דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר ייפוי כוח נוטריוני – מתי נזדקק לו
ייפוי כוח נוטריוני – מתי נזדקק לו
הדס כהן 25/02/14 |  צפיות: 2524

לרוב, אנו מכירים שירותים נוטריוניים בהקשר אל תרגומים שונים או קבלת אישורים שונים לצורך אימות חתימה, אישור חיים של אדם מסויים או אישורים עבור הסכמים אישיים. אך עבודת הנוטריון הינה נרחבת וכוללת בתוכה לא מעט משימות השייכות אל חוק הנוטריונים. רבים לא יודעים, יפוי כוח הינו חלק נכבד מהתחומים בהם עוסק הנוטריון. יפוי כוח הינו אישור מהותי ביותר ואין לזלזל בו. החוק מקפיד מאד על אישור זה, ודורשת מעורבות של נוטריון חוקי. בדרך כלל, ייפוי כוח אינו דורש חתימתו של נוטריון אלא אם כן מדובר במקרים מיוחדים מאד. מיד נסביר איזה מקרים נזקקים אל יפוי כוח נוטריוני בחתימת נוטריון מורשה.

ייפוי כוח הינו מסמך אשר משמעותו היא משפטית חשובה מאד. בצד אחד, אדם פרטי או ארגון, מייפה את כוחו של אדם אחר לעשות בשמו ועבורו פעולות רלוונטיות אל המסמך. כמו ביצוע העברות בעלות, ביצוע תשלומים, קבלת סחורות וכד'. ישנם מקרים רגישים, בהם המחוקק מבקש מפורשות הפקה של ייפוי כוח נוטריוני אשר אינו מצריך חתימת עורך דין או חתימת נוטריון.

מתי צריך לערב נוטריון

החוק דורש יפוי כוח נוטריוני בשני מקרים: ייפוי כוח כללי, וכשמדברים על ייפוי כוח עבור עסקאות מקרקעין אשר מצריכות רישום בלשכת רישום מקרקעין בארץ (טאבו). שני מקרים אלה דורשים מסמכי ייפוי כוח חשובים ורגישים משפטית ומבחינת יכולת מיופה הכו. על כן, יש צורך ביפוי כוח נוטריוני.

ייפוי כוח הינו כלי אשר נותן אפשרות למיופה הכוח לבצע מגוון רחב של פעולות בשם המייפה. זאת סמכות משמעותית וחשובה מאד, על כן, הגיוני שתהיה דרישה להפקת ייפוי כוח נוטריוני. אותו עניין בעבור עסקאות מקרקעין, היות ואלו נושאים רגישים בעלי סכומים גבוהים ובעלי משמעות משפטית גדולה. חתימת נוטריון, תאשר כי נתינת ייפוי הכוח הוא תקין ונעשה בתנאים רלוונטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
ספירת מלאי לעסקים – ניהול נכון
18/01/22 | ניהול ידע
ניהול מלאי מקצועי לעסק הוא הפכית העסק ליעיל גם בימים בהם בעבר נאלצתם להשבית אותו. החדשנות כיום מגיעה לכל תחום אפשרי, גם כאשר מדובר על מערכות ניהול מלאי. אך על מערכות אלו יש להיות מותאמות בצורה אישית כל עסק ועסק, וזאת על מנת להימנע מתקלות עתידיות.

הערכת יהלומים – יהלום מזויף, לא תאמינו מה אפשר ללמוד עליו
ליהלום יש מוניטין חזק מאד שהולך לפניו. בעיקר כזה שמדבר גם על תחליפים לכסף, או כהשקעה. זאת בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים מנסים לזייף אותו. נכון שיש זיוף "טוב" שהוא זיוף עבור תכשיטים בלבד. אך יש גם זיוף בזדון. זיוף רע הוא זיוף שגורם לצרכנים לרכוש יהלום מזויף בשווי של יהלום אמיתי, כאשר הם חושבם ובטוחים שהיהלום שהם רוכשים הוא אמיתי לגמרי. לכן מקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.

מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI