?
מנעולנים מקצועיים ואמינים מאוד קשה למצוא. חשוב מאוד לבדוק את בעל המקצוע ולקבל המלצות על המנעולן אשר אנו מזמינים לבתינו. אסור לשכוח שהמנעול אשר בדלת הכניסה שלנו הוא הגורם המפריד בינינו לבין בחוץ והמנעול הוא זה שמשרה בנו ביטחון לשהות בבתינו ללא חשש. מנעולן מיומן ואמין יספק את השרות במהירות כשכל הכלים הנדרשים עומדים לרשותו. זכרו – בדקו וקבלו המלצות על מנעולנים אמינים אשר עושים את עבודתם במקצוענות!

מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
עוסק מורשה זוהי האלטרנטיבה הנוחה והפשוטה ביותר בעת הקמת עסק. הרבה יותר קל לפתוח עסק כעוסק מורשה מאשר כחברה, גם תהליך הפתיחה קל יותר וגם אם חלילה ייכשל קל מאוד לסגור את העסק. מצד שני, עוסק מורשה הוא הרווח ביותר. לפני פתיחת עסק חשוב מאוד להיוועץ עם יועץ מס ולקבל את ההחלטה הנכונה לפתיחת העסק, עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.

כל מה שרציתם לדעת על מעמיסים טלסקופיים
29/05/13 | רכב
מעמיסים טלסקופיים מהווים חלק מציוד מכני הנדסי. תקפידו של המעמיס הטלסקופי הוא לשאת עומדים גדולים ומיועד לאתרי בניה, לעבודות עפר וכל העבודות ההנדסיות למניהן. למעמיס זרוע טלסקופית אשר נועה בשני מישורים, אופקי ואנכי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI