דף הבית תחבורה ורכב רכב מעמיס טלסקופי – למה הוא משמש
מעמיס טלסקופי – למה הוא משמש
ברטה חני 17/07/13 |  צפיות: 3770

ציוד מכני הנדסי הינו שם כולל למגוון רחב של כלי עבודה, אחד מהם הוא המעמיס הטלסקופי. תחת הגדרה זו ניתן למצוא גם את הטרקטור, המלגזה, המנוף ועוד. כלים אלו הם כבדי משקל ומאופיינים במערכת גלגלים משוכללת ובשלדה חזקה. אופי עבודתם באתר העבודה דורש חוזק ועמידות. כלים אלו מובדלים משאר כלי הרכב באמצעות לוחית זיהוי שחורה וכמו כן ישנן מגבלות רבות בעת הפעלתם. כלים אלו אינם מורשים לנסוע בכבישי הארץ למעט בעת עבודה באתר, כמו לדוגמא חציית כביש. כלים אלו מאיטים את התנועה ולכן לרוב יובלו לאתר העבודה באמצעות גרר או כלי אחר שישא אותם.

 

המעמיס הטלסקופי הוא כלי בעל יתרונות רבים. צורתו דומה מאוד לצורת המלגזה ולכן גם תפקודו. מעמיס טלסקופי מאפשר העמסת חומרים ושינועם ממקום למקום. עם זאת, המעמיס מכיל גם זרוע טלסקופית ומשמש לרוב באתרי העבודה כמנוף. יתרון זה מאפשר לשאת את החומרים באמצעות המעמיס ולהרימם לגובה באמצעות הזרוע הטלסקופי. הזרוע מונחת בסמוך לתא המפעיל ומאפשר מקסימום שליטה בתנועות המנוף. כיום ישנם מגוון רחב של תוספות אשר ניתן לחבר לזרוע זו כמו סוגי כפות המאפשרות העמסה במגוון רחב של משקלים, או מאריך המאפשר לזרוע הטלסקופית להגיע לגבהים רבים יותר.

 

השימוש במעמיס טלסקופי מאפשר לחסוך זמן יקר בעת העבודה שכן יש באפשרותו לבצע הן את פעולת הנשיאה, השינוע וההרמה ללא החלפת כלי. כמו כן, יש הצורך במפעיל אחד לביצוע כל פעולות אלו. בעקבות אופי העבודה של הקבלן והעבודות המשתנות והמתחלפות לעיתים רבות הוא מעדיף לשכור מעמיס טלסקופי ולא לקנותו. מקרים בהם יש שימוש במעמיס במשך כל יום מימות השנה בחישוב מצטבר כדאי לקנות, אך לרוב זהו לא המצב. לכן, לפני בואכם לרכוש או להשכיר כלי זה מומלץ לקחת בחשבון מספר פרמטרים. הראשון הינו משקל העמסה נדרש, משקל זה משתנה מאופי עבודה אחד למשנהו ולכן, מעמיס טלסקופי קטן בגודלו מחירו יהיה זול יותר ממעמיס גדול. פרמטר שני, הינו אורך הזרוע הטלסקופית הנדרשת. כיום ניתן למצוא בשוק מעמיסים אשר זרועם ארוכה ומגיעה גם לגובה בניין בן 5 קומות. עם זאת, במידה ויש הצורך בזרוע קצרה לא מומלץ לרכוש מעמיס בעל זרוע ארוכה, שכן זה מיותר ויעלה יותר. פרמטר שלישי הינו הרדיוס אליה הזרוע צריכה להגיע מבסיס המכונה, היכן שיושב המפעיל ועד לקצה הזרוע. יש לשים לב כי ככל שהרדיוס גדל כך קטןהגובה אליה הזרוע הטלסקופית מגיעה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ברטה חני


 


מאמרים נוספים מאת ברטה חני
 
ייעוץ עסקי הכרחי לטובת העסק
הקמת עסק היא החלום של אנשים רבים, אשר מרגישים מסיבות שונות שזהו המקום שלהם להתפתח ולצמוח ממנו, אך העובדה כי הנכם בעלי בטחון בידע מקצועי בתחום שלכם ומלאי אמביציה – לא אומר בהכרח כי אתם יודעים לנהל את העסק. ייעוץ עסקי הוא דבר הכרחי לכל עסק, בכל תחום ובכל גודל, על מנת ללמוד על החולשות של המקום, לטפל בעניינים הכספיים, לטפל בחלוקת התפקידים בחברה ועוד, וכך לצאת לדרך חדשה ויציבה.

עוברים דירה עם עבודות מנוף
07/11/14 | תעשייה
פעולת העברת דירה, בית עסק או מפעל היא פעולה מורכבת ואתם צריכים לידכם חברה מקצועית אשר תבצע את העבודה בבטיחות, ביעילות ובמקצוענות. בנוסף, היא צריכה לתת את הדעת על זמני העברה ולתת פתרונות בשטח לעבודות מנוף במידה ומדובר בציוד כבד לנשיאה או הרמה לגובה רב.

משאבות חום אינוורטור
משאבות חום אינוורטור הן כיום אמצעי החימום המתקדם ביותר בעולם והדבר לא מפתיע אודות וליכולתן. הן מספקות אוויר חם / קר בצורה נעימה תוך איוורור לשמירה על סביבה נעימה ולא יבשה כמו מערכות חימום אחרות, ובנוסף בעל יכולות לספק גם מים חמים ללא המתנה וללא הגבלה.

כלי עבודה חשמליים – בעלי חיבור חשמלי או נטענים?
עולם הכלי עבודה השתנה מאוד בשנים האחרונות, והיום ניתן למצוא יותר ויותר מכשירים אשר פועלים על ידי הטענה במקום חיבור לנקודת חשמל עם כבלים מארכים וללא הפעלת מאמץ כפי שהכרנו עם מכשירים מכניים.

נהנים בקיץ עם מיזוג אוויר צ'ילרים
עולם הקירור והחימום עבר מהפכות רבות וכיום לא קיים המקום בו אין משתמשים במיזוג אוויר, ועקב השימוש התכוף במערכות לקירור עלו בהתאם גם הוצאות החשמל ובזבוז האנרגיות. צ'ילרים הם האופציה החסכונית ביותר הקיימת היום והם שינו את עולם הקירור כפי שהכרנו אותו עד כה.

מעמיס טלסקופי – למה הוא משמש
17/07/13 | רכב
מעמיס טלסקופי נועד לשאת משקלים כבדים ומכאן שמו. למעמסי זרוע שנעה בצורה אופקית ואנכית. להפעלת מעמיס טלסקופי נדרשת תעודת הכשרה לכך. משמש לעבודות הנדסיות שונות, עבודות בניין, חקלאות ועוד.

כסאות גלגלים ממונעים מהם ולמי הם מיועדים?
כסאות גלגלים ממנועים הם קלים יותר לתפעול עקב המנוע אשר מניע אותם. בכסאות מזג זה המשתמש לא מפעיל לחץ על הידיים. בעזרתם ניתן לנוע בדרכים משובשות יותר ולאו דווקא במשטחים ישרים, מאפשרים למשתמש לטייל ולקיים אורך חיים רגיל.

מנעולנים – מתי אנו זקוקים להם?
מנעולנים מקצועיים ואמינים מאוד קשה למצוא. חשוב מאוד לבדוק את בעל המקצוע ולקבל המלצות על המנעולן אשר אנו מזמינים לבתינו. אסור לשכוח שהמנעול אשר בדלת הכניסה שלנו הוא הגורם המפריד בינינו לבין בחוץ והמנעול הוא זה שמשרה בנו ביטחון לשהות בבתינו ללא חשש. מנעולן מיומן ואמין יספק את השרות במהירות כשכל הכלים הנדרשים עומדים לרשותו. זכרו – בדקו וקבלו המלצות על מנעולנים אמינים אשר עושים את עבודתם במקצוענות!

מהו עוסק מורשה ומה מומלץ בעת פתיחת עסק?
עוסק מורשה זוהי האלטרנטיבה הנוחה והפשוטה ביותר בעת הקמת עסק. הרבה יותר קל לפתוח עסק כעוסק מורשה מאשר כחברה, גם תהליך הפתיחה קל יותר וגם אם חלילה ייכשל קל מאוד לסגור את העסק. מצד שני, עוסק מורשה הוא הרווח ביותר. לפני פתיחת עסק חשוב מאוד להיוועץ עם יועץ מס ולקבל את ההחלטה הנכונה לפתיחת העסק, עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.

כל מה שרציתם לדעת על מעמיסים טלסקופיים
29/05/13 | רכב
מעמיסים טלסקופיים מהווים חלק מציוד מכני הנדסי. תקפידו של המעמיס הטלסקופי הוא לשאת עומדים גדולים ומיועד לאתרי בניה, לעבודות עפר וכל העבודות ההנדסיות למניהן. למעמיס זרוע טלסקופית אשר נועה בשני מישורים, אופקי ואנכי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI