דף הבית פיננסים וכספים הלוואות ניהול תזרים מזומנים - להיות או לחדול!
ניהול תזרים מזומנים - להיות או לחדול!
פגסוס פתרונות פיננסים 03/02/14 |  צפיות: 3009

חברות רבות נדרשות לסיוע בניהול תזרים המזומנים וניהול נכון של תמהיל האשראי.

לדוגמא חשוב-

זיהוי תאריכים בעייתיים: בדרך כלל ימי תשלום המשכורות והמסים נוטים להכביד על תזרים המזומנים של עסקים. ולכן בתקופות אלו רצוי להימנע מהוצאות נוספות. בקשו דחיית תשלום של יום-יומיים מהספק שלכם, לדוגמה.

זיהוי תאריכי הכנסות: יודעים מתי כסף צפוי להיכנס לחשבון העסק? תכננו את ההוצאות ליומיים-שלושה אחרי התאריך המיועד וכך תימנעו מבעיות תזרים בעת תשלום.

גבייה, גבייה, גבייה: רוצים להימנע מבעיות בתזרים המזומנים? וודאו שאין עיכובים בגבייה המתוכננת של העסק. אל תהפכו את הרדיפה אחר הכסף להרגל, שכן מדובר בהרגל קטלני.

ניכיון כרטיסי אשראי וצ'קים: מדובר בכלי לעת חירום בלבד, לכיבוי שריפות ולא לניהול היומיומי. אל תהפכו אותו לכזה.

ניתן לראות כי כ- 50% מהקשיים עימם מתמודדים עסקים קטנים ובינוניים יכולים להפתר באמצעות פתרונות מימון חכמים וגיוס הון המותאם לתזרים המזומנים, צרכי החברה ואופיה.

יש צורך לבין, כי גם במקרים בהם שיעור הריבית המשולמת מאד נמוכה, שווה לבדוק את היקף הוצאות המימון החודשיות והרכבן, שכן יתכן ולמרות הכל, משולמות הוצאות מימון חודשיות כבדות, בשל אשראי שרובו לטווח קצר ולאור חוסר שימוש במימונים משלימים - קרנות בערבות מדינה, פקטורינג, ליסינג לציוד ופתרונות פיננסיים נוספים.

לעיתים "חשיבה מחוץ לקופסא" יכולה לסייע לעסק להרחיב יכולות פיננסיות ולסייע להצלחה עסקית, התרחבות וצמיחה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פגסוס פתרונות פיננסים


 


מאמרים נוספים מאת פגסוס פתרונות פיננסים
 
ניהול תזרים מזומנים - להיות או לחדול!
03/02/14 | הלוואות
אז איך, במקום לקצור פירות מרווחי הפעילות העסקית, אתם מרגישים מועקה תמידית ומחנק תזרימי אשר מביאים ללחץ מצידו של הבנק "לסגור את המינוס" ומצמצום האפשריות להלוואות עתידיות?

איך יתכן שאינכם מצליחים לבטא את אותו רווח ואת המאמץ הכרוך בהשגתו, לרווח מוחשי – כזה הבא לידי ביטוי ביתרות הבנק.

הסיבה לכך נעוצה בעיקר בניהול תזרים מזומנים לקוי של ובאופן הפיכתו של הרווח החשבונאי למזומן.


הלוואות בערבות המדינה, הפתרון לעסקים בהקמה
עפ" נתוני התמ"ת, בישראל פועלים כ־450 אלף עסקים המוגדרים זעירים, קטנים ובינוניים ומעסיקים עד ל־100 עובדים. עסקים אלו מהווים יותר מ־99% מכלל העסקים במדינה, והם מעסיקים 55% מהעובדים במשק ואחראים ל־45% מהתל"ג. עם זאת, מרכז המחקר של הכנסת הראה כי בסוף 2011 עסקים אלו קיבלו רק 62.3% מההלוואות והאשראי שמחלקים הבנקים למגזר העסקי. הנתונים מראים כי העסקים הקטנים והבינוניים הם מגזר חלש בישראל, בשל: רגולציה רבה וקושי בקבלת אשראי. לכן קרנות בערבות המדינה הם הפתרון העיקרי לחברות בהקמה ועסקים קטנים ובינוניים.

פתרונות מימון ואשראי יצרתיים לליווי בניה
14/03/13 | נדל"ן
קיימים פתרונות מימון "מחוץ לקופסא" ליזמי נדל"ן פרטיים העונים על הקריטריונים ומעוניינים לבחון פתרון בנקאי אחר ואטרקטיבי

עסקים קטנים רשמו הרעה במצבם בשנת 2012 - התוצאות משקפות מציאות עגומה של ירידה בביקושים, שחיקה ברווחיות ומצוקת מימון הולכת וגוברת
מצוקת האשראי נותנת את אותותיה על פעילויות החברות בתעשייה. כ-75% מהחברות מדווחות כי נאלצו לצמצם בהשקעות בתגובה לקושי וכן מרבית החברות נאלצו לצמצם בהוצאות שונות לרבות קיצוצי שכר, צמצום שעות נוספות, משמרות ואף פיטורין.

תמ"א 38 - אפשרויות מימון ופתרונות פיננסיים
04/05/11 | הלוואות
קיימות מספר סיבות אשר עיכבו עד היום את "פריחת" פרויקטיי התמ"א 38, חלק מסיבות אלו הינם מדיניות הרשות המקומית במתן היתרי בניה, חוסר כדאיות כלכלית בדגש על הפריפריה, ובעיקר מימון - הצורך להעמיד הון עצמי בשיעור גבוה תוך קושי או אי יכולת לקבלת מימון ממוסדות בנקאים.

הלכה למעשה, ניתן כיום למצוא מימון לפרויקטים בתחום התמ"א 38, במקרים מסוימיים גם מימון בנקאי והשלמת הון, זאת תוך מתן פתרונות "מחוץ לקופסא" המאפשרים התמודדות עם בעיות משפטיות ומיסוי מורכבות ומעניקים בטוחות מספקות למלווים.


מימון - עצות עבור עסקים קטנים
04/03/11 | הלוואות
כל עסק או חברה נדרשים להשגת מימון לצורך פעילותם השוטפת וביצוע השקעות. הצלחת גיוס ההון תלוי פעמים רבות באופן הצגת העסק ומידת מחויבותך כבעליו לפעילותו. הכנת תכנית עסקית מקצועית ומצגת מושקעת, משפרים את הסיכויים לגיוס מוצלח.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI