דף הבית חוק ומשפט כללי מה זה תרגום נוטריון?
מה זה תרגום נוטריון?
הדס כהן 01/09/14 |  צפיות: 2699

מה זה תרגום נוטריון?

מקצוע הנוטריון קיים כבר שנים רבות בארץ ובעולם, והמקצוע הזה הוא בעצם הסבה ממקצוע עריכת הדין למקצוע הנוטריון. הנוטריון הינו עורך דין בהכשרתו שהוסמך לחתום על מסמכים, מסמכים שנכתבו ונחתמו על ידי אנשי מקצוע שונים וכל מה שהם צריכים הוא תוקף בבית המשפט. בית המשפט יוצא מנקודת הנחה שהנוטריון עבר על המסמכים הללו ובדק שהם אותנטיים, כמו גם ווידוא עם איש המקצוע שחתם עליהם שהוא מוסמך בתפקידו ושאכן הוא זה שחתם עליהם. לאחר שהנוטריון חותם על המסמכים הם הופכים לקבילים בבית המשפט.

למה צריך תרגום של נוטריון?

לעיתים, מסמכים משפטיים עוברים ממדינה למדינה ומסמכים מקצועיים כאלו שיוצגו בבית משפט בכל מקום בעולם צריכים תרגום נוטריון. התרגום על ידי הנוטריון מאשר את העובדה שכל מה שנכתב במסמכים הללו נכון ובית המשפט יכול להסתמך עליהם ככאלו שעורך דין במקצועו עבר עליהם ואישר אותם. תרגום נוטריוני לא חייב להתבצע על ידי הנוטריון עצמו אלא גם אם הוא חותם על המסמכים הללו בידיעה שמישהו שהוא סומך עליו תרגם אותם יהיה קביל. עדיף כמובן שהנוטריון יידע את שתי השפות לפני שהוא חותם על מסמך כזה שתורגם.

דוגמא

דוגמא אחת של תרגום נוטריוני ניתן למצוא בעולם הרפואה. נניח שאזרח ישראלי טייל בחו"ל ונפצע בתאונת דרכים ולאחר תאונת הדרכים חזר לארץ. לאחר זמן מה החלו להיות לו בעיות רפואיות בעקבות התאונה והוא רוצה לתבוע את חברת הביטוח שהשכירה לו את הרכב בחו"ל ובשביל זה הוא צריך מסמכים רפואיים שיעידו על מצבו הרפואי שהתדרדר ועל המסמכים הללו יהיה חתימה של נוטריון לאחר תרגום נוטריון. המקצוע ידוע בכל העולם ומוכר, ולכן ברוב המקרים חתימה כזו תתפוס בבית המשפט שם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI