דף הבית ביטוח ביטוח - אחר למה באמת צריך סוכן ביטוח? האמת שחברות הביטוח הישירות משתלות להסתיר מכם.
למה באמת צריך סוכן ביטוח? האמת שחברות הביטוח הישירות משתלות להסתיר מכם.
חיים כהן 23/08/14 |  צפיות: 9687
לפני הכל, נתחיל בסטטיסטיקה מתחום ביטוחי הרכב, המפקח על הביטוח מפרסם מדי שנה את הדו"ח שלו בנוגע לחברות הביטוח, היקף פעילותן, התחייבויות ועוד.

מדו"ח שנת 2013 שהתפרסם לאחרונה, בחרנו להביא לדוגמה את ענף ביטוח החובה לרכב. בחרנו דווקא את ענף זה, כדי שלא יבוא ה"חוכמולוג" אשר יטען כי הביטוח והיקפו שונה בין חברה לחברה, בביטוח חובה כולם זהים!

מתוך אותו דו"ח, נתח השוק של AIG ושל I.D.I (מחזיקה בביטוח ישיר וב-9 מיליון, אגב חברות אלו מסתירות את העובדה שזו למעשה אותה חברה - שערורייה בפני עצמה) הינו רק 10.5%.

כבר יותר מעשור, בכל הפסקת פרסומות בערוצים המסחריים חברות הביטוח הישירות "אוכלות לנו את הראש" וטוענות "למה לממן סוכן?" וכדאי לעשות ביטוח באופן ישיר ולחסוך בכסף.

למה באמת הציבור מצביע ברגליים ובוחר כן לעבוד עם סוכן?

 • האם הייתם פונים למס הכנסה עם הדו"חות השנתיים ללא סיוע של רו"ח?
 • האם הייתם מייצגים עצמכם בבית משפט ללא עורך דין?
 • האם הייתם מנסים לתקן את המזגן ללא טכנאי?

 • ככל הנראה שלא! אז זוהי בדיוק הסיבה שביטוח עושים אצל איש מקצוע ולא אצל מוקדן שירות.

  בגלל השירות

  לרכוש ביטוח כולם יכולים, אפשר בטלפון אפשר באפליקציה או במחשב... הבעיה היא כשניהיה ברגעים הקשים שלנו, בהם נזדקק לשירות אז מוקדני השירות יתחילו להעביר אותנו מאחד לשני ואילו חברת הביטוח תעשה את המקסימום כדי לא לשלם. רק סוכן הביטוח יהיה שם לצידנו ברגעים הקשים וילווה אותנו, יחסוך לנו את ההתנהלות מול נציגי השירות ויוודא שישלמו לנו את המגיע לנו. דרך אגב, לעיתים דיי קרובות (בביטוח בריאות 30% מהדחיות) – ידאג הוא שישלמו לנו גם לפנים משורת הדין...

  בגלל המקצועיות

  חברות הביטוח הישירות מפצירות בנו לחסוך כסף ולעשות הכל בשירות עצמי דרך האינטרנט, אנחנו נעשה, אולי במודע אולי בטעות נרכוש או נצהיר על דבר לא מדוייק וכשנצטרך נבכה כי בתביעה תדחה, הרי אנחנו לא סוכני ביטוח ולא מבינים בביטוח, אז למה נותנים לנו להיות כאלו?

  בחברות הביטוח הישירות אין גורם מקצועי אלא מוקדן השירות - לרוב מדובר בצעירים אחרי צבא או בסטודנטים שעברו הכשרה קצרה בתחום הביטוח. הם כמובן לא מכירים אתכם באופן אישי, אלא רק מתוך הנתונים שמופיעים עליכם במחשב. לעומתם, סוכן הביטוח שלכם מכיר אתכם באופן אישי, מדובר ביתרון גדול בפני עצמו, בו ידע הסוכן להתאים את התכנית על פי הצורך הביטוחי.

  בגלל ההכשרה והניסיון

  על מנת להתקבל לעבודה במוקד התביעות של חברות הביטוח הישירות, המועמדים צריכים לענות רק על הדרישות הבאות:

 • תודעת שירות
 • יכולת ביטוי ברמה גבוהה
 • יכולת עבודה בתנאי לחץ
 • יכולות למידה גבוהות
 • זמינות לקורס במשך חודש
 • קורס של חודש שלם???

  מסלול ההכשרה של סוכני הביטוח: לימודים, מבחנים, רישיון. תפקידו והכשרתו של סוכן הביטוח מוגדרים בחוק הפיקוח. לפי החוק, סוכן הביטוח משמש כמתווך בין המבוטחים למבטחים (חברות הביטוח), כלומר הוא עצמו לא מהווה צד בחוזה הביטוח. חוק הפיקוח מגדיר במדויק מי יכול להיות סוכן ביטוח ומהו התהליך שעליו לעבור. סוכן ביטוח מורשה עבר תהליך ארוך שכלל לימודים, בחינות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך והתמחות כבת שישה חודשים. רק בסיום תקופת ההתמחות והבחינות ניתן לסוכן רישיון "סוכן ביטוח מורשה". כמו כן, סוכני הביטוח נמצאים תחת הפיקוח של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

  הכשרה ארוכה זו מבטיחה שלסוכן הביטוח ידע מעמיק בתחום הביטוח שמאפשר לו לתת למבוטחים מענה מקיף, ענייני ויעיל, בעת רכישת הפוליסה ובמקרה של הפעלתה. חשוב שתדעו - סוכני הביטוח, פועלים בראש ובראשונה כדי לשמור על האינטרסים של המבוטחים, כלומר הלקוחות הקבועים שלהם, מול חברות הביטוח. זאת בניגוד למבוטחים של חברות הישירות שנאלצים להתמודד לבד מול המערכת הגדולה של חברות הביטוח הישירות ומול האותיות הקטנות.

 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח שיהיה זמין עבורכם באופן אישי 24 שעות, או מוקדן שהמשמרת שלו מסתיימת בעוד 1,2,3... ויעביר למוקדן אחר?
 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח בעל ניסיון ורמת מקצועיות גבוהה שיוכל להתאים את התכנית עבורכם, או מוקדן שפועל כמו רובוט לפי הנחיות המחשב שלו?
 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח בעל ידע מקצועי עשיר, רישיון והיכרות עם חברות הביטוח או מוקדן שעבר קורס של חודש שלם?
 •  

  רק סוכן הביטוח אישי יכול לדאוג ללקוח שלו, להכין אותו למצבים בלתי צפויים של החיים, ולדאוג לביטחון ולהגנה נאותה לו ולמשפחתו.  תכנון אישי ומקיף הינו הדרך היחידה להימנע מכפל ביטוח ולדאוג להגנה המקסימאלית.

   


  דירוג המאמר:

  תגיות של המאמר:

   חיים כהן


   


  מאמרים נוספים מאת חיים כהן
   
  השוואת ביטוחי חיים
  שלשה סוגי ביטוח חיים ישנם: פוליסת 'ריסק', 'חיסכון' והשלישית היא הפוליסה המעורבת במאמר הבא ננסה להסביר את ההבדלים ביניהם

  השוואת מחירי ביטוח ושרותים פיננסים
  אם אי פעם ניסיתם לעשות השוואה בין שני מוצרים או יותר ונעזרתם ברשת על מנת לקבל אינדיקציה, המאמר הזה בשבילכם.

  מדריך להשוואת מחירים בענפי הביטוח
  מי מאיתנו לא עמד בסופר מרקט והתלבט אם לבחור מוצר כזה או מוצר כזה? למה שלא נוכל לבצע השוואת מחירים לביטוח בדיוק באותה צורה?

  השוואת מחירי ביטוח חיים
  איך יכול להיות שבשנת 2015, בעולם בו המידע הינו נגיש לכל, עדיין לא קיימת דרך לעשות השוואת מחירי ביטוח חיים קלה ונוחה?

  הידעת? ביטוח סיעודי קבוצתי הולך להתבטל בסוף השנה
  במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

  למה באמת צריך סוכן ביטוח? האמת שחברות הביטוח הישירות משתלות להסתיר מכם.
  כבר יותר מעשור, בכל הפסקת פרסומות בערוצים המסחריים חברות הביטוח הישירות "אוכלות לנו את הראש" וטוענות "למה לממן סוכן?" וכדאי לעשות ביטוח באופן ישיר ולחסוך בכסף.

  איפה לעשות חיסכון לילד? האם חיסכון פיננסי בחברת ביטוח, פקדון בבנק או קרן נאמנות?
  במאמר זה ריכזנו את אפיקי חיסכון אשר עומדים לרשותנו בתקופת ריביות נמוכות, ומה היתרונות והחסרונות. איך תעזרו לילד לקנות דירה, להוצאות החתונה, או ללימודים באוניברסיטה?

  כפל ביטוח, מהו?
  בעולם בו אנו מקבלים שירות ממס' רב של גופים בתחום הביטוח, קיימת שכיחות גבוהה יותר לכפל ביטוח. כפל ביטוח למעשה הינו מצב בו למבוטח 2 ביטוחים אשר מטרתם להגן מפני אותו סיכון
       
   
  שיווק באינטרנט על ידי WSI